صفات افراد باهوش

افراد باهوش smart-people

افلاطون، نیوتون، انیشتین، هاووکینگ، اینا بعضی از نخبه ترینا از زمان پیدایش بشر هستن. بر خلاف این حقیقت که هرکدوم از این افراد در دوره های متفاوت تاریخی زندگی می کردن، اما صفات مشترک زیادی داشتن.

به گزارش آلامتو به نقل از ifehack.org ؛هرچند هرکدوم از اینا با استعداد طبیعی هوش بالا متولد شدن، اما کاری که با استعدادشون کردن باعث شد در کتابای تاریخی موندگار بمونن. باهوش ترین افراد در طول تاریخ آدمی، به دلایل زیر معروفند:

  1. انعطاف پذیرن.

افراد باهوش می تونن خودشون رو با هر شرایطی که درآن قرار می گیرن تطبیق بدن. وقتی منابع محدودی در اختیار دارن، عذر و بهونه نمی بیارن؛ راهی واسه رسیدن به اهداف شون پیدا می کنن بدون این که توجهی به مشکلات پیش رو داشته باشن. مثلا، نیوتون، حساب دیفرانسیل رو در قرن هفدهم به وجود آورد؛ اون ماشین حساب و کامپیوتر نداشت.

استفان هاووکینگ روی ویلچر خود کارایی انجام داد که خیلی از ما بدون داشتن هیچ محدودیتی انجام نمی بدیم. فرقی نمی کنه این افراد با چه بدبختی روبرو بودن، اونا کارشون ا انجام دادن.

  1. می دونن که چیزای زیادی واسه دونستن هست.

باهوش ترین افراد در دنیا می دونن که همیشه چیزای بیشتری واسه یادگرفتن هم هست. اونا هیچوقت راضی به دونسته هاشون نیستن و هر روز به علم شون اضافه می کنن. باهوش ترین افراد دنیا می دونن که هیچوقت تموم چیزها رو یاد نخوان گرفت، اما آدمایی که علم محدودی دارن، فکر می کنن همه چیز می دونن.

نشونه واقعی یه فرد تیزهوش، توانایی تایید این حقیقته که افراد زیادی باهوش تر از اون در این دنیا هستن.

  1. همیشه کنجکاوند.

افراد باهوش، هیچوقت از یاد گرفتن دست نمی کشن. اونا همیشه درمورد چگونگی همه چیز به فکر فرو می رن و هیچوقت با یه جواب راضی نمی شن. تئوریای علمی، به طور پیوسته پیشرفت می کنن، چون همیشه چیزای بیشتری واسه فهمیدن درباره شون هست و همیشه راه هایی واسه به کار گیری این علم جدید واسه درک بیشتردنیای مون هست. وقتی محققان و ریاضی دانان دنیا، اطلاعاتی مهم و اساسی رو کشف می کنن، اونو واسه فهم بیشتر استفاده می کنن.

این نوشته را هم بخوانید :   طرز تهیه خاگینه خرما برای شب یلدا

  1. سوالات هوشمندانه می پرسن.

افراد باهوش، سوالات هوشمندانه می پرسن. سوالایی نمی کنن که تنها یه جواب روشن داره. بلکه سوالات بازی می پرسن که ایده های عادی رو به رقابت کشیده و بقیه رو مجبور کنه از زاویه دیگری به همه چیز نگاه کنن.

با پرسیدن سوالاتی که جوابی آسون و دردسترس نداره، بقیه رو مجبور می کنن بیشتر از همیشه فکر کنن و اطلاعات و ظرفیت علم دور و بر شون رو بیشتر می کنن.

  1. شک گرا هستن.

افراد باهوش، هر اطلاعاتی رو که به اونا برسه با اشتیاق جذب می کنن. شما بیشتر مقالاتی می ببینن که تیترهایی مثل این دارن” محققان ثابت کردن زیاد درمعرض نورآفتاب بودن، موجب سرطان پوست می شه”.

هرچند خیلی از به درستی از راه همه مردم پذیرفته می شه، اما محققان بازم پیوسته تلاش می کنن فهم شون رو از این حقیقتای عادی پیشرفت بدن و به خاطر همین روی اطلاعات شون، بیشتر و بیشتر دقیق می شن. در مثالی که گفته شد، بااین که از راه عموم قبول شده که زیاد درمعرض نور آفتاب بودن، منتهی به سرطان پوست می شه، یه دانشمند واقعی می خواد بدونه زیاد در برابر آفتاب بودن، دقیقا چقدره.

  1. ذهن باز دارن.

افراد باهوش، نسبت به احتمالات و راه های تفکر، باز و پذیرا هستن. هرچند تقریبا درمورد همه چیز، شک گرا هستن، اما از اونجایی که پیوسته درجستجوی اطلاعات جدیدند، هر ایده ای که به اونا روکند رو می پذیرن تا ثابت کنن درسته یا غلط. این تصور باز، مادر واقعی اختراعه.

افراد نخبه می فهمن که همچین چیزی وجود نداره که ایده ای ارزش آزمودن رو نداشته باشه. درحالی که بقیه ممکنه از ایده ای که از طیف فهم و درک شون خارجه روبرگردانند. اما افراد باهوش این ایده رو پذیرفته و از اون یه واقعیت میسازن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی شکلای جور واجور تست هوش تست هوش

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*