طب سوزنی در درمان دیسک کمر

Acupuncture-for-Back-Pain

درمان با طب سوزنی به یکی از طبای جانشین محبوب تبدیل شده اما کمردرد هم با طب سوزنی قابل درمانه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ تقریبا ۸ نفر از ۱۰ نفری که در دنیا زندگی می کنن در بخشی از زندگی خود کمردرد رو تجربه می کنن. کمردرد یکی از موارد مهمیه که باعث می شه آدما به دنبال درمان برن و از موارد جور واجور واسه بهبود شرایط خود استفاده کنن. هم اینکه محققان به این نتیجه رسیدن که کمردرد دلیل اصلی افراد واسه روی آوردن به طب های مکمل مثل طب سوزنیه. حالا خوبیش اینه کمردرد طولانی یکی از شرایطیه که می توان اون رو با طب سوزنی درمان کرد. مرور انجام شده نشون می دهد که طب سوزنی میتونه آرامش کوتاه یه مدت رو واسه کمردرد طولانی به همراه داشته باشه. هم اینکه این تحقیقات نشون داده که به کار گیری طب سوزنی در مقایسه با بقیه درمان ها می تونه در بهبود درد این آدما به درد بخور باشه. بقیه تحقیقات نشون می دهد که طب سوزنی ساختگی می تونه به اندازه طب سوزنی واقعی به درد بخور واقع شه. این تحقیقات فهمیدن که طب سوزنی واقعی و ساختگی در مقایسه با درمان های استاندارد از موفقیت بیشتری بهره مند هستن. راهنمایی و دستورالعملی که از طرف انجمن درد آمریکا و کالج آمریکایی پزشکان منتشر شده پیشنهاد می کنه افراد متخصص طب سوزنی رو به عنوان یه درمان جانشین واسه مریضایی در نظر بگیرن که کمردرد طولانی دارن و به درمان های معمولی جواب نداده ان.

طب سوزنی و کمردرد

بیشتر از ۲۵۰۰ سال قبل، طب سوزنی در چین رواج پیدا کرد. این طب در برگیرنده به کار گیری سوزن های ریز و نازکیه که در نقاط خاصی از بدن فرو می رود. براساس عقاید طب سنتی چینی، بدن آدم ها بیشتر از ۲۰۰۰ نقطه داره. این نقاط به کمک مسیرهایی به هم وصل شدن که جریانی از انرژی به نام Qi رو تشکیل میدن. تحریک کردن این نقاط باعث ایجاد تعادل در جریان انرژی می شه و می تونه اون رو بهتر کنه. کارشناسان می گن که اینکار می تونه درد رو آرامش دهد و سلامت آدم رو بهتر کنه. بعضی از افراد فکر می کنند اثری که طب سوزنی روی بدن ایجاد می کنه به وجود اومده بوسیله تحریک سیستم عصبی مرکزیه. این موضوع ممکنه انتشار مواد شیمیایی به درون عضلات، نخاع و مغز رو تحریک کنه. این مواد شیمیایی هم قادراند تجربه درد رو تغییر بدن و هم تغییراتی رو در بدن ایجاد کنن که باعث ایجاد حس خوبی در افراد می شه. بقیه نظریه هایی که طب سوزنی رو پیشنهاد می کنن براساس موارد زیر کار می کنن:

  • سرعت بخشیدن به سیگنال های الکترومغناطیسی. این موضوع می تونه جریان مواد شیمیایی از بین برنده درد مثل اندورفین رو شروع کنه. هم اینکه اینجور شرایطی می تونه سلول های سیستم ایمنی در بدن رو آزاد کنه.
  • تحریک آزادسازی مواد مخدر طبیعی در بدن. این مواد مخدر، مواد شیمیایی در مغز هستن که می تونن درد رو کمتر کنن و باعث ایجاد خواب در فرد شن.
  • تغییر شیمی مغز با تغییر در ازادسازی انتقال دهنده های عصبی و هورمون های عصبی.

طب سوزنی: خطرات و مشکلات جانبی

وقتی که طب سوزنی بوسیله یه فرد متخصص انجام می شه می تونه یه پروسه امن واسه شما باشه. مشکلات جانبی شدید مثل عفونت یا سوراخ شدن اندام ها با احتمال خیلی کم رخ می دهد. هم اینکه طب سوزنی مشکلات جانبی بسیار کمتری نسبت به بقیه درمان های استاندارد واسه کمر درد داره.

مواردی که باید در طب سوزنی روش زوم بشه:

اگه بقیه روش های درمانی با شکست مواجه شد باید با دکتر خود مشورت کنین تا بعد از تایید اون به سراغ طب سوزنی برید. به دکتر خود در مورد بقیه داروهایی که مصرف می کنین اطلاع بدید. هم اینکه اگه باردارین یا ایمپلنتی در بدن دارین این موضوع رو به دکتر خود اطلاع بدید. دکتر می تونه شما رو به یه متخصص طب سوزنی خوب برگشت دهد. قبل اینکه بخواین طب سوزنی رو شروع کنین از بیمه مناسب استفاده کنین. هم اینکه هزینه این درمان رو هم مورد بررسی بذارین تا بعدا دچار مشکل نشید.

همه چیز درباره طب سوزنی

بیماریای قابل درمان با طب سوزنی

طب سوزنی مجله سلامت کمردرد

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*