فناوری

۸ قابلیتی که آیفون هنوز آنها را ندارد

در مورد مشخصات سخت افزاری و قابلیتایی که به وسیله یه تلفن هوشمند به کاربران عرضه می شه مطمئنا آخرین نسل محصول اپل یعنی آیفون ۵S یکی از بهترینا حساب می شه.

تا حالا تماشاگر نسلای مختلفی از این تلفن هوشمند بوده ایم و هر نسل نسبت به اجناس قبلی تکامل بیشتری پیدا کرده، ولی مسئله اینجاس با وجود همه پیشرفتا، آیفون هنوزم دارای مشکلات بسیاریه و از دست دادن بعضی از قابلیتا خیلی جدی در اون احساس می شه.

می خوایم در ادامه نگاهی داشته باشیم به این موارد پس با ما همراه شید.

۱- نبود پشتیبانی از کارتای حافظه جانبی

یکی از خواسته های اصلی کاربران آیفون امکان افزایش حافظه این تلفن هوشمند با کمک گیری از حافظه های جانبی مانند کارتای SD است. بر مبنای روایت گذشته این تلفن، بعیده اپل در نسلای بعدی هم توانایی نامبرده رو به اون اضافه کنین.

۲- نبود توانایی پرداخت وجه از راه NFC

اپل سیستم Passbook رو که به کاربران امکان ذخیره سازی بیلطا، کارتای هدیه و… رو میده بر NFC ترجیح داده، این سیستم ممکنه توانایی انجام بعضی از اموری که نیازمند NFC هستن رو دارا باشه ولی هیچوقت توانایی جایگزینی کامل تکنولوژی مورد بحث رو نداره. و نباید از یاد برد NFC امکان جا به جایی محتوا بین وسایل جورواجور رو هم جفت و جور می آورد.

۳- جای یه روش بهتر تایپ متن در آیفون خالیست

کیبرد سوایپ یکی از برتریای اندروید در بین وارد کردن متن روی تلفنای هوشمند تحت این سیستم عامل حساب می شه، و در قیاس با تایپ سنتی که با لمس یه به یه کلیدای کیبردای ارائه شده روی صفحه نمایش صورت می قبول کرد بسیار سریعتره.

تا کنون آیفون از همین روش سنتی واسه تایپ متن بهره برده، ولی گفته شده کاربران در iOS 8 می تونن کیبردهای جانبی ارائه شده به وسیله پیشرفت دهندگان رو روی تلفن هومشند خود نصب کنن، که این یعنی به زودی تماشاگر راه حلای متفاوت و بهتری واسه تایپ با آیفون هستیم.

۴- جای خالی محصولی با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی

آیپاد سنتی به کاربران امکان ذخیره سازی بیشتر از ۱۶۰ گیگابایت فایل موسیقی رو می داد و باحال تر وقتی بود که خیلی از مردم اینجور حافظه حجیمی رو در زمان بسیار کوتاهی پر می کردن.

حالا آیفون یه جانشین محبوب واسه آیپادای قدیمی شده و از اونجایی که بدون توانایی به کار گیری حافظه های جانبیه، خیل بزرگی از کاربران اون بهتر می دونن در بین خرید گزینه ای با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی رو در اختیار داشته باشن، اتفاقی که تا به امروز واسه آیفون اتفاق نیفتاده.

۵- زور به به کار گیری پورت انحصاری اپل

واسه خیلی از کاربران هنوز این سئوال مطرحه که به چه دلیل اپل روی آیفون از پورت USB عادی در کلیه وسایل مشابه استفاده نمی کنه، و اصرار به به کار گیری پورت و کابلای لایتنینگ از کجا بوجود اومده؟

این زور دلیل شده دست کاربران در به کار گیری لوازم جانبی جورواجور واسه تلفن هوشمندشون تا حدی بسته باشه و یکم با محدودیت مواجه شن.

۶- خلا پورت micro-HDMI

یه محدویت دیگه واسه آیفون در اینه که واسه مشاهده ویدئوهای ذخیره شده روی گوشی نیاز به آداپتورهای جانبی خاص این محصول دارین (مگه اینکه قبل از این یه اپل تی ایشون با قیمت ۹۹ دلار خریده باشین). خیلی از تلفنای اندرویدی موجود در بازار این مشکل رو با ارائه یه پورت میکرو HDMI برطرف کردن.

۷- محدودیت در تعویض باتری

عمر باتری ارائه شده روی تلفن هوشمند آیفون ایده آل نیس ولی نیاز عموم رو برطرف می کنه، اما این وسط کاربرانی که در طول روز مدت زمان زیادی رو با تلفن هوشمند خود می گذرونن شک نداشته باشینً شکایت بیشتری از محال بودن تعویض باتری تلفن نامبرده دارن.

خیلیا این نیاز رو احساس کردن و بهتر می دونن با خالی شدن شارژ آیفون باتری اونو خارج کرده و یه باتری جدید پر از شاٰرژ رو جانشین کنن.

۸- عمر بهتر باتری

آخرین نسخه آیفون یعنی ۵S نسبت به آیفونای قبلی باتری بزرگتری داره، اما به دلیل کوچیک تر بودن ابعاد فیزیکی این تلفن هوشمند نسبت به بقیه رقبا هنوزم امکان به کار گیری باتریای بزرگتر و قوی تر عادی فعلی در اون وجود نداره.

البته اگه شایعات در مورد آیفون بعدی صحت داشته باشن ً اندازه باتری و توان اونم تغییر می کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *