با چشمان یک اسپایدر به سایت خود نگاه کنید

تلاش واسه بهینه سازی سایت عالیه اما چیزی که مهمتره اون هستش که موتورهای جستجو چیجوری این تلاش ها رو می بینن. اگه سایت شما از اصول پایه بهینه سازی موتور جستجو پیروی نکنه، دقیق ترین بهینه سازیا هم کسب جایگاه برتر رو در یافته های جستجو تضمین نمی کنن.

اسپایدرها

از پایهً تموم اسپایدرهای موتورهای جستجو بر مبنای یه اصل کار می کنن—اونا وب رو جستجو کرده و صفحات ذخیره شده در پایگاه داده رو ایندکس می کنن و براساس الگوریتم های جور واجور اونا رو رتبه بندی می کنن. چون این الگوریتم ها متفاوت هستن بهتره بدونین که اسپایدرها از چی رو دوست دارن و از چی بدشون میاد.

اسپایدرها ربات هستن و صفحات شما رو مانند یه آدم نمی خونن و تنها مطالب خاص رو خونده و موارد دیگه (فلش، جاوا اسکریپت) رو نمی خونن.

فلش، جاوا اسکریپت، عکس نوشته یا فریم؟

فلش، جاوا اسکریپت، عکس نوشته واسه موتورهای جستجو نمیشه دیدشون. به کمک وسیله مثل ساز اسپایدر موتور جستجو (Search Engine Spider Simulator) می تونید مشکلات سایت خود رو از دید اسپایدرها ببینین.

هایپرلینک ها بوسیله اسپایدر بررسی می شن؟

به کمک مثل ساز اسپایدر می تونید این مسئله رو بررسی کنین. سایت های رد و بدل کردن لینک، لینک های جعلی نوشته شده با جاوا اسکریپت رو در سایت شما قرار میدن و موتور جستجو این لینک ها رو مشاهده و دنبال نمی کنه. بهتره که از تگ <nonscript> به جای منوهای جاوا اسکریپت استفاده کنین.

بدنبال کلمه کلیدی هستین؟

این نوشته را هم بخوانید :
بررسی روش های رایگان برای سئو سایت

ابزارهایی مانند Keyword Playground و Website Keyword Suggestions به شما کمک می کنن، اما مثل ساز اسپایدر به شما کمک می کنه تا محل قرار گرفتن کلمه کلیدی ها در متن یه صفحه کجاس. دلیل اون اینه که کلمه کلیدی های پاراگراف اول مهم تر از پاراگرف های بعدی هستن.

صفحات پویا، واسه دیده شدن زیادتر از اندازه پویا هستن؟

اسپایدرها این صفحات رو هم دوست ندارن، با اینکه خیلی از موتورهای جستجو صفحات پویا رو هم ایندکس می کنن.

کلمه کلیدی های متا و توضیحات متا

همونطور که نام این دو واژه نشون می دهد، در تگ <META> در صفحه HTML پیدا می شن و نشون دهنده اندازه رابطه یه صفحه هستن.

با چشمون یه اسپایدر به سایت خود نگاه کنین
  • با چشمون یه اسپایدر به سایت خود نگاه کنین

۵

خلاصه

با چشمون یه اسپایدر به سایت خود نگاه کنین !!! اسپایدرها ربات هستن و صفحات شما رو مانند یه آدم نمی خونن

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*