ضررهای مانیکور کردن برای سلامت

مضرات مانیکور کردنnail

به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ محققان به زنان و دختران درباره مانیکور کردن اخطار داده و تاکید کردن واسه مانیکور کردن ناخن از موادی استفاده می‎شه که واسه سلامتی شدیدا مضره.

خدمات ناخن واسه بانوان خیلی با اهمیته و معمولا بیشتر خانوما از این که همیشه روی ناخن هاشون رنگ یا شکل خاصی رو داشته باشن استقبال می کنن. قیمت مناسب این خدمات هم باعث شده تا روز به روز خانومای بیشتری جذب این کار شن.

تحقیقات نشون داده واسه مانیکور از موادی استفاده می‎شه که در آمریکا غیرقانونی اعلام شده. این ماده «متیل متاکریلیت» نامیده می‎شه که به طور مخفف اونو MMA می‎نامند.

این ماده شامل سمیه که در ۳۰ ایالت امریکا به کار گیری اون منع قانونی داره اما در خیلی از مراکز خدمات ناخن امریکا و البته دنیا از اون به طور مخفیانه استفاده می شه.

از این ماده واسه خدمات ناخن به خاطر این استفاده می شه که باعث چسبندگی بهتر لاکا و موندگاری بیشتر اون می‎شه. هم اینکه در ناخنای مصنوعی مقدار خیلی از اون هست.

اولین آسیب از راه این ماده به خود ناخن زده می‎شه اما موارد نگران کننده دیگری درباره استفاده این ماده گزارش شده که شامل مشکلات کلیوی، مشکلات کبدی و مشکل تنفسی و البته دچار شدن به شکلای جور واجور سرطانه.

این ماده بوی تندی داره و معمولا سالنایی که ازش استفاده می کنن بویی میدن که مشتری به روشنی می‎تونه بفهمه که ماده‎ای در اون استفاده می‎شه که در دیگه سالن‎ها خبری از اون نیس.

این نوشته را هم بخوانید :   صفات مردم ژاپن

تغذیه مناسب واسه پوست قشنگتر

چیجوری قشنگ تر باشیم؟

درنگ زنان زیبایی ناخن

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*