نسخه بتای اندروید Q برای گوشی‌های سری پیکسل منتشر شد؛ آشنایی با برخی ویژگی‌ها

گوگل روز چهارشنبه اولین نسخه بتا اندروید کیو رو منتشر کرد و حال به اطلاعات بیشتری از این سیستم عامل دسترسی داریم.

الان این نسخه واسه گوشیای پیکسل و پیکسل ایکس ال در دسترسه. هم اینکه سازندگان اپا می تونن به کیت پیشرفت نرم افزار اندروید کیو از همین حالا دسترسی داشته باشن.

اون طور که گوگل اعلام کرده، اندروید جدید از ویژگیای امنیتی بیشتری نسبت به گذشته بهره میبره. باید منتظر توانایی بیشتر دوربین و هماهنگی بیشتر با گوشیای تاشو در این نسخه باشیم. جدا از این موارد، اندروید ۱۰ میزبان ویژگیای جدید دیگری هم میشه که در ادامه به اونا می پردازیم.

هماهنگی بیشتر با گوشیای تاشو از ویژگیای اصلی اندروید کیو میشه.

شروع به کار سریع تر اپلیکیشنا

از زمان اندروید نوقا، با منتشر کردن هر نسخه جدیدتر از سیستم عامل اندروید، باز کردن اپلیکیشنا سریع تر از گذشته می شه. حال قراره طی اندروید کیو، اپلیکیشنا به محض باز کردن به طور کامل اجرا شن. با به کار گیری این نسخه، سازندگان اپا می تونن روند اجرای اپا رو زودتر شروع کنن که نتیجه اون دسترسی سریع تر کاربران به برنامه ها میشه.

دسترسی سریع تر به تنظیمات گوشی

دیگه نیاز نیس تا واسه رفتن به بخش تنظیمات، اپلکیشنی رو ترک کنین. براساس اپلیکیشنی که شما در اون قرار دارین، این پنل گزینه های به خصوصی رو شامل می شه و شما به تنظیمات خاصی دسترسی دارین. مثلا، هنگام به کار گیری گوگل کروم به تنظیمات اتصال مانند حالت هواپیما، دیتا و وای فای دسترسی دارین.

کنترل بیشتر در به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی

در این نسخه شما با گزینه های بیشتری واسه به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی طرف هستین. جدا از سلب اجازه اشتراک گذاری موقعیت خود، می تونین گزینه هایی مانند دادن اجازه هنگام به کار گیری اپ، هنگام حضور اپ پشت زمینه یا واسه همیشه رو بدین.

امکان تنظیم اندازه کارایی وای فای

در اندروید ۱۰ می تونین کیفیت اتصال خود به وای فای رو مشخص کنین. این توانایی در انجام بازیا و تماسای صوتی موثر میشه.

امنیت بیشتر واسه اپا

اندروید کیو از گزینه های بیشتری واسه تایید هویت کاربر مانند Face ID استفاده می کنه. هم اینکه امنیت لایه انتقال در این نسخه از سیستم عامل به TLS 1.3 می رسه که در اون صورت گرفتن یه اتصال امن ۴۰ درصد سریع تر از نسخه قبلی میشه.

یادآوری واسه به روزرسانی

وقتی که اپلیکیشنی رو نصب کنین که از نسخه های قدیمی تر اندروید پشتیبانی کنه، اندروید کیو به شما اخطار میده. بخاطر این قراره طی تابستون پشتیبانی ۶۴ بیتی به تموم اپلیکیشنای گوگل پلی اضافه شه.

عمق مکانیکی

خیلی از گوشیای هوشمند از یه حالت پرتره استفاده میکردن که با استفاده اون میشه پس زمینه عکس رو محو کرد. تکنولوژی عمق مکانیکی این امکان رو جفت و جور می کنه تا بعد از گرفته شدن تصویر هم بشه اینجور تغییری رو در تصاویر به وجود آورد. قراره این ویژگی در اختیار سازندگان اپلیکیشنا هم قرار بگیره.

اندروید کیو از ویژگیای دیگه مانند HDR10 پلاس هم بهره میبره. گوگل اعلام کرده که طی ۱۷ اردیبهشت ماه باید منتظر اطلاعات جدیدی از اندروید ۱۰باشیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*