افزونه Google Analytics by Yoast

افزونه Google Analytics by Yoast ؛ آنالیزسایت در دل وردپرس

یه سری از افزونه های وردپرسی که خیلی در گوگل بازار داغ و پرسر و صدایی دارن و به نظر می رسد تولیدشون هیچوقت متوقف نمی شه پلاگین های سئو هستن. از اون جایی که کاربران واسه هر ابزاری که ربطی به سئو داشته باشه سر و دست می شکنند طبیعیه که هر روز نمونه های بیش تری از اون ها مثل قارچ دور و بر ما سبز شن!

بعد از انتخاب و نصب بهترین افزونه سئو این کاربره که با هزار سوال بی جواب تنها می موند. واقعا اصلا نمی توان مطمئن بود که کارکرد این افزونه ها برابر با همون شعارهاه یا این که تموم مدت وقت تلف کرده ایم. بخاطر این شرکت بنام Yoast این بار محصول تازه Google Analytics by Yoast رو معرفی کرده تا کاربران بتونن مستقیما با دسترسی به سرویس معتبر Google Analytics شرایط سایت و تاثیر افزونه هایی که نصب کرده ان رو تا همون لحظه ببینن.

این شما و این افزونه Google Analytics by Yoast واسه آنالیزسایت در دل وردپرس!

بررسی سایت با افزونه Google Analytics by Yoast

قبل از این که بتونین به طور کامل موفقیت آمیز افزونه رو نصب کنین و در وردپرس بذارین بهتره با ویژگی های عمومی این افزونه که شک نداشته باشین به دردتون می خورد آشنا شید.

دنبال کردن نوع ترافیک در سایت

افزونه Google Analytics by Yoast که مثل سرویس Google Analytics رو به فضا وردپرس اضافه می کنه میتونه ترافیک کل سایت رو در مدت زمان مشخصی به شما نشون بده. اما مهم تر از اون ترافیک حاصل از موتورهای جستجو یا همون ترافیکیه که به واسط فعالیت های خود واسه بهبود سئو سایت انجام داده اید که به عنوان ترافیک ارگانیک یا طبیعی شناخته می شه.

کلا افزایش یا کاهش ترافیک ارگانیکی که در این افزونه مشاهده می کنین ملاک خوبی واسه آزمایش پیشرفت یا پسرفت سایت شما هستش.

Google Analytics by Yoast
Google Analytics by Yoast

نظارت بر صفحات خاص سایت

در افزونه Google Analytics by Yoast برابر با اون چه که در Google Analytics قبل از این تماشاگر بودیم بخشی واسه مشاهده ۱۰ صفحه برتر سایت که بیش ترین بازدید و بازخورد رو داشته ان هست. در این بخش کاربران می تونن URL یا نشانی مهم ترین صفحه سایت که شاید از اون کسب درآمد می کنن رو وارد کنن.

مقایسه این بخش با کل ترافیک ارگانیک اثرات یه صفحه خاص رو در سئو بهتر به شما نشون می دهد.

ضریب برگشت و آمار دفع کاربر

معنا ضریب برگشت رو در افزونه Google Analytics by Yoast خیلی بهتر متوجه میشین. دیدن آماری که در بخش Behavior مشاهده می کنین خوب نشون می دهد یه کاربر به چه دلیل صفحه فرود سایت رو بدون هیچ عملیات خاصی ترک کرده. گزینه Comparison راه خوبیه تا بتونیم از طریق اون بهترین صفحه ای که ضریب برگشت یا اندازه دفع کم تری داشته رو از بقیه صفحات تمیز بدیم.

 

افزونه Google Analytics by Yoast
  • افزونه Google Analytics by Yoast

۵

خلاصه

افزونه Google Analytics by Yoast !!! افزونه Google Analytics by Yoast مثل سرویس Google Analytics رو به فضا وردپرس اضافه می کنه

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*