ضررهای پوشیدن لباس تنگ برای سلامتی

لباس تنگ و سلامتTight pants

چگونگی لباس پوشیدن تون ممکنه مستقیما باعث مشکل در سلامت شما شه پس تلاش کنین نکات زیر رو مورد توجه بذارین.

به گزارش آلامتو به نقل از دونفره؛ همه افراد خواهان این هستن که قشنگتر و شیک به نظر بیان و واسه این کار از فاکتورهای جور واجور مد و زیبایی بهره میبرن. لباس پوشیدن، مدل کفش و حتی طلا و جواهراتی که استفاده میکنیم با مد سر و کار داره. در این مطلب به سراغ جنبه های آسیب زننده مد میریم تا ببینیم که کدوم یکی از لوازم و وسایلی که استفاده میشه واقعا واسه سلامتی بدن مضره. این مشکل بیشتر زنان رو تهدید میکنه و ۷۳ درصد از زنان الان قربانیان مد به حساب میان. با من همراه باشین تا بیشتر بدونیم.

شلوارهای تنگ مضر واسه گردش خون

هیچ چیزی نمیتونه به اندازه شلوار جین تنگ اندامتون رو متناسب و قشنگتر نشون بده و مطمئنا بیشتر افراد دست کم یکی از این شلوارها دارن. میدونستین که پوشیدن شلوار جین تنگ در گردش خون و هضم غذا بسیار تاثیر گذاره و روند طبیعی اونها رو با مشکل مواجه میکنه؟ هم اینکه آدمایی که در تموم طول روز با شلوارهای تنگ و فاق کوتاه کار می کنن، اگه به کشاله های ران خود به دقت نگاه کنن، ممکنه لکه های قهوه ای رنگی رو ببینن که همون قارچ پوستیه.

کفشای پاشنه بلند

مشکلات پا در بین زنان بسیار شایعتر از مردونه و مقصر اصلی هم کفشای پاشنه بلند و نامناسبیه که خانوما ازشون استفاده میکنن. آسیبای مچ پا و حتی شکستگی مچ، درد مفاصل، آرتروز و آسیبای عصبی از مشکلات به کار گیری کفشای پاشنه بلنده. با همه معایبی که به کار گیری این کفشا داره راهی واسه کنار گذاشتنشون وجود نداره، اما بهتره که راه رفتنای طولانی با اونها رو محدود کرده و از کفشای استاندارد و مناسب استفاده کنین.

گوشوارها و گردنبندای سنگین

به کار گیری گردنبندهای سنگین باعث درد گردن میشه و گوشوارهای ناجور و سنگین هم علاوه بر ایجاد حساسیت در افراد باعث کشیدگی لاله گوش و حتی پارگی اون میشه. اگه با پارگی نرمه گوشتون مواجه شدین به دکتر مراجعه کنین. دکتر این ناحیه رو بخیه میزنه و معمولا بهبود اون حدود ۳ ماه زمان میبره.

کراوات تنگ هم باعث اخلال در گردش خون میشه

اگه فکر کردین که تنها زنان هستن که با پوشیدن لباسای ناجور موجب آسیب رسوندن به سلامتیشون میشن فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. واسه آقایون هم پیراهنایی با یقهای تنگ و کراواتهایی که با گره های تنگ بسته میشن باعث دچار اختلال شدن گردش خون شده و علاوه بر اون حرکت گردن رو محدود کرده و افزایش تنش عضلانی در قسمت شونِه و پشت رو به وجود میاره.

صندلایی با کفی صاف

همونطور که کفشای پاشنه بلند آسیبای جبران ناپذیری رو واسه آدما به وجود میارن کفشای بدون پاشنه و تخت هم موجب آسیب رسوندن به ستون فقرات میشه و مخصوصا صندلایی که دارای کفی تخت هستن علاوه بر درد در ناحیه کمر باعث آسیب رسوندن به پوست پا و ساییدگی پوست هم میشن. همیشه تعادل رو برقرار کرده و کفشایی با پاشنهای استاندارد و مناسب بپوشید.

گنای لاغری باعث تنگی نفس و درد عضلانی

عزمتونو جزم کردین که زیباترین لباس رو واسه جشن بپوشین و بعد از پرو با دیدن چربیای اضافی شکم و پهلو میخوره توی ذوقتون و واسه رفع این مشکل تصمیم میگیرین که از گن استفاده کنین. به غیر از سختی ای که پوشیدن این گنا داره و در تموم مدت هم احساس ناراحتی می کنین بهتره بدونین که پوشیدن گن لاغری باعث مشکل در گردش خون بدن، دردای عضلانی و تنگی نفس میشه. لباسی با اندازه مناسب واسه خودتون انتخاب کنین و در تموم طول جشن هم راحت باشین.

کیف دستیای بزرگ مضر واسه سلامتی

اگه بخواین که تموم لوازم لازم و مورد نیازتون رو به طور همزمان همراه داشته باشین مجبور به انتخاب کیفی بزرگ و جادار هستین که مطمئنا سنگین هم هست. حمل کیف دستیای بزرگ و سنگین باعث ایجاد درد در قسمت شونِه و مفاصل شده و در دراز مدت ممکنه موجب آرتروز گردن هم بشه.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

دونفره شیک پوشی

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*