ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب برای خانم ها

Change concepts with orange paper airplane leading among white

skincare

فصل زمستون هم مانند بقیه فصلا واسه پوست خطرناکه و باید از کرمای ضد آفتاب در این فصل هم غافل نشید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ یکی از نظریه های غلط عادی، در مورد آسیب های خورشید اینه که چیزی که نمی ببینن یا حس نمی کنین، نمی تونه نگران کننده باشه. اما اشعه ی قوی خورشید، حتی در روزای به طور کاملً ابری، می تونن پوست شما رو بسوزونن و یا احتمال پخش شدن لکه های پوستی آزاردهنده رو زیاد کنن. درنتیجه، با مصرف روزانه اجناس محافظ پوست می تونید از اثرات مضر امواج فرابنفش بلند (UVA) و متوسط (UVB) روی پوست، مانند سوختگی های ناراحت کننده، پیری زودرس و سرطان پوست جلوگیری کنین. در هر شرایط آب وهوایی، بهترین کار اینه که صورت و گردن خود رو با یه کرم ضد آفتاب بپوشونین. واسه این کار سه راه ساده به کار گیری کرم ضد آفتاب رو معرفی می کنیم، تا به آرایش عادی روزانه خود اضافه کنین.

با مراقبت از پوست شروع کنین

اگه عادت به استفاده روزانه از اجناس مراقبت از پوست دارین، اجناس بسیاری وجود دارن که دارای ضد آفتاب هستن. اگه دوست ندارین هرروز از ضد آفتاب استفاده کنین، به کار گیری سرم صورت یا کرم مرطوب کننده ای که دارای این خاصیت باشه، واسه حفاظت پوست شما خیلی خوبه. می تونید با در نظر گرفتن نوع و رنگ مایه پوست خود، از کرم هایی با مواظبت در برابر آفتاب ۳۰ (SPF30) شروع کنین. (اما واسه آب وهوای ایران بهتره از مقاومت بیشتر (SPF50) استفاده شه). این مقدار تا ۹۷ درصد امواج فرابنفش رو از پوست دفع می کنه.

ولی اگه با به کار گیری کرم های ضد آفتاب به طور منظم مشکلی ندارین، یه کرم با غلظت کم و جذب سریع جفت و جور کنین. ضد آفتاب ها رو می تونید به تنهایی روی هر نوع پوستی استفاده کنین. هم اینکه کرم های مرطوب کننده ضد چروک با روغن ضد آفتاب، گزینه مناسبی واسه پوست های خشک هستن.

با لوازم آرایش استفاده کنین

به کار گیری کرم پودر، مرطوب کننده رنگی و پودرهای اثبات کننده آرایش، همراه با کرم های شامل SPF، از پوست شما مواظبت می کنه. هم اینکه هرجایی که باشین، قابل حمل و تجدید هستن. درحالی که مرطوب کننده های رنگی (کرم پودر دار)، دووم بیشتری دارن و احتیاجی به تجدید ندارن. پودرهای اثبات کننده هم علاوه بر درخشش بیشتر پوست، باعث حفاظت بیشتر هم می شن.

کرم پودرهای دارای SPF همراه با مرطوب کننده، براق، مات و یا بدون روغن، در نوعای جورواجور ارائه می شن.

پوست بدن خود رو پوشش بدید

علاوه بر پوست صورت که در تموم طول سال در برابر نور آفتاب قرار می گیرد، دیگه قسمت های بدن هم به حفاظت روزانه احتیاج دارن. انتخاب کرم های ضد آفتاب مناسب بدن، به بافت، عطر، و دووم محصول بستگی داره. لازم نیس ضد آفتابی اونقدر معطر بخرین که بر عطر فوق العاده تون غالب شه، یا بسیار کلفت و چرب باشه. بهترین کرم ضد آفتاب واسه بدن می تونه دارای عطر و بوی ملایم نارگیل، آب رسانی و مرطوب کنندگی بالا و جذب سریع باشه، و یا ساخته شده از روغن های ارگانیک، با غلظت کم و ضد حساسیت باشه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

بامیلو زیبایی پوست سلامت پوست