طراحی عینک مترجم بسیار جالب

۳d render, lightning, electric power symbol, retro neon glowing sign isolated on black background, ultraviolet light, electricity, electric lamp, adult sex icon, fluorescent element

این عینک به کلام گوش میده و اونو به یکی از ۳۷ زبون ترجمه می کنه، بعد متن حاصله رو در شکل زیرنویس مستقیماً روی عینک کاربر نمایش میده.

 

یه میکروفون بلوتوثی، سیگنال صوتی رو دریافت کرده و اونو جهت ارائه یه خوراک صوتی تمیز و فارغ از سر و صدا به یه تبلت یا گوشی هوشمند وصل می کنه. سیگنال بعد به سرویس Microsoft Translator فرستاده میشه. این سرویس، زبون خارجی رو شناسایی کرده و اونو به زبون مقصد انتخاب شده می نویسه. در آخر، متن ترجمه شده روی نیمه پایینی عینک نشون داده می شه که به طور موثر زیرنویسای زمان واقعی واسه صحبت به یه زبون خارجی رو ارائه میده.

 

برق رابط زیرنویس و نمایشگر تلویزیونی (یه جزء غیرضروری مورد کاربرد تو یه دمو جهت نمایش متن همه صحبت) از راه دو واحد Raspberry Pi تامین می شه. این دو واحد رایانه های تک بورد با اندازه کارت اعتباری هستن که قیمت هر یک ۳۵ دلار امریکا عنوان شده.

 

سیستم حاصل به طور کاملً پاسخگر بوده با اینکه ممکنه کمی واسه کاربرده های زمان واقعی کند باشه. قسمت بزرگ تاخیر در زیرنویسا به وجود اومده از طریق زمان لازم سرور واسه پردازش اطلاعاته و به گفته پاول، مخفی کردن عادی ترین عبارات از اندازه این مشکل کاسته اما اونو برطرف نکرده.

 

عینک واقعیت اضافه ۱۲۰۰ Vuzix Star که پاول در این پروژه به کار برده، مثل صفحه نمایش بالای سر خلبان به طور کاملً شفافه و قیمت اون چهار دلار و ۹۹۹ سنت اعلام شده.

 

کیفیت ترجمه ممکنه اگه مخاطب هدست خود (یا یه جفت عینک ثانوی) رو نپوشد، تحت تاثیر دوبرابر قرار گیرد.

میکروفون بلوتوثی