چه کفش اسپرتی برای من مناسب است ؟

پوشیدن یک کفش راحت یکی از مهم ترین نیازهای هر کسی است. زیرا پا به عنوان قلب دوم همه وزن بدن را به دوش می کشد و اگر این باربر جایگاه خوبی نداشته بی گمان بدن دچار چالشی بزرگ خواهد شد زیرا نمی تواند فشار وارد شده را تحمل کند و همین سبب می شود
ناراحتی خود را به دیگر بخش های بدن همچون چشمها و کمر وارد کند که در بلندمدت می تواند بیمارها و آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد کند.کفش خوب و راحت باعث آرامش شده و سبب می شود حس خوبی از راه رفتن داشته باشد.کفش این وظیفه را دارد که از پای ما محافظت کند و جلوی ه گونه آسیبی به آن را بگیرد
ولی متاسفانه بسیاری از کفش ها آن چیزی که باید باشند نیستند و پیامدهایی چون آسیب های استخوانی به ویژه در بخش پا را به همراه خواهند داشت.کفش به جز این موارد باید راحت و زیبا هم باشد زیرا پس از صورت نخستین جایی که هنگام برخورد با دیگران در تیررس آنها قرار می گیرد پا است.
کفش زیبا می تواند شما را به عنوان یک فرد شیک پوش و زیبا معرفی کند که همیشه به ظاهر خود اهمیت می دهد.مواردی در خرید کفش وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه ای کرد از جمله اینکه هر چقدر که سن آدم بالاتر می رود اندازه پا نیز افزایش می یابد در نتیجه باید برای هر بار خرید کفش آن را آزمایش کرد.

همیشه کفش را در عصر بخرید چون پاها به بیشترین اندازه خود می رسند.کفش هم در بخش پنجه و هم در پاشنه باید اندازه ی پای شما باشد وگرنه مشکل زا خواهد بود.به این دلیل که اندازه هر دو پا در برخی از مردم متفاوت است همیشه هنگام خرید هر دو کفش را بپوشید تا از راحت بودن جفت کفش مطمئن شوید.

هر کسی یک شکل پا دارد در نتیجه کفشی را بخرید که با شکل پای شما هماهنگ باشد.انگشت های شما باید کاملا در پنجه باز و بسته بشود.
بسیاری افراد هستند که روزانه مسافت زیادی را پیاده روی می کنند بنابراین اگر یک کفش خوب تهیه نکنند راه رفتن برایشان سخت می شود به ویژه کسانی که این به بخشی از زندگیشان تبدیل شده است
در نتیجه کفش نامناسب سبب می شود انگیزه خود را از دست بدهند زیرا پس از مدتی باید با پیامدهای کفش نامناسب دست و پنجه نرم کنند.شکل و طرح کفش ها از فرهنگ جامعه تاثیر می پذیرد و هر کشوری بنابر فرهنگش کفش مود نظرش را می ساخته است
هر چند امروز به دلیل جهانی شدن طرح ها نیز به صورت گسترده تر شکل گرفته و به دلیل آگاهی طراحان از نگاه افراد از خواست مردم به ویژه جوانان طرح هایی ارائه می شود که همه پسند باشد و هر کسی با هر نوع دیدگاهی می تواند از میان انبوه طرح ها آنچه را که می خواهد گزینش کند.

نخستین کفش جهان مربوط به ایران است و نشان می دهد ایرانی ها تا چه اندازه در این صنعت پیشرو بوده است.در سالهای اخیر شرکت های بزرگی همچون نایک آدیداس و پوما پا به میدان گذاشته اند و توانسته اند این بازار را دگرگون کنند.

از جمله ویژگی های این تولیدکنندگان شناختشان از سلیقه مردم است زیرا آنها می دانند چه چیزی شایسته بازار است.طراحی و ساخت کفش امروز دیگر مانند گذشته نیست بلکه به وسیله نرم افزارهای پیشرفته طراحی می شود و آنچنان ساختارمند است که همه چیز در آن در نظر گرفته شده است از زیبایی گرفته تا راحتی.
برای خرید کفش مناسب تنها نباید به قیمت اون توجه کنید چون ممکن یه کفش ارزان باشه ولی روی هم رفته به دلیل ساخت نامناسب مشکل زا خواهد بود پس تلاش کنید با زدن از هزینه های دیگه یه کفش گرون قیمت که دارای کیفیت خوبی هم هست تهیه کنید
البته فکر نکنید هر کفشی که گرون است پس خوبه.کفش را همیشه از فروشگاههایی تهیه کنید که معتبر هستند چون ممکن کفش های نامرغوب را تنها با یک برچسب شرکت معتبر به فروش برسانند به ویژه این روزها که چینی ها هر چیزی را کپی می کنند و با نگاه کردن به اصل کالا نسخه بدلی آن هم روانه بازار می کنند و مردم عادی که هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارند هزینه زیادی را می پردازند اما پس از مدتی می فهمند آن چیزی که باید نیست.
برخی از افراد کفش های نرم را می پسندند.کفش هایی که هنگام راه رفتن فشار در آن آرامش داشته باشند.
برخی دیگر نیز به دنبال کفش هایی با بدنه سفت هستند زیرا دوست دارند در فعالیت های بدنی که دارند این بدنه فشار را به خود بگیرد و در برابر آسیب هایی که ممکن است به وجود آید مقاوم باشد.
برخی از افراد به دنبال کفش های با پاشنه بلند هستند زیرا دوست دارند هم قدشان بلندتر نشان داده شود و هم شیب بدنی زیباتری داشته باشند و خوش تیپ تر به نظر بیایند.

کفش اگر به رنگ روشن باشد بسیار در روحیه افراد تاثیرگذار است و دیگران هم نسبت به فرد توجه بیشتری می کنند به ویژه اینکه اگر تن پوش روشنی هم به تن داشته باشند این چشم نوازی چند برابر می شود.
کفش خوب باید به گونه ای باشد که به اصطلاح پا بتواند تنفس کند زیرا پایی که در کفش فشرده باشد و از نظر گردش هوا مناسب نباشد عرق زیادی می کند
که برآیندی جز بالارفتن دما در سراسر بدن نخواهد داشت که این گرما کارکرد بدن را کاهش می دهد و فرد را دچار گرما زدگی و خستگی می کند.کفش باید دارای ساختاری باشد که هوا به پا برسد زیرا چهارچوب بسته کفش های غیراستاندارد توانایی افراد را در زمینه انجام کارهای روزانه به شکل چشم گیری کاهش می دهد.
شما می توانید هم کفش را به صورت فیزیکی بخرید و هم به صورت اینترنتی.اما امروزه به دلیل وجود سایت های معتبر اینترنتی که کفش های مناسب را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند
دیگر نیازی نیست زحمت بیرون رفتن از خانه را به خود بدهید و تنها کافی است کفش مورد نیاز خود را خریداری کنید نکته مهم این است که خرید اینترنتی این ویژگی را دارد که دسترسی به مدل های گسترده تری دارید و می توانید از میان انبوه آن چه را که می خواهید گزینش کنید.

دلیل این موضوع این است که فروشگاههای فیزیکی به دلیل کمبود جا نمی توانند همه ی مدل ها را در ویترین قرار دهند در نتیجه مکن است شما نتوانید آن چیزی را که دوست دارید پیدا کنید
از سوی دیگه شما نمی توانید ساعت ها در مغازه بمانید اما سایت این ویژگی را دارد که هر چه قدر می خواهید بگردید و مدل مورد نظر خود را برگزینید و با خیال راحت خرید خود مورد نظر خود را انجام دهید.

برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید