پایانامه در مورد : بررسی تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن92

تکه ای از متن پایان نامه :

 

روش اول: کاهش مقدار سولفور موجود در سوخت مستقیماً بر روی مقدار دی اکسید سولفور تولیدی و ذرات سولفات معلق در تمامی خودروها تاثیر می گذارند. مقدار دی اکسید سولفور تولیدی در خودروهای دیزل و بنزینی و ذرات معلق حاصل از خودروهای دیزلی نسبت مستقیمی با مقدار سولفور موجود در سوخت دارد. اگر چه ذرات سولفات تنها قسمت کوچکی از حجم یا جرم کل ذرات خروجی را تشکیل می دهند، به دلیل اندازه ی بسیار کوچک خود کسر بزرگی از تعداد کل ذرات را شامل می شوند.

روش دوم : سولفور به مقدار زیادی کارآمدی تکنولوژی کنترل آلاینده ها در موتورهای بنزینی و دیزل را کاهش داده و منجر به تولید بیشتر مونواکسید کربن (CO)، هیدروکربن ها (HC)، اکسیدهای نیتروژنی (NOx) و ذرات معلق می گردد. سولفور همچنین تاثیرات مخربی بر روی دستگاه های کنترل آلاینده ی جدید، نظیر تبدیلگر کاتالیستی پیشرفته و سیستم به دام اندازی ذرات در دیزل داشته که خود باعث افزایش مقدار NOx و HC و PM می گردد. در مورد خودروهای بنزینی تحقیقات نشان می دهد که کاهش مقدار سولفور عملکرد تبدیلگر کاتالیستی سه منظوره را بالا برده و مقدار HC و CO و NOx را کاهش می دهد. ]4[

1-2) تاثیرات سولفور بر روی موتورهای دیزل و تکنولوژی کنترل آلاینده ها:

موتورهای دیزل، انتخابی ایده آل برای کاربردهای سنگین به شمار می روند. این موتورها امکان بهره گیری از سوخت ارزان با دوام بالا برای کامیون ها، اتوبوس ها و دیگر تجهیزات مورد بهره گیری ی خارج جاده ای مانند وسایل ساختمانی و ماشین های کشاورزی را فراهم می آورد. ابداعات جدید در زمینه ی این موتورها کاربرد آنها را تا حد بسیار زیادی افزایش1-3) منشا پیدایش سولفور:

این نوشته را هم بخوانید :
پایانامه ارشد با موضوع : بررسی تفاوت حقوق مسلمان با غیر مسلمان در باب مجازات حدود از منظر مذاهب خمسه

 مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه:مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن