طرز تهیه چای دورنگ

آموزش باحال جفت و جور چای دو رنگ

چای دو رنگ هم از زمانیکه چای در ایران عادی شده , در مراسم خواستگاری و مجالس مهم باب شد . در گذشته یکی از هنرهای زنان ایرونی درست کردن چای دو رنگ بود که کم کم کم کم کمرنگ شده و امروزه در مواردی خاص و یا در خونواده هایی اصیل به چشم میخوره . روش درست کردن چای دو رنگ ساده س! ولی کمی نیاز به صبر و حوصله و دقت داره :

طرزتهیه:

استکانای کمر باریکتون رو در بیارن و یه چای خوش رنگ دم کنین و آماده بشین واسه درست کردن چای دو رنگ . اول نصف استکان رو آب جوش بریزین و چند حبه قند توی استکان بندازین و با قاشق چای خوری هم بزنین تا قند حل بشه . غلظت قند باید زیاد باشه و به حد اشباع برسه . یعنی وقتی که قند میندازین دیگه حل نشه و شیره ماننده بشه . واسه این منظور تعداد ۴ تا ۶ حبه قند کافیه . حالا توی یه کاسه چای خالص بریزین و با به کار گیری یه قاشق یا ملاقه کوچیک به آرومی و کم کم روی این شیره چای بریزین . میبینین که آب در پایین و چای در بالا قرار میگیره . به همین سادگی .

اگه در اندازه زیاد میخواهین درست کنین , توی یه قابلمه آب و شیره باید درست کنین . یعنی به تعداد و متناسب با استکانا آب داخل قابلمه بریزین و قند یا شکر رو اونجا بهش اضافه کنین و بعد توی تموم استکانا رو تا نیمه با این شیره پر کنین و به آهستگی چای رو به استکانا اضافه کنین . واسه سادگی و سرعت کار هم میتونین از یه یا دو نفر آدم خونسرد استفاده کنین.

این روش بیشتر مجلسی و تفریحی و رسمی هست و مزه و طعم چای در اون خیلی مطرح نیس مخصوصن هم که چایی شیرینه نه تلخ . به خاطر همین از آوردن این چای واسه کسائیکه عادت به نوشیدن داغ داغ چای دارن و تصور میکنن اگه چای بیشتر از دو دقیقه در استکان باقی بمونه از دهن می افته , دوری کنین .

آشپزی آموزش آشپزی

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*