آموزشی

صدور حکم اعدام برای ۴ متهم پرونده فساد بزرگ مالی

اعدام

سخنگوی قوه قضاییه از فرستان حکم اعدام واسه ۴ نفر از متهمان پرونده فساد بزرگ مالی خبر داد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست روز دوشنبه خود با خبرنگاران گفت: قاضی رسیدگی کننده به پرونده فساد بزرگ مالی تو یه بخش از پرونده که دارای ۳۹ متهم بود، واسه چهار متهم حکم اعدام صادر کرده.

ایشون اضافه کرد: این حکم در مرحله تایپه و ان شاالله پس از تایپ به محکوم علیهم و وکلایشان ابلاغ می شه.

سخنگوی دستگاه قضایی هم اینکه از فرستان حکم حبس ابد واسه دو متهم دیگه این پرونده خبر داد و اعلام کرد: بقیه متهمان به حبس های ۲۵، ۲۰ و ۱۰ سال به پایین و رد اصل مال و جریمه نقدی برابر همون مبلغ محکوم شده ان.

محسنی اژه ای با اشاره به مستندات قانونی این احکام از جمله قانون شدید شدن مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی گفت: در مورد پولشویی هم مجازات پولشویی تعیین شده و خیلی از متهمان به پرداخت یه چهارم از مبالغ پولشویی محکوم شده ان. هم اینکه آدمایی که کارمند دولت و در سمت معاون وزیر یا مدیرکل بوده ان، علاوه بر حبس، شلاق و جزای نقدی، به جدایی دائم از خدمات دولتی و رد مال محکوم شده ان.

ایشون اعلام کرد: دست نویس این رای تا کنون به چند صد صفحه رسیده و هر برگ اون که تایپ شه به طور رسمی ابلاغ می شه تا مردم در جریان اون قرار بگیرن.

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *