پایانامه ارشد با موضوع : بررسی تنوع ژن Coa در استافیلوکوکوس اورئوس های جدا شده از نمونه های بالینی در رشت

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تنوع ژن Coa در استافیلوکوکوس اورئوس های جدا شده از نمونه های بالینی در رشت

تکه ای از متن پایان نامه :

-13-8- توکسین اکسفولیاتیو

نشانگان شبه سوختگی جلد به توسط توکسین هایی ایجاد می شوند که ترجیحاً مربوط به سوش های باکتریو فاژ گروه 2 هستند. دو شکل متفاوت از توکسین های اکسفولیاتیو ETA و ETB شناسایی شده اند. ژن مربوط به ETA کروموزومی می باشد اما ژن مربوط به تولید ETB، بر روی خانواده ای از پلاسمید ها قرار دارد. برای جداسازی و شناسایی توکسین اکسفولیاتیو، از موش به عنوان حیوان تجربی آزمایشگاهی بهره گیری می گردد. توکسین اکسفولیاتیو، بیماری شدیدی را در موش ایجاد می کند که از نظر بافت شناسی و علائم بالینی مشابه با فرم انسانی می باشد. توکسین های خالص، پروتئین هایی با وزن مولکولی تقریبی 30 و 29.5 کیلو دالتون هستند. این توکسین ها موجب لیز اتصالات بین سلولی در سلول های لایه گرانولار اپیدرم می شوند اما پاسخ آماسی را تحریک نمی کنند و موجب مرگ سلول نمی شوند. شواهدی هست که توکسین فوق، یک اسفنگومیلیناز می باشد اما از توکسین بتا استافیلوکوکی، متفاوت می باشد. توکسین اکسفولیاتیو، یک میتوژن قدرتمند می باشد(28, 84, 102, 143).

1-13-9-  توکسین-1 نشانگان شوک سمی

اوایل دوره نوزادی بروز می کند به علت سوش های کسب شده در بخش های نگهداری نوزادان هستند. استافیلوکوک ها از ضایعات نوزادان و یا شیر خواران مبتلاء به بقیه شیر خواران، کارکنان پرستاری و به خانواده آنها منتقل می شوند. از آنجایی که این ضایعات ممکن می باشد تا زمان ترخیص بیمار آشکار نشوند لذا نوزادان شیرخوار و بیمارانی که مبتلا به عفونت های زخمی  بعد از جراحی هستند ممکن می باشد سوش های بیمارستانی استافیلوکوک را به جامعه منتقل کنند(48).

این نوشته را هم بخوانید :
دانلود پایان نامه ارشد: بررسی تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی

منشاء عفونت استافیلوکوکی،  یک بیمار و یا عضوی از کارکنان بیمارستان با یک ضایعه استافیلو کوکی می باشد. بیمارانی که مبتلاء به ضایعاتی باشند که در آنها تراوشات چرکی وجود داشته باشد، خطرناک هستند. تماس مستقیم دست ها مهمترین راه انتقال می باشد. موارد اثبات شده ای از کارکنان بیمارستان به عنوان منشاء اپیدمی شناخته شده اند که ضایعات خفیف استافیلو کوکی  از قبیل کورک، عفونت اطراف ناخن ها و یا گل مژه را داشته اند. یک جراح آلوده به عفونت، رایج ترین منشاء عفونت در بیماران جراحی می باشد. ناقل شدن، یک مشکل جدی در مصرف کنندگان مزمن دارو های مزمن داخل وریدی می باشد. در این بیماران، شیوع بالایی از ناقلین

 مطالعه تنوع ژن Coa در استافیلوکوکوس اورئوس های جدا شده از نمونه های بالینی در رشت

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه:مطالعه تنوع ژن Coa در استافیلوکوکوس اورئوس های جدا شده از نمونه های بالینی در رشت