یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان – پایانامه ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

دریافت 10 درصد بابت سهم بیمه شده و 20 دصد بابت سهم کارفرما به ارائه خدمات می پردازد در اینجا ذکر این نکته را بنماییم که کارکنان فولاد و همچنین صنایع مس ایران با بیشترین میزان سهم بیمه شده معادل 10 درصد و صنعت نفت با 6 درصد کمترین سهم بیمه شده را به خود اختصاص داده اند هرچند بیشترین میزان سهم کارفرما مربوط به صندوق بازنشستگی آینده ساز و کمترین آن مربوط به صندوق بازنشستگی شرکت مخابرات ایران می باشد.

موسسه صندوق طرفداری و بازنشستگی کارکنان فولاد ، وظیفه پرداخت مستمری به بیش از هفتاد هزار (70000) نفر از مستمری بگیران فولاد کشور را بر عهده دارد.علاوه بر پرداخت مستمری که از وظایف اصلی این موسسه می باشد. عملیات مرتبط با پرداخت وام ، انواع کمک هزینه ، تخصیص امکانات رفاهی، پرداخت غرامت فوت و … جزء سایر وظایف این موسسه می باشد.

از بزرگترین معضلات موسسه:

  1. تعدد نمایندگی ها و همسان نبودن فرآیندهای اجرایی در آن ها
  2. امکان نظارت بر پرداختی ها به مستمری بگیران
  3. به روز نبودن اطلاعات دفتر مرکزی از عملکرد نمایندگیها
  4. عدم امکان انجام محاسبات مستمری در خود نمایندگی ها

کلیه این معضلات ناشی از عدم دسترسی به یک سیستم جامع و یکپارچه می باشد.

طراحی و پیاده سازی سیستم جامع تحت وب منجر شده می باشد تا این موسسه قادر گردد اطلاعات به روز از عملکرد نمایندگی ها داشته و بسیاری از خطاهای ناشی از عدم یکپارچگی اطلاعات از بین برود.

با تصویب هیئت وزیران به استناد بند (۵۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۱کل کشور؛ صندوق بازنشستگى کارکنان صنایع فولاد به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل گردید.
در خصوص اشتغال نیروی انسانی،بیمه و تامین اجتماعی در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده 12 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری، صنعتی بایستی گفت:
سازمان هر منطقه آزادمکلف می باشد رأسا یا با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و یا شرکت‏های بیمه نسبت

 یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه