طرز تهیه کوفته ماکارونی

۳D render of medical background with virus cells

آشپزی کردن cooking

مواد لازم:

ماکارونی شکل دار ریز = ۵۰۰ گرم

گوشت چرخ کرده کمی چرب = ۵۰۰ گرم

روغن مایع= ۲ قاشق غذا خوری

سبزیجات معطر ساطوری شده= ۱ فنجون

آلو به تعداد کوفته ها یا زرشک = به مقدار کافی

لپه نصف فنجون پخته شده = به مقدار کافی

پیاز بزرگ نگینی شده= ۱ عدد

گردو نیمه شده به تعداد کوفته ها = به مقدار کافی

برنج پخته شده (کته)= ۱ فنجون

رب گوجه فرنگی = ۱ قاشق غذا خوری

نمک و فلفل و زیره سبز=به مقدار کافی

تخم مرغ = ۲ عدد

روش درست کردن:

گوشت چرخ کرده رو با سبزیجات معطر و برنج مخلوط کنین و به طور کاملً ماساژ بدید در بین ماساژ دستتون رو درون ظرفی پر از آب که کنار دست قرار داده اید بزنین. و مواد ماساژ داده شده رو ً درون فریزر (یا یخچال) استراحت بدید.

پیاز رو با کمی روغن تفت بدید. رب گوجه فرنگی رو هم اضافه و یه تفت دیگه بدین و به اندازه لازم آب بریزین (معمولاً به تعداد هر کوفته ۱ فنجون آب کافیه) و بذارین بجوشه و نمک و فلفل و زیره بپاشید.

بعد از جوش اومدن شعله رو کم کنین تا به آرومی جوش بخوره در این حالت می تونید درب ظرف غذا رو بذارین. کمی از مواد گوشتی مخلوط شده رو (دو قاشق غذا خوری) درون آب در حال جوش بریزین)

ماکارونی رو در ظرفی جداگونه با کمی روغن و نمک بپزید و بذارین تا مغز پخت شه. بعد آبکش کنین و آب ولرم روی اون بریزین تا نچسبد.

تخم مرغ و مواد گوشتی رو با ماکارونی پخته و لپه مخلوط کنین و دوبارهً ماساژ بدید. اگر غذاساز یا مخلوط کن در اختیار دارین از این وسیله ها به جای ماساژ استفاده کنین که بسیار بهتر و کارائی بیشتری هم در کار ماساژ و بازنشدن کوفته ها داره وگرنه می تونید از هاونگ یا گوشت کوب در به هم آمیختن بیشتر مواد استفاده کنین.

به تعداد و اندازه های دلخواه مواد رو به شکل کوفته درآرین (توپی شکل) و داخل اون رو قبل از گرد کردن آلو یا زرشک و گردو بذارین و به حالت گرد بین دو دست خودتون گرد کنین و دستتون رو بعضی وقتا درون ظرفی از آب ببرین این حرکت خیس کردن دست مقاومت کوفته رو در برابر آب داغ درون قابلمه بیشتر می کنه.

کوفته های آماده شده رو درون آب در حال جوش (به حدی که روی کوفته ها رو بگیره) بریزین و اصلا هم نزنین و درب غذا رو هم نذارین . فرصت بدید به آرومی و با حوصله پخته شه ظرف پخت رو طوری انتخاب کنین که کوفته ها روی هم قرار نگیره و به هم نچسبد و بین اونا فاصله وجود داشته باشه.

 

جمع آوری: آلامتو

 

چیجوری یه پاستای سالم بپزیم؟

غذاهای بهاری از طبیعت

بازنشر غذاای ایرونی