پایانامه کارشناسی ارشد : بررسی تغییرات روند بارش سالانه، ماهانه و فصلی در دره سفید رود

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تغییرات روند بارش سالانه، ماهانه و فصلی در دره سفید رود

تکه ای از متن پایان نامه :

1

1-6- جامعه آماری

جامعه آماری پژوهش فوق دره سفید رود بوده که از سد منجیل شروع شده و تعدادی از ایستگاه ها و شهرستان های اطراف رودخانه سفیدرود را تا دریای خزر پوشش داده می باشد.

 

1-7- مقطع زمانی

با در نظر داشتن آمارهای موجود ایستگاه های مورد مطالعه در منطقه، کوشش نموده ایم تا از ایستگاه هایی بهره گیری گردد که دارای آمارهای طولانی تری باشند. در نهایت بعد از همگن سازی ایستگاهها، 9 ایستگاه در یک دوره 30 ساله در سه مقطع سالانه و ماهانه و فصلی مورد مطالعه قرار گرفت.

 

1-8- قلمرو پژوهش

با در نظر داشتن اینکه مطالعه پژوهش فوق دره سفیدرود بوده لذا قلمرو آن مناطقی مانند رودبار، سیاهکل، لاهیجان، آستانه، رشت، بندانزلی و شفت را در بر می گیرد

 

1-9- محدودیت پژوهش

  1. هر تحقیقی معضلات مخصوص به خود را دارد که بعضی از آنها عبارتند از:
  2. عدم وجود آمار و اطلاعات یکسان در تمامی ایستگاههای مورد مطالعه
  3. یکسان نبودن نوع ایستگاههای مورد مطالعه
  4. وسعت بیش از حد محدوده ی مورد مطالعه

 

1-10- پیشینه پژوهش

            با مراجعه به کتب، مقالات جغرافیایی و دیگر منابع استنادی موجود، مطالعه تغییران روند بارش در منطقه مورد مطالعه سابقه طولانی ندارد و به افراد خاصی محدود می گردد. اما مطالعه و تحلیل زمانی بارش و دماهای روزانه، ماهانه و سالانه در جهان سابقه ای طولانی دارد و بشر همیشه بدنبال شناخت و درک تغییرات و پیش بینی هوا و اقلیم بوده و هست. بخصوص از زمانی که تاثیر فعالیت های انسانی و پیامدهای گازهای گلخانه ای بر اتمسفر زمین نمایان گردید و این پرسش برای او مطرح گردید که آیا این نوسانات حاصل اعمال بشر یا روند طبیعی آب و هوا می باشد. بدین

 مطالعه تغییرات روند بارش سالانه، ماهانه و فصلی در دره سفید رود

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه