صعود چشمگیر صنعتی شریف در رتبه بندی جدید دانشگاههای دنیا

پایگاه تایمز در دومین سال از منتشر کردن رتبه بندی دانشگاههای جهان بدون حضور پایگاه QS، گزارش جدید خود رو از رتبه دانشگاههای جهان منتشر کرد که براساس اون دانشگاه صنعتی شریف واسه اولین بار در رتبه ای میان ۳۰۱ تا ۳۵۰ قرار گرفته.

آرم دانشگاه صنعتی شریف

 

 این پایگاه ۱۳ شاخص جدید به خاطر تعیین سطح همه فعالیتهای دانشگاههای جهان از آموزش گرفته تا انتقال علم در نظر گرفته که این ۱۳ شاخص در پنج دسته آموزش، تحقیقات، اندازه برگشت به مقالات، درآمد صنعتی و ترکیب بین المللی دسته بندی شدن.

براساس این رتبه بندی جدید دانشگاه صنعتی شریف بر خلاف سال گذشته که هیچ رتبه ای به دست نیاورده بود، در رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰ پس از دانشگاه هایی مانند دانشگاه “اسپینزای ایتالیا و دانشگاه شانگهای جیائو تونگ چین و قبل از دانشگاههای فلوریدای جنوبی آمریکا و دانشگاه استریلینگ انگلستان رتبه بندی شده. این در حالیه که در رتبه بندی سال گذشته تایمز دانشگاه های ایران رتبه ای به دست نیاورده بودن.

هم اینکه بر خلاف سالهای گذشته دانشگاه هاروارد در سطح جهان رتبه اول رو به دست نیاورده بلکه این بار موسسه تکنولوژی کالیفرنیا رتبه اول جهان رو به دست آورده و به دنبال اون دانشگاه های هاروارد، استنفورد، آکسفورد، پرینستون، کمبریج، MIT، امپریال کالج لندن، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه کالیفرنیا برکلی رتبه های دوم تا دهم رو به خود دادن.

بازنشر : آلامتو

به نقل از:

noindex

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*