طرز تهیه قارچ شکم پر با میگو

Businessman pressing touch screen, copy space

از غذاهای تکراری خسته شدین؟ اگه به دنبال یه غذای متفاوت و سالم هستین پیشنهاد میکنیم از ترکیب لذت بخش قارچ و میگو استفاده کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ پورتوبلو غذاییه سبک مناسب روزای گرم فصل تابستون و بهار. واسه خوشمزه تر شدن این غذا می خوایم کمی هم میگو استفاده کنیم. بعد از درست کردن این غذا دلتون می خواد بارها اون رو امتحان کنین.اگه قارچ رو روی باربیکیو کباب کنین بعد روی اون رو با مواد پر کنین خوشمزه تر می شه. پس بیایید با هم این دستور پورتوبلو یا همون قارچ شکم پر رو امتحان کنیم.

مواد لازم:

قارچ پورتوبلو (اگه قارچ پورتوبلو نداشتید از قارچای دکمه ای استفاده کنین.)

  • ۸ تا ۱۲ عدد میگو
  • ۲ عدد گوجه فرنگی
  • ۲ حبه سیر
  • ۲ قاشق غذاخوری ریحان خرد شده
  • آب نصف لیمو
  • نمک و فلفل مشکی به مقدار کافی
  • نصف قاشق چای خوری فلفل قرمز
  • ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون طبیعی

روش درست کردن قارچ شکم پر:

اول با گوجه فرنگیا شروع می کنیم. گوجه فرنگیا رو ریز ریز کرده بعد برگای ریحان تازه رو خرد کرده و به گوجه فرنگیا اضافه می کنیم.

سیر رو پوست می گیریم و ریز ریز می کنیم. نصف قاشق چای خوری از سیر خرد شده رو به گوجه فرنگی و ریحان اضافه می کنیم. و بقیه سیر رو واسه قارچ و میگوها نگه می داریم.

مقداری نمک، فلفل مشکی، آب لیمو و یه قاشق غذاخوری روغن زیتون به مواد اضافه می کنیم. به طور کامل هم می زنیم تا به خرد مواد بره و کنار می ذاریم تا قارچ و میگوها رو آماده کنیم.

فر رو روی ۴۵۰ درجه گرم کنین. ساقه قارچا رو می بریم و داخل قارچا رو مثل تصویر با قاشق خالی می کنیم و کنار می ذاریم تا دوباره از اون داخل مواد استفاده کنیم.

portobelo-2

کمی روغن زیتون و نمک و فلفل به پشت و روی قارچ می زنیم. بعد روی سطح قارچ نصف قاشق چای خوری قارچ می ریزیم. به مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه داخل فر قرار می دیم.

در فاصله وقتی که قارچا در حال سرخ شدن هستن ساقه های قارچ رو خرد کرده و میگوها رو به اندازه گوجه فرنگیا خرد می کنیم.

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون رو در تاوه گرم می کنیم و باقیمونده سیر رو به اون اضافه می کنیم تا چند ثانیه سرخ شه. بعد قارچ و میگوهای خرد شده رو داخل تاوه می ریزیم تا همراه با سیر سرخ شه.

بعد ۱ قاشق چای خوری فلفل قرمز و مقداری نمک به اون اضافه می کنیم. بعد میگوها رو به مدت ۲ الی ۴ دقیقه سرخ می کنیم تا صورتی رنگ شه.

واسه پر کردن داخل قارچا اول کمی میگو و قارچ داخل قارچا می ریزیم بعد مخلوط گوجه فرنگی و ریحان.

در آخر روی اون رو با یه برگ ریحان تزئین کنین.

روش درست کردن خوراک قارچ خوشمزه

فواید قارچ و بهترین روش پخت اون

آشپزی مدرن شکل های جور واجور غذا با میگو بدونیم غذا با قارچ