صفات و ویژگی های یک دوست خوب

دوست خوب

قبلا در مقاله ای درمورد نشونه های رفتاری یه دوست بد صحبت کردیم اما بد نیس که روی دیگه سکه رو هم بررسی کنیم یعنی خصوصیات و ویژگیای یه دوست خوب.

در عین حال ما چند دوست صمیمی داریم؟ من در موبایلم مخاطبین بسیار زیادی دارم اما تعداد کمی از این افراد هستن که میتونم به عنوان دوست واقعی از اونا یاد کنم. اونا همون کسائی هستن که وقتی من همه چیزم رو از دست دادم و یا در شرایط سخت زندگی ام، رابطه شون رو با من قطع کردن.

من هرکسی رو به عنوان دوست صمیمی یا بهترین دوست نمی شناسم، مگه اینکه معیارهای زیر رو داشته باشن.

گوش دادن به دوستان

گوش دادن به صحبت دوستان

 1. یه دوست خوب به شما گوش می دهد.

مهم نیس که چند بار همون موضوعات تکراری همیشگی رو گفتین، یه دوست واقعی هیچوقت از شنیدن داستانای تکراری و خنده دار شما خسته نمی شه. بهترین دوست شما کسیه که به موضوعات کاری شما گوش می دهد، حتی اگه اونا رو درک نکنه.

 1. دوستان خوب همیشه هوای هم رو دارن.

بعضی از مردم نسبت به شما رفتاری دوستانه دارن، اما وقتی که نوبت به هواداری می رسه به راحت پشت تون رو خالی می کنن. یه دوست واقعی همیشه و در هر شرایطی کنار شما حضور داره.

 1. یه دوست واقعی شما رو در شرایط بد هم قبول میکنه

تا حالا فکر کردین که دوستانتون واقعی هستن یا خیر؟ وقتی که کار بدی بکنین مشخص می شه که دوستانتون واقعی هستن یا نه. دوستان غیرواقعی نمی تونن با عیوب و یا تصمیمات اشتباه شما کنار بیان. کسی که موقع تصمیمات اشتباه و یا کارای بدتون کنار تونه مطمئنا بهترین دوست شماس.

دوست خوب female-friends

 1. بهترین دوست شما رو دوست داره.

دوستت دارم، مثل یه بچه چاق که کیک رو دوست داره.

من باید اعتراف کنم که چند گرایش برومنس (یعنی نزدیک شدن عاطفی شدید و غیر جنسی) داشتم. اونا کسائی هستن که من اونا رو کمی زیادتر از اندازه عادی در آغوش نگه می دارم، در مهمانیا و یا جمعا با اونا تماس چشمی برقرار می کنم و کلا دوستشون دارم. این افراد بهترین دوستان باکیفیت من هستن.

 1. صحبت کردن در مورد موارد شخصی با یه دوست خوب

مهم ترین و دوستانه ترین رابطه دوستی شما با کسیه که می تونین با اون آزادانه از فعالیتای شخصی تون صحبت کنین. موقع صحبت با صمیمی ترین دوستتون شما از گفتن هیچ حرفی ترسی ندارین و خیلی راحت از احوال و فعالیتای روزمره تون سخن می گین.

 1. بهترین دوست می دونه چیجوری شما رو بخندون.

هممون عوامل و عوامل خاصی داریم که باعث لبخند و یا خنده ما می شه. بهترین دوستان شما منبع لحظات مشترکی هستن که لبخند روی چهره تون دارین.

دوست خوب میدونه چجوری شما رو بخندون

دوست خوب میدونه چجوری شما رو بخندون

 1. یه دوست خوب نظر رو راست میده.

هر ناشناس ای می تونه مودب باشه، به عنوان یه آدم شایسته، شما باید نسبت به آدما به عنوان یه تنظیم پیش فرض مودب باشین. چیزی که بهترین دوست با کیفیت بالا رو می سازه ، صدای معتبر و معتبر اونه. اون جدا از اینکه دوست شماس بسیار رو راست در مورد مسائل نظر میده.

 1. بهترین دوست شما، همیشه در سمت شماس.

در زندگی شما مسائل سخت و گاه ها دیوونه واری رو تجربه می کنین. من فهمیدم که وقتی فرد زیادتر از اندازه ناراحته مردم از اون دوری می کنن. کسی که درگیر یه وضعیت پزشکی بزرگ بوده می تونه به تو بگه که دوستانت در بیمارستان به ملاقات تو میان، اما بهترین دوستانت وقتی که تو خواب هستی کنارت می شینن.

دوستان انگشتی

 1. بهترین دوست حتی وقتی که با شما موافق نیس به شما کمک می کنه.

در وقتی که خیلی از دوستان و خونواده من با تصمیمات من موافق نیستن و از این رو با من همراه نمی شن، بهترین دوستان من آنایی هستن که چه با من موافق بودن و چه نبودن، من و تصمیمات زندگیم رو پذیرفته و در همین زمینه به من کمک می کنن.

 1. یه دوست خوب شما رو تشویق می کنه.

هممون در زندگی مون آدمایی رو داریم که میخوان ما رو شکست بدن، از ما پیشی بگیرن و یا ما رو پایین بکشن. این خوبه که رقابتی باشین، اما آدمایی که بهترین منافع شما رو در دل ندارن، دوستان شما نیستن. بهترین دوست واقعی شما رو در تلاش هاتون تشویق می کنه.

 1. دوست واقعی، اسرار شما رو می دونه.

همکاران، همکلاسیا و مشتریان همه در زندگی ما جای خودشون رو دارن. ما زمان، فضا و تجربیاتمون رو با این آدما به اشتراک می گذاریم. دوستان واقعی شما وقتی که کارایی رو انجام دادین که حتما واسه عموم انتشار نیستین ، اونجا بوده ان. یه دوست صمیمی همه رازهای کوچیک شما رو می دونه و اون ها رو این جوری نگه می داره.

 1. بهترین دوست از بعد جا و زمان خارج می شه.

من هفته پیش یکی از دوستان صمیمی ام رو ملاقات کردم. از آخرین باری که همدیگه رو دیده بودیم سه سال گذشته بود و در این مدت شاید دو و یا سه بار با همدیگه صحبت کرده بودیم. دلایل زیادی واسه این فاصله دور وجود داشت اما وقتی که اون رو دیدم هیچ کدوم از این دلایل مهم نبودن، ما همدیگه رو در آغوش کشیدیم، انگار همین دیروز بود که همدیگه رو دیده بودیم.

Friendship

 1. یه دوست خوب، قابل اعتماده.

بهترین دوست با کیفیت بالا کسیه که می تونید روی اون حساب کنین. بهترین دوستان من می دانند که می تونن ازم چه انتظاری داشته باشن و من می دانم که از اون ها چه انتظاری می توانم داشته باشم. ما از مرزهای همدیگه عبور نمی کنیم و از راه خود خارج می شیم تا به همدیگه کمک کنیم.

 1. دوستان خوب هیچوقت شما رو قضاوت نمی کنن.

همه ادما از قضاوت شدن در شرایط بد متنفر هستن، اما هممون مردم رو قضاوت می کنیم. بهترین دوست شما خیلی قبل تر وقتی که شما رو ملاقات کرده بود، با شما صحبت کرده و پیش داوری کرده بود پس حال دیگه احتیاجی به انجام این کار نداره.

 1. بهترین دوست موفقیت شما رو جشن می گیرد.

در آخر یه روز شما در زندگی تون موفق میشین، خیلی از آدمایی که فکر می کنین دوستان شما هستن، واقعا دوستتون نیستن. بهترین دوستان شما کسائی هستن که به در روزای شادی شما به جای غبطه خوردن به شما موفقیتتون رو جشن می گیرن. یه دوست شما رو از زندان آزاد می کنه، اما بهترین دوست در سلول کنار شما هستش. کیفیت همیشه قبل از کمیت می آید و واسه پیدا کردن بهترین دوستان، شما باید خودتون بهترین دوست واسه اونا باشین. تغییراتی باشین که دوست دارین در دنیا ببینین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت چیه

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*