چرا وردپرس هک می شود و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

هک شدن وب سایت شما یکی از بدترین مواردی است که می تواند برای دنیای تجارت در دنیای مدرن اتفاق بیفتد. مدت زمان کابینت پرونده ها و اسناد کاغذی مدت زیادی از بین رفته است و اکنون تقریبا همه اطلاعات مهم به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده و حتی ذخیره می شوند.

به همین دلیل ، یک حمله سایبری موفقیت آمیز که منجر به سرقت داده ها می شود ، می تواند به طور بالقوه برای شما هزینه زیادی داشته باشد و تجارت خود را به میزان قابل توجهی بازگرداند.

علاوه بر این ، هک کردن وب سایتی که به اندازه کافی ایمن نیست ، به طور فزاینده ای آسان می شود ، و بسیاری از کاربران که از وب سایت های مبتنی بر وردپرس استفاده می کنند ، این واقعیت را کشف کرده اند که براساس تجربیات بد خود یا شخص دیگری است.

بنابراین چه چیزی باعث می شود WordPress در برابر حملات هکرها آسیب پذیر باشد ، و آیا کاری وجود دارد که بتوانید جلوی آنها را بگیرید؟

هک

WordPress چقدر ایمن است؟

افزونه ها

مشکل واقعی به دلیل قابلیت توسعه گسترده WordPress یا امکان نصب تعداد افزودنیها ، برنامه های افزودنی و موضوعات در آن بوجود آمده است.

بهبود امنیت

به منظور افزایش امنیت کلی وب سایت WordPress ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای انجام آن استفاده کنید. بعضی از آنها انجام این کار بسیار ساده است و برخی دیگر از شما می خواهند که برای اجرای آنها کمی در مورد کد نویسی بدانید.

ما با ساده ترین شروع می کنیم و بعداً به روشهای پیچیده تری خواهیم پرداخت.

از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

این روزها تقریباً عقل سلیم است ، اما این یک شماره یک چیز است که بسیاری از مردم از آن غافل هستند. همیشه از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، به این ترتیب که در صورت حمله بدخواهانه موفق به از بین بردن وب سایت خود شوید ، ماه ها سخت کار خود را از دست نمی دهید فقط به این دلیل که نسخه دیگری از آن را در جایی دیگر نگه ندارید.

یک راه خوب برای این کار خرید یک هارد دیسک خارجی و انجام پشتیبان روزانه از کل وب سایت شما است. به این ترتیب تمام پرونده های مهم شما در یک رسانه آفلاین ذخیره می شوند و هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما به آنها دسترسی پیدا کند.

همچنین اگر ترجیح می دهید فایل های خود را روی Cloud ذخیره کنید و در هر مکانی دسترسی داشته باشید ، گزینه های آنلاین زیادی برای پشتیبان گیری مانند افزونه BackUpWordPress وجود دارد.

پلاگین های امنیتی

علیرغم آنچه که ما فقط در مورد افزونه های شخص ثالث گفتیم به دلیل عدم امنیت وب سایت شما ، در واقع مواردی وجود دارند که می توانند امنیت شما را بهبود بخشند. با نصب یک افزونه امنیتی خوب مانند WP Security Scan ، احتمال حمله سایبری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید.

این افزونه ها به طور مداوم وب سایت شما را برای هر نوع کدهای مخرب اسکن می کنند ، و در صورت تشخیص هرگونه فوری ، بلافاصله بر روی آن عمل می کنند.

از اتصال به اینترنت خود محافظت کنید

اگر مطمئن شوید که اتصال اینترنت شما خصوصی و رمزگذاری شده است ، احتمال نقض امنیتی در وب سایت خود را کاهش خواهید داد.

اول از همه ، آدرس IP واقعی شما هرگز نباید برای دیگران قابل مشاهده باشد ، مبادا بخواهید قربانی حمله تند و زننده DDoS شوید.

گفته می شود ، ما به شما توصیه می کنیم که از یک ارائه دهنده خوب VPN عضو شوید – آنها یک آدرس IP جدید را در اختیارتان قرار می دهند و اتصال خود را با ارسال آن از طریق پروتکل های مطمئن تونل گذاری رمزگذاری می کنند ، علاوه بر این شما را از انواع بدافزارهای آنلاین ایمن می کنند.

WordPress را به روز کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، WordPress به طور مداوم امنیت خود را بهبود می بخشد ، سوراخ هایی را برطرف می کند و این سیستم عامل را پایدارتر می کند. ضروری است که از این به روزرسانی ها خودداری کنید زیرا هکرها دائما در تلاشند تا روش های جدیدی را برای به خطر انداختن امنیت WordPress پیدا کنند.

نسخه های قدیمی تر نرم افزار نه تنها از امنیت کمتری برخوردار نیستند بلکه پایدارتر و بهینه تر نیز هستند ، بنابراین به روز نگه داشتن همه چیز منطقی است.

گذرواژه خود را به دفعات تغییر دهید

راه آسان دیگر برای افزایش امنیت وب سایت شما این است که حتماً هفته ای یک بار به هر دو هفته یک بار رمز عبور خود را تغییر دهید.

یکی از اصلی ترین راه های رمزگشایی گذرواژه ها این روزها حملات بی رحمانه است ،یا سعی کنید هر ترکیبی از شخصیتهای ممکن تا زمانی که رمزعبور “حدس زده شود” استفاده کنید.

از آنجا که میلیون ها ترکیب وجود دارد ، این فرایند می تواند مدت زیادی طول بکشد ، و هر چه بیشتر رمز عبور خود را تغییر دهید ، احتمال تلاش بی رحمانه در شکستن آن بسیار کمتر خواهد بود.

از مرور دایرکتوری جلوگیری کنید

این مورد نیاز به کمی سرخوردگی در اطراف پرونده .htaccess دارد. مرور دایرکتوری وب سایت شما یکی از راه هایی است که هکرها می توانند اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت شما کسب کنند و به طور بالقوه راهی برای هک کردن در آن ابداع کنند.

هنگامی که سرور وب شما نمی تواند یک فایل فهرست را در صفحه شما پیدا کند ، یک درخت فهرست به طور خودکار ظاهر می شود ، اگرچه می توان آن را به صورت دستی نیز پرورش داد. فقط کافی است این دو خط را به پرونده .htaccess خود اضافه کنید:

     

  • مرور دایرکتوری قابل تغییر
  •  

  • همه گزینه ها – فهرست ها

پس از انجام این کار ، مرورگر را برای همه کاربران غیرفعال خواهید کرد و هیچ کس قادر به مشاهده طرح داخلی وب سایت شما نخواهد بود.

دسترسی مدیر را به IP استاتیک محدود کنید

برای بهترین امنیت ، فقط شما و تعداد معدود افرادی که به آنها اعتماد دارید باید از امتیازات کاملی در وب سایت شما برخوردار باشند.

با استفاده از پرونده .htaccess خود ، شما واقعاً می توانید دسترسی ادمین به سایت WordPress خود را به جز تعداد مشخصی از آدرس های IP استاتیک برای همه محدود کنید.

فقط کد زیر را در پرونده .htaccess کپی کنید:

 # دسترسی به wp-admin را انکار می کند
 سفارش انکار ، اجازه
 اجازه دهید از xx.xx.xx.xx # این IP استاتیک شماست
 از همه انکار کنید
اکنون کافیست "xx.xx.xx.xx" را با آدرس IP خود جایگزین کنید ، و WordPress از دسترسی سایر آدرس ها به پوشه wp-admin شما جلوگیری می کند ، و اطلاعات مربوط به اطلاعات حساس شما را در آنجا جاسوسی می کند.

این به معنای واقعی کلمه ثانیه طول می کشد و یکی از بهترین راه های محافظت از وب سایت شما است. توجه داشته باشید که فقط باید IP را در صورت داشتن IP استاتیک انجام دهید نه یک پویا.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می کنید ، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید امنیت وب سایت خود را از خطر بیاندازید.

امنیت یکی از مهمترین جنبه های اجرای یک وب سایت این روزها است ، زیرا واقعاً بسیاری از افراد بدخواه در آنجا وجود دارند که می توانند و سعی کنند وب سایت شما را هدف قرار دهند (خواه سعی کنید سرقت داده های خود را انجام دهید ، از رایانه شخصی خود برای DDoS استفاده کنید. یا تعدادی از دلایل دیگر که فقط برای آنها شناخته شده است).

امیدواریم که بتوانید از این نکات با سایت WordPress خود استفاده کنید و از حملات مخرب خودداری کنید.

وردپرس یک بستر عالی برای استفاده است و به نظر نمی رسد که به زودی از بین برود ، بنابراین حتما باید بدانید که چگونه از آن محافظت کنید.