طرز تهیه دهان شویه خانگی

chart background

get_white_teethطرز جفت و جور دهن شویه خونگی

مراقبت از سلامت دهن علاوه بر اینکه در داشتن دندانه هایی سالم و قشنگتر به شما کمک می کنه باعث ارتقا سیستم ایمنی و سطح سلامت کلی بدنتون هم می شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ روغنای طبیعی قدرتی عجیب دارن که همیشه باعث تشویق من می شن. من به روشای خیلی از این روغنای طبیعی واسه مراقبت از پوستم و هم اینکه دیگر موارد در رابطه در زندگی استفاده می کردم. از روغنای نعنایی واسه درست کردن خمیر دندون، از روغن درخت چای واسه نابود کردن درد وحشتناک عفونت دندون و از روغن لیمو واسه تمیز کردن کانترهای آشپزخانه استفاده می کنم.

دهن شویه طبیعی بسته به موادی که در اون به کار رفته می تونه واسه خوش بو کردن دهن، کشتن باکتریایی که باعث بروز پلاک و بیماریای لثه می شن استفاده شه. درست کردن این دهن شویه کار خیلی راحته. البته روشنه که نباید نقش خمیر دندون رو هم در بهداشت دهن ندیده گرفت. شستن مرتب دندانا بهترین روش دفاع در برابر بوی بد دهانه اما خیلی از مردم تمرین بهداشت دهن و دندون رو فراموش و فقط از دهن شویه استفاده می کنن.

مواد مصنوعی به کار رفته در خیلی از دهن شویهای رایج در واقع ضرر دارن و اگه داخل دهنتون حساس باشه باید بگم خبر بدیه. در این نسخه دهن شویه ملایم دارچین ضد باکتری، رزماری، سیر و روغنای طبیعی – که نشون دادن می تونن بهداشت دهن و دندون رو بهتر کنن – حس تازه و خوبی به دهنتون منتقل می کنن. هم اینکه سطح بالای اوریک اسید موجود در روغن نارگیل که ضد میکروب و ضد باکتریه، اون رو تبدیل به یه انتخاب طبیعی واسه این دهن شویه کرده.

بچرخونین

واسه اینکه بهداشت دهن و دندون خود رو به شکلی جدی تقویت کنین، این دهن شویه رو به مدت بیشتر از ۲۰ دقیقه در دهن خود بگردانید. این کار رو به اصطلاح oil pulling هم می گن و کمک می کنه سموم و باکتریا خارج شن و هم اینکه به سفید کنندگی دندانا هم کمک بسیاری می کنه.

مواد لازم واسه دهن شویه:

  • یه قاشق غذاخوری روغن نارگیل
  • یه قاشق غذا خوری آب گرم
  • دو قطره روغن طبیعی دارچین
  • دو قطره روغن طبیعی رزماری
  • یه قطره روغن طبیعی سیر

روش آماده سازی دهن شویه خونگی:

  1. تموم مواد گفته شده رو تو یه کاسه ترکیب کنین. خوب بهم بزنین تا روغن نارگیل حالتی مایع به خود بگیره.
  2. حدود یه قاشق چای خوری از دهن شویه رو در دهنتون بچرخونین، درست مانند دیگه دهن شویها. ( اول شاید کمی عجیب و سخت باشه ولی خیلی زود به این کار عادت می کنین )
  3. وقتی کارتون تموم شد دهن شویه رو از دهن بیرون بریزین.
  4. باقی مونده دهن شویه رو تو یه ظرف مهر و موم شده نگهداری کنین تا یه ماه دووم بیاره. با موادی که در این دستور گفته شد می تونین تا ۶ مرتبه دهن خود رو بشورید.

عوامل و دلیل ایجاد لکه روی دندون

دلیل اصلی خونریزی لثه چیه؟

دندون دکتر کرمانی سلامت دهن