آموزشی

طرز تهیه بامیه و زولبیا درجه یک

بامیه

 

مواد لازم واسه شربت :
شکر
۲فنجان

آب
یه فنجون

گلاب
۲ قاشق سوپخوری

زعفران حل شده
یه قاشق مرباخوری

آبلیمو
یه قاشق مربا خوری

روش درست کردن شربت :

آب و شکر رو روی حرارت ملایم قرار می دیم تا بجوشه. بعد گلاب و زعفران رو اضافه کرده، بعد آبلیمو رو می ریزیم. پس از چند جوش، شربت آماده شده رو از روی شعله بر می داریم.

روش درست کردن زولبیا

مواد لازم:

۲۰۰ گرم
نشاسته

۱۸۰ گرم
ماست

۲۰ گرم
آرد

یه قاشق سوپخوری
زعفران حل شده

یه قاشق چایخوری
روغن جامد

یه دوم قاشق چایخوری
جوش شیرین

یه قاشق سوپخوری
آب یا گلاب

روش درست کردن:

نشاسته و ماست رو مخلوط کرده، چند دقیقه ای صبر می کنیم تا نشاسته در ماست خیس خورده و خیلی راحت حل شه. بعد آرد رو اضافه می کنیم و با همزن خوب به هم می زنیم تا مایع زولبیا صاف و یکدست شه. روغن جامد رو اضافه کرده و در بین به هم زدن آب یا گلاب رو همراه با زعفران حل شده به مایع اضافه می کنیم و اونو در قیف مخصوص می ریزیم. در این مرحله جوش شیرین رو هم اضافه می کنیم و مایع رو خوب به هم زده، در حالی که روغن روی شعله قرار داره، زولبیا رو از راه قیف در روغن به طور کامل داغ به صورت دایره های بزرگ و کوچیک فرم می دیم و بدون این دست اون دست کردن پس از کمی سرخ شدن اونا رو پشت و رو می کنیم.

زولبیاها رو در شربت قرار می دیم و پس از۱۵- ۱۰ دقیقه اونا رو از شربت خارج کرده و در صافی قرار می دیم تا شربت اضافه اون خارج شه.

نکته..

واسه سرخ کردن بامیه و زولبیا و گوش فیل از روغن مایع استفاده کنین، چون روغن جامد باعث سفت شدن آنهاخواهد شد.

روش درست کردن بامیه

مواد لازم

آرد
۲۰۰ گرم

آب
۳۰۰ گرم

تخم مرغ
۳عدد

روغن جامد
یه قاشق سوپخوری

شکر
نیم کیلو

نمک
یه سوم قاشق چایخوری

آب
۱۵۰ گرم

آبلیمو
۲ قاشق سوپخوری

گلاب
کمی

روش درست کردن :

آب رو جوش آورده، با شعله ملایم آرد رو اضافه می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا خمیر تقریباً سفتی به دست بیاد. بعد روغن رو اضافه کرده و مرتب به هم می زنیم ( در حدود ۳-۲ دقیقه )، طوری که خمیر به صورت یه تیکه دربیاد. بعد بعد از کمی سرد شدن خمیر، تخم مرغا رو یکی یکی اضافه می کنیم و خوب خمیر رو ورز می دیم تا خمیر نرم و لطیف شه. واسه این که بامیه رنگ زیباتری به خود بگیره، بهتره از شربت بامیه یه قاشق سوپخوری به خمیر بامیه اضافه کرده و با خمیر مخلوط کنیم. بعد خمیر رو در قیف با ماسوره کنگره دار متوسط می ریزیم و بعد در روغن مایع سرخ می کنیم.

واسه سهولت کار بهتره روغن رو کمی داغ کرده، بامیه ها رو از راه دست و یا با قیچی مخصوص آشپزخانه در روغن ریخته، بعد اونو روی حرارت مستقیم بذاریم تا بامیه ها سرخ شن. بامیه ها رو در بین سرخ شدن مرتب به هم می زنیم تا به هم نچسبند و یه دست سرخ شن. بامیه ها رو در همون حالا که داغه، به شربت گرم اضافه می کنیم تا شربت رو خوب به خود جذب کنن، وگرنه بامیه ها شربت رو جذب نمی کنن. اگه بامیه پس از چند ساعت شربت خود رو از دست داد، دلیل اون رقیق بودن شربته.

رمضان روش درست کردن زولبیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *