طرح زوج و فرد در جاده‌های شمال

Touch Screen

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه طرح زوج و فرد تردد در جاده های شمالی در دست بررسیه، گفت:نتیجه این بررسی به اطلاع مردم می رسه.

سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مورد مشکلات به وجود اومده بوسیله عرض کم جاده چالوس،اضافه کرد:،باید قبول کرد که تردد جاده های شمالی به گونه ای شده که زندگی عادی مردمون بومی رو هم دچار اخلال کرده.

 

 

ایشون گفت :جاده های شمالی مخصوصا چالوس قدمتی ۸۰ ساله دارن و شاید در اون زمان که این جاده ها احداث شده بودن بیشتر از پنج خودرو هم از این جاده ها عبور نمی کردن اما حالا در بعضی از روزا حدود ۳۷ تا ۴۰ هزار خودرو از این جاده ها عبور می کنه .
 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه بعضی وقتا رانندگان تا چهار برابر زمان عادی باید واسه تردد از جاده چالوس اختصاص بدن، گفت: پلیس چاره ای جز اعمال محدودیت نداره.
 
مومنی به درخواست رو به رشد سفر در جاده های شمال اشاره کرد و اضافه کرد:درخواست سفر در جاده های شمال فقط مربوط به تابستون و تعطیلات نیس و حتی در روزای خاصی هم تماشاگر رفت و اومد خودروهای خیلی از این راه هستیم پس چاره ای جز اعمال محدودیت ترافیکی در این جاده نداریم.
 
ایشون با بیان اینکه در طول سال کنترل های عمومی روی اتوبوس ها و وسایل حمل و نقل عمومی صورت می گیرد، گفت :درخواست و حجم سفر با حمل و نقل عمومی افزایش می یابد و پلیس به صورت خاص این وسایل رو کنترل می کنه.
 
این مقام مسوول در نیروی انتظامی مومنی اضافه کرد:کنترل های پلیس شامل بخش معاینه فنی، تعیین نبود مشکل موثر، صلاحیت راننده، کنترل ساعت رانندگی و بقیه موارده و اگه اتفاقی اتفاق بیفته و مشخص شه کنترل های پلیس کافی نبوده با بازرسی و ماموران هم برخورد می شه.
 
سردار مومنی هم اینکه از ضبط پنج هزار گواهینامه راننده متخلف از اول سال جاری تا الان خبر داد و گفت:از اول امسال تا الان پنج هزار راننده نمره منفی بیشتر از ۳۰ دریافت کرده ان که گواهینامه اونا براساس قانون به مدت سه ماه ضبط می شه.
 
ایشون گفت:یکی از اولویت های پلیس راهور تغییر در نظام ارسال گواهینامه و آموزش رانندگیه که این مهم از نیمه دوم سال جاری شروع می شه.
 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی، درباره بعضی انتقادات مبنی بر تعیین سن ۱۸ سال واسه دریافت گواهینامه گفت: مسوولیت مدنی در قانون ۱۸ ساله .
 
سردار مومنی اضافه کرد:در خیلی از کشورای دنیا هم سن دریافت گواهینامه ۱۸ ساله و ما هنوز به این نتیجه نرسیده ایم که ۱۸ سال زمان مناسبی واسه ارسال گواهینامه نیس.
 
ایشون در ادامه در جواب به سوالی مبنی بر مهلت شرکت خودروسازی سایپا واسه نصب کیسه هوا در خودرو ، گفت: پلیس همیشه عنوان کرده که پیرو قانونه و براساس قوانین اعمال قانون می کنه.
 
رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه براساس مصوبه هیات وزیران واسه خودروی پراید تا مهرماه مهلت مشخص شده تا نسبت به نصب کیسه هوا اقدام کنه ، اضافه کرد: پلیس قانون رو رعایت می کنه و هر موردی رو که قانونگذار تعیین کنه، اجرای اون در برنامه قرار میگیره که بر این پایه خودروساز مربوطه اعلام کرده که به شکل صد در صد خودروها آماده نصب کیسه هوا هستن و با سررسید مهلت تعیین شده پلیس نسبت به بازدید از این خودروها اقدام می کنه.
 
سردار مومنی در ادامه با اشاره به شکایت پلیس راهور از مسوولان نمایشگاه تهران ،گفت: این موضوع در حال رسیدگیه و برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در بعضی ایام مثل هفته آخر شهریور ماه که حجم سفرهای درون شهری افزایش می یابد اصلا قابل توجیه نیس.  

خبرگزاری فردا طرح زوج و فرد طرح زوج و فرد جاده شمال