طراحی چیپ های پردازشی اختصاصی ال جی برای محصولات خانگی

بین کمپانیای تکنولوژیک، نبردی غیرمستقیم واسه به دست گرفتن کنترل بخشای بیشتری از پروسه تولید اجناس شون در جریانه. در آخرین حرکت از این نوع، اپل روی به طراحی اختصاصی هسته های پردازشی چیپای مجتمع خود آورد که اونا رو در آیفون ۵ و آیپد نسل چهارم قرار داد.

اما حالا خبر می رسه که ال جی، این شرکت کره ای که مقام سوم فروش تلفن هوشمند در بازار آمریکا رو داره هم به زودی چیپای اختصاصی خود واسه تلفنای هوشمند و اجناس خونگی اش رو معرفی می کنه.

ال جی سال گذشته یه توافقنامه هدف دار با ARM امضا کرد که طبق اون قرار بر به کار گیری هسته های پردازشی Cortex-A15 و گرافیک Mali-T604 در نسل بعدی اجناس خونگی، تبلتا و تلفنای هوشمند شرکت شد و حالا به فاصله دو سال، به نظر می رسه ال جی اراده محکمی واسه ورود به بازی بزرگان داره.

انتظار میره که ال جی این پردازندهای کم مصرف با طراحی بومی خود رو در CES که ماه آینده میلادی بر پا می شه، رونمایی کنه. گزارشا نشون دهنده فعالیت ۹۰۰ متخصص طراحی تراشه در این شرکت هستن.

روزنامه the Korea Times گزارش میده که این تغییر بخشی از تمرکز رئیس اجرایی شرکت، آقای «کو بون جون» واسه افزایش استقلال و رتبه شرکته. ال جی که الان بدون کارخانه های ساخت چیپه، ساخت پردازندهای لازم خود رو به شرکت تایوانی TSMC خواهد سپرد، جایی که تراشها در پروسه ساخت ۲۸ نانومتری تولید می شن.

می گن ال جی الان طراحی چیپی با نام رمز H13 رو تموم کرده که در تلویزیونای هوشمند شرکت به کار میره (H برابر home entertainment و ۱۳ برابر سال معرفی). حالا با این تغییر هدف دار، ال جی هم به جمع سامسونگ و اپل می رسه که قبل از این طراحی چیپای خود رو بومی کرده بودن.

اطلاعات باحال و خواندنی درباره باتری موبایل

خلاقانه ترین گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۳

ال جی نارنجی

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*