مقایسه خدمات شرکت‌های گارانتی هارد اکسترنال در ایران

هاردهای اکسترنال وسایل با ارزشی واسه صاحبان خود هستن و حمل و نقل راحت اونا و پیشرفتی که روز به روز کردن باعث شده که خیلی از مردم روی به خرید این دستگاه بیارن و دست کم یه عدد هارد اکسترنال داشته باشن. با اینکه هنوز به فکر بعضیا تصور می شه که گارانتی در ایران معنا نداره، ولی این جمله مدت هاست که دست کم در مورد هاردای اکسترنال خیلی غلطه و شرکتای گارانتی مختلفی در حال خدمات دهی به مشتریان خود هستن.

هارد اکسترنال از اون دسته محصولاتیه که گارانتی اون مهم تلقی شده و قبل از خرید بهتره که شرایط گارانتی دستگاه رو خوب سبک سنگین کنین. در این مطلب می خوایم نگاهی داشته باشیم به چهار شرکت گارانتی مشهوری که در مورد هاردهای اکسترنال فعالیت دارن و سهمی از بازار کشور رو از اون خود کردن. شرایط بیشتر شرکتای گارانتی در مورد هاردهای اکسترنال حدودا برابر هستن و در موردای مهمی از جمله زمان گارانتی با همدیگه فرق دارن که همین نکته های ظریف باعث بوجود اومدن فرق بین اونا می شه.

همه گارانتیا شرایط مخصوص به خود رو دارن و با بررسی کوتاهی میشه به فرقای اونا با همدیگه فهمید. سرویسا و خدماتی که در این مطلب به اونا اشاره شده براساس اعلام رسمی شرکتای ارائه کننده این گارانتیا بوده. نگاه خلاصه و کلی به این شرکتا به شرج جدول زیره و در ادامه به بررسی جزییات اون می پردازیم.

آونگ

شرکت آونگ نماینده انحصاری هارد دیسکای ADATAه و سرویسای خاصی از جمله ۴ سال گارانتی تعویض و یه سال بازیابی رایگان واسه هارد دیسکای ADATA ارائه میده.

آونگ تنها شرکتیه که روی هارد دیسکای ضد آب و ضد ضربه خود ۴ سال ضمانت تعویض ارائه میده. بقیه هاردهای این شرکت از گارانتی تعویض ۳ ساله بهره مند می شن.

آونگ در بین گزینه های این لیست تنها مجموعه ایه که تا یه سال خدمات بازیابی اطلاعات رو به صورت رایگان انجام میده. بازیابی دیتای رایگان از جمله مواردیه که می تونه تضمین دیتای موجود در هاردهای مشتریان رو به همراه داشته باشه.

آونگ واسه تعویض هاردهای خود در همه مراکز استانای کشور نمایندگی خدمات پس از فروش داره. این شرکت در صورت تشخیص، کالای خراب رو با کالای نو تعویض می کنه و اعلام کرده که در صورت نبود موجودی محصول، کالای جدید رو بدون دریافت مابه التفاوت قیمت و رایگان به کاربر عرضه می کنه.

پیگیری هاردهای در دست تعمیر هم از راه رابطه تلفنی و سامانه پیامکی و اینترنتی و هم اینکه اپلیکیشن این مجموعه شدنیه. هم اینکه می تونین با ارسال سریال محصول به سامانه پیامکی این شرکت از مدت زمان باقی مونده گارانتی هارد دیسک خود هم اطلاع پیدا کنین.

آواژنگ

این شرکت هاردهای سیگیت، وسترن دیجیتال و توشیبا رو گارانتی می کنه و مدت زمان خدمات پس از فروش هم بین ۲۲ تا ۲۴ ماه متغیره. آواژنگ در همه استانای کشور نمایندگی داره و شرایط گارانتی مشابهی با بقیه شرکتا رو در اختیار مشتریان خود میذاره. آواژنگ هم بازیابی اطلاعات رو واسه مشتریان خود انجام میده اما با هزینه جداگونه ای که به وسیله کارشناسان شرکت تخمین زده می شه.

این شرکت هم در صورت تشخیص، کالای خراب رو با نمونه سالم نو تعویض می کنه و یا در صورت نبود موجودی محصول، کالایی جدید با دریافت مابه التفاوت قیمت به کاربر عرضه می کنه.

پیگیری هاردهای در دست تعمیر هم از راه رابطه تلفنی و و اینترنتی شدنیه؛ آواژنگ توانایی پرداخت آنلاین (واسه کالاهایی که نیاز به پرداخت هزینه دارن) و تحویل کالا درب منزل هم واسه کاربران خود جفت و جور کرده.

داده پرداز متین رایانه

بیشتر هاردهای این شرکت از برند سیلیکون پاور و اپیسر هستن و شرایط گارانتی این شرکت توضیحات مفصل تری داره و بیشتر از بیست بند رو در بر می گیرد. در شرایط گارانتی که به وسیله این شرکت گفته شده هزینه ای واسه بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شده و زمان گارانتی اجناس هم به طور میانگین ۳۶ ماه یا همون سه سال در نظر گرفته شده.

شرایط گارانتی که به وسیله این شرکت گفته شده هزینه ای واسه بازیابی اطلاعات در نظر گرفته شده و زمان گارانتی اجناس هم به طور میانگین ۳۶ ماه یا همون ۳ سال در نظر گرفته شده. شرکت داده پرداز رایانه متین در صورت تشخیص، کالای خراب رو با نمونه سالم نو تعویض می کنه و یا در صورت نبود موجودی محصول، کالای جدید رو به کاربر عرضه میکنه.

شرکت متین علاوه بر اینکه دارای خدمات سراسری پس از فروش در همه استانهای کشور هست، دارای ۷ دفتر منطقه ای در بزرگترین استانهای کشور هم هست که خدمات گارانتی رو به صورت منطقه بندی شده مدیریت میکنه.

این شرکت طرحی به نام خدمات طلایی داره که در اون دستگاه رو در حضور خود مشتری تعمیر می کنه؛ این طرح براساس چیزی که در سایت این شرکت نوشته شده، فعلا فقط تو تهران انجام می شه و واسه هر محصول یه بار بدون هزینه انجام میشه.

پیگیری هاردهای در دست تعمیر هم از راه رابطه تلفنی و  اینترنتی شدنیه.

موافق ارقام

گارانتی موافق ارقام تقریبا در برنده های متنوعی فعالیت داره و یکی از قدیمی ترین شرکتای گارانتی حساب می شه. در این گارانتی تاکید شده که شرکت هیچ گونه تعهدی در قبال اطلاعات ذخیره شده کاربران نداره، البته سال هاست که موافق ارقام تو یه روند به نام خدمات طلایی، داده های کاربران رو بازیابی می کنه اما این عمل هزینه جداگونه ای داره و رایگان صورت قبول نمی کنه.

موافق هم مانند خیلی از شرکتای دیگه، اگه نتونه دستگاه رو تعمیر کنه، یه عدد هارد اکسترنال نو تحویل مشتری داده که یا از همون مدل خراب شده و یا مدل موجود در بازار در کنار دریافت مابه التفاوت قیمت.

می تونیم بگیم که مدت زمان گارانتی هاردهای موافق بین ۱۸ تا ۲۴ ماه متغیره. موافق در ۶ شهر کشور نمایندگی داره و افراد خارج از شهرهای مربوطه می تونن هارد رو به دفتر نزدیک ترین نمایندگی موافق پست کنن.

پیگیری هاردهای در دست تعمیر هم از راه رابطه تلفنی و سامانه پیامکی و اینترنتی شدنیه.

اطلاعات این مقاله براساس مندرجات سایتای این چهار شرکتِ گارانتی کننده هاردهای اکسترنال و تماس تلفنی خبرنگار سایت ما با کارشناسان اونا بوده. اگه تجربه ای در مورد به کار گیری خدمات این شرکتا دارین، در بخش نظرات اونو به اشتراک بذارین. 

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*