چگونه در واتس اپ پیام‌های پاک شده را بازگردانیم؟

تا حالا براتون پیش اومده که به طور کامل تصادفی پیام مهمی رو از چتای واتس اپ خود پاک کنین؟ این موضوعیه که تقریبا کم و بیش هممون به اون گرفتار شدیم و انگار هیچ راه حل درست و درمانی واسه برگردوندن پیامای از دست رفته وجود نداشته باشه.

اما حالا خوبیش اینه اینطور نیس و در این متن به شما توضیح می دیم که چیجوری میشه یه پیام پاک شده رو در پیام رسان واتس اپ برگردونی کرد. پس در ادامه با بخش آموزش سایت ما همراه باشین.

واسه برگردونی پیامای واتس اپ به چی نیاز داریم؟


کلا برگردونی پیامای واتس اپ فقط در شرایطی ممکنه که از قبل گزینه Chat Backup رو در تنظیمات فعال کرده باشین. واسه پیدا کردن این گزینه فقط کافیه به سراغ تنظیمات واتس اپ برید و از راه منوی Chat گزینه Chat Backup رو انتخاب کنین.

با پیمودن این راه، واتس اپ از شما در مورد اینکه روند بکاپ خودکار از پیاما باید در چه بازه ای انجام بشه سوال می کنه و در همین زمینه قادر به انتخاب میان سه گزینه روزانه، هفتگی و ماهانه هستین.

البته بذارین همین جا براتون روشن کنم که نمی تونین همیشه به سراغ بکاپای قدیمی تون برید و مسیجای مربوط به اونا رو باز گردونین. کلا در اندروید فقط میشه به دو بکاپ آخری که از پیاما گرفته شده دسترسی داشت.

تازه این مقدار ناچیز در iOS کاهش هم پیدا می کنه و در آیفونا تنها می تونین پیامایی رو برگردونی کنین که در آخرین بکاپ جفت و جور شده هستن. پس بخاطر این بهتره بین انتخاب بازه تکرار روند پشتبان گیری خوب دقت کنین.

برگردونی پیاما در واتس اپ


واسه برگردونی پیاما در واتس اپ اول باید بفهمین که اونا چیجوری پاک شدن.

برگردونی پیامای مجموعه شده در واتس اپ

اگه پیام هاتون مجموعه شده باشن دردسر خاصی واسه برگردونی شون دارین. فقط کافیه به سراغ بخش Archived Chats برید و از راه لیست پیامای مجموعه شده اون پیامی که لازمش دارین رو برگردونی کنین.

برگردونی پیام های پاک شده در واتس اپ

بسته به اینکه واتس اپ آخرین بار کی از پیاماتون بکاپ گرفته می تونین پیامای پاک شده خود رو برگردونین. واسه مثل اگه واتس اپ روز گذشته از پیام هاتون بکاپ گرفته باشه می تونین تا رسیدن موعد بکاپ بعدی تموم پیامای گذشته خود رو برگردونی کنین.

واسه برگردونی پیامای پاک شده هم فقط کافیه اپ واتس اپ رو یه دور پاک و دوباره نصب کنین. با اجرای دوباره برنامه صفحه ای در مقابلتون قرار میگیره که از راه اون می تونین به برگردونی بکاپای خود بپردازید. فقط کافیه کلید Restore رو بفشارید تا واتس اپ به سراغ آخرین بکاپ موجود بره و تموم اطلاعات اونو برگردونی کنه.

برگردونی چتای قدیمی تر در واتس اپ


برگردونی بکاپای قدیمی وقتی که روند بکاپ بعدی شروع شده کمی مشکله. انجام اینجور کاری فقط وقتی ممکنه که یه گوشی اندرویدی داشته باشین. چراکه نسخه اندرویدی واتس اپ همیشه در کنار بکاپای جدید یه نسخه پشتیبان قدیمی تر رو هم در حافظه نگه می داره.

واسه برگردونی چتای قدیمی تر به سراغ اپ مدیریت کننده فایل هاتون برید  و راه WhatsApp > Databases رو طی کنین. در فولدر Databases فایلی پیدا می کنین با نام msgstore.db.crytp12. این فایل در اصل جدیدترین بکاپیه که واتس اپ از چت هاتون گرفته.

اما به جز msgstore.db.crytp12 شاید فایلی به نام msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 رو هم می بینین که در واقع بکاپ ثانویه شماس.

حال اگه یه پیام در فاصله میان ذخیره شدن این دو بکاپ از واتس اپ پاک شده باشه باید واسه برگردونی اون به صورت زیر نام هر دو فایل پوشه Databases رو تغییر بدین:

  • نام فایل msgstore.db.crytp12 رو به msgstore-latest.db.crytp12 تغییر بدین.
  • فایل  msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 رو به msgstore.db.crytp12 تغییر نام بدین.

بعد به سراغ گوگل درایو خود برید و بکاپای قدیمی واتس اپ رو همونطور که در تصویر زیر توضیح داده شده پاک کنین.

در آخر اپ واتس اپ رو پاک و دوباره اونو نصب کنین و همونطور که قبلا توضیح دادم مراحل بازیابی چتا رو دنبال کنین.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*