طرز تهیه مرغ کره‌ای خوشمزه

Hands holding colorful speech bubbles in front of yellow background.

مواد لازم واسه ۴ نفر:

– سینه مرغ: ۴ عدد، بی استخون
– کره: ۱۰۰ گرم
– جعفری: ۲ قاشق غذاخوری، ساطوری شده
– پیازچه: یه قاشق غذاخوری، ساطوری شده
– آبلیمو: یه قاشق غذاخوری
– نمک و فلفل مشکی: به اندازه لازم
– سیر: یه حبه، رنده شده (اختیاری)
– آرد: نصف پیمانه
– تخم مرغ: ۲ عدد
– پودر مغز نون خشک: یه پیمانه
– روغن: به اندازه لازم

روش جفت و جور:

۱- سینه مرغ رو داخل یه کیسه فریزر قرار داده و با وردنه اون رو بکوبید تا کلفت ترین قسمت مرغ به ضخامت باریک ترین بخش اون دربیاد، بعد روی اون رو نمک و فلفل پاشیده و کنار بذارین.

۲- کره نرم شده رو با جعفری، پیازچه، آبلیمو، سیر و کمی نمک و فلفل مخلوط کنین. مایه کره رو ۴ قسمت کرده و هر کدوم رو روی سطح داخلی یکی از سینه های مرغ به صورت یکنواخت پخش کنین.

۳- سینه ها رو از قسمت پایین که باریک تره رول کرده و با چند خلال دندون محکم کنین.

۴- پودر نون و آرد رو در ظرف های جداگونه بریزین. تخم مرغ ها رو هم بزنین تا یکدست شه، بعد کمی نمک و فلفل پاشیده و تو یه ظرف گود بریزین.

۵- کیفسکی ها رو در آرد بزنین، بعد به تخم مرغ آغشته کرده و در پودر نون بزنین. دوباره اونا رو در تخم مرغ زده و در پودر نون بغلتانید.

۶. تو یه تابه به اندازه ای روغن بریزین که نصف کیفسکی ها رو بگیره. روغن رو روی شعله ملایم داغ کرده و کیفسکی ها رو در اون سرخ کنین. واسه هر طرف ۸ دقیقه کافیه. پس از اینکه مغز مرغ به طور کامل پخت، اونا رو از روغن خارج کرده و با سبزیجات آبپز و سالاد کارتوفل سرو کنین.

نکته:

۱- به جای سرخ کردن، کیفسکی ها رو در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بریان کنین.

۲- در مغز سینه مرغ مقداری پنیر گودای نگینی هم می تونید اضافه کنین اما سر و ته رول رو به طور کامل ببندین تا پنیر پس از آب شدن خارج نشه.

غذا با مرغ