چگونه کارهای خود را با نتایجی درخشان به پایان برسانیم؟

abstract modern background

تا حالا به افراد بسیار موفقی که در تلویزیون نشون داده می شن دقت کردین؟ اونا همیشه در این راحتی و آرامش بودن؟ خیر. اونا چند سال خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کرده و بیشتر از شانس به تلاش، هدف و علم باور داشتن. جدا از هر کاری که می کنین، کلید حیاتی رسیدن به یافته های برجسته، بهره وری بالاست.

واسه بهره وری تعاریف زیادی گفته شده. اما محبوب ترین اونا از این قراره: به کار گیری زمان، انرژی، هوش، منابع و فرصتا واسه رسیدن به اهداف. از اونجایی که بهره وری رابطه مستقیمی با رسیدن به اهداف داره، در زیر چند راه رسیدن به بهره وری بالا آورده شده.

  • سادگی

به عنوان یه کارآفرین باید از پیچیدگیا دوری کنین و تا می تونین بر کارایی متمرکز شید که اثر خیلی عجیبی بر بهره وری تون می ذارن. با این کار بعد از یه مدت متوجه تغییر نگاه تون به امور شده و انگیزه بیشتری واسه ادامه کار پیدا می کنین. تلاش نکنین که ۵۰ مهارت رو به دست بیارین. فقط به مهارتایی اکتفا کنین که در کارتون اثرگذاره.

  • برنامه ریزی

واسه بهره وری بیشتر باید در اول تصمیم بگیرین چه کارایی رو به چه ترتیبی انجام بدین. بعد اونقدر بر انجام دادنش مداومت داشته باشین که به عادت تبدیل شده و دیگه به طور خودکار اون کارا رو انجام بدین. قبل از این که هفته جدید رو شروع کنین این سوالا رو از خود سوال کنین:

هفته گذشته چه کارایی رو به پایان رساندم؟ چه کارایی باید انجام دهم که هفته موفقیت آمیزی داشته باشم؟ چه کارای روتینی رو انجام میدم که به موفقیتم ضربه می زنه؟ این هفته با کی باید صحبت کنم که بتونه در پیشرفت کسب و کارم به من کمک کنه؟

استراتژیایی که به کار می برید باید اونقدر موثر باشن که باعث ساختن آینده شما شن.

  • کنترل روز

«چگونگی گذروندن روز نشون دهنده شخصیه که در آینده میشین.»

روزتون رو عالی شروع کنین. روی کاری که باید انجام بدین تمرکز کرده تا بهتر عمل کنین. مسئله مهم تعداد ساعاتی نیس که کار می کنین بلکه کیفیت اون هستش. زندگی خود رو تحتِ کنترل داشته باشین و اجازه ندین بقیه زندگی شما رو کنترل کنن. اگه نقشه ای واسه کنترل حواس پرتیا نداشته باشین، همیشه نقشه هاتون خراب می شن.

  • تمرین همیشگی

هرچه تمرین تون بیشتر باشه، بهتر میشین. بسکتبالیستای حرفه ای با اینکه پرتابای آزاد خیلی خوبی دارن اما هر روز تمرین می کنن تا این ویژگی خود رو از دست ندن.

تمرین همیشگی باعث می شه در آخر کار رو به طور ناخودآگاه به شکل عالی انجام بدین. این جریان در مورد بهره وری هم صدق می کنه. کاری رو که باعث پیشرفت تون می شه رو هر روز انجام بدین تا به نورانی ترین یافته های برسین.

  • هدفمندی

راهنمای شما، هدف تونه نه شرایط و احساسات الان تون. اهدافی رو واسه خود مشخص کنین که باعث الهام بخشی شما شن چون کارایی که بی هدف باشن تنها پول و زمان تون رو هدر میدن.

کاغذی رو وردارین و در بالای اون جمله ای درباره هدف تون واسه سال جدید بنویسین. بعد ۵ هدف کوچیک رو واسه اون مشخص کنین و در زیر اون بنویسین و در کنار اون مهم ترین دلایل تون رو واسه هر کدم با جزئیات یادداشت کنین. بهتر اینه که کارایی که نباید انجام بدین رو هم یادداشت کنین.

یادتون باشه محیط دور و بر تون باید برابر سبکی باشه که به اهداف تون کمک کنه نه اینکه بقیه رو راضی یا خوشحال کنه.