معرفی هوندا Rugged؛ کانسپتی جان سخت برای فتح دشت و کوه

Real hand print combined with a map of Africa of our blue planet Earth - isolated on white background.

نمایشگاه تیونینگ، لوازم جانبی خودروی SEMA این روزا با شور و حال خاصی در لاس وگاس جریان داره. واسه نمایشگاه امسال، بخش تحقیق و پیشرفت شرکت هوندا در اوهایو، یه کانسپت هیجان انگیز با نام Rugged Open Air Vehicle تدارک دیده که کم نظیره.

دلیل این به بدنه خاص مفهومی جدید ژاپنیا برمیگرده. همونطور که در تصاویر موجود می تونین ببینین، Rugged Open Air Vehicle مثل اسم خود روباز یا به عبارت بهتر بدون سقف، درب و هر نوع پنجره بوده و سرنشینان اون می تونن همیشه از هوای آزاد لذت ببرن.

به گفته هوندا، از پلتفرم پیکاپ محبوب ریجلاین (Ridgeline) در پیشرفت مفهومی مورد بحث استفاده شده؛ شاید به همین خاطره که تواناییای آفرود اون در سطح بالایی قرار داشته و سازنده از عنوان توانمندترین هوندای چهار چرخ یاد کرده.

درباره پیشرانه کانسپت Rugged Open Air Vehicle حرفی به میان نیامده، اما پیش بینی می شه همون موتور ۳٫۵ لیتری V6 حاضر در ریجلاین در زیر کاپوت نصب شده باشه. این موتور ۲۸۰ اسب بخار قدرت داره و با در نظر گرفتن وزن سبک خودرو، می تونه کارکرد خوبی واسه اون جفت و جور کنه.

هوندا در طراحی ظاهری تازه ترین مفهومی خود، اجزایی رو از مدل کوچیک و همه جا روی پایونیر ۱۰۰۰ به امانت گرفته. این به نمای خارجی محدود نبوده و فرمون هم از همین مدل به Rugged Open Air Vehicle منتقل شده.

برخلاف دیگه کانسپتای امروزی که از کابینی پیشرفته با نمایشگرها و دکمه های زیاد استفاده میکردن، کابین یا فضای داخلی مفهومی هوندا طراحی بسیار ساده ای داشته و از مواد مقاوم در قسمتای جور واجور استفاده شده.

یکی از دلایل این طبیعتا به ساختار اتاق و کاربرده های این خودرو در محیطای خارج شهری و آفرود مربوط می شه. در واقع ژاپنیا طبق رسم دیرینه خود، به دنبال ارائه خودرویی جون سخت واسه ماجراجویان بودن.

صندلیای موجود در Rugged Open Air Vehicl همون نمونه های موجود در سیویک تایپ R هستن، فرقش اینه که مثل پایونیر ۱۰۰۰ از راه یه پوشش ضد آب مراقبت می شن. باحال اینکه روی داشبورد این مفهومی همه جا رو دو نگهدارنده موبایل نصب شده.

بر خلاف ظاهری جذاب و تواناییای آفرود بالا، هوندا برنامه ای واسه تولید کانسپت Rugged Open Air Vehicl نداره. جالبه بدونین به غیر از این مفهومی، اتومبیلای دیگری مثل آکیورا RDX برگفته از مدلای مسابقه ای و موتور ۳۴۵ اسب بخاری، نسخه ای خاص از پیکاپ ریجلاین و Insight هیبریدی با لوازم جانبی اصل در غرفه هوندا در نمایشگاه سما هستن.