صحبت‌های شنیدنی کارلوس کی روش

کارلوس کیروش

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیمش در بیستمین دوره مسابقات جام جهانی نمایش قابل قبولی داشته، دلایل خط زدن بازیکنانی چون محمدرضا خلعتبری و امید ابراهیمی رو اعلام کرد. ایشون هم اینکه از ایمیلی خبر داد که قبل از بستن لیست تیمش به سیدمهدی رحمتی زده و تصمیم پایانی اش رو به دروازه بان فصل پیش تیم فوتبال استقلال گفته بود. کی روش هم اینکه دلیل انتخاب علیرضا حقیقی به عنوان دروازه بان اصلی ایران در جام جهانی رو اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش که با تیم ملی فوتبال ایران در بیستمین دوره مسابقات جام جهانی حضور داشت و دو شکست و یه تساوی رو رقم زد، در گفتگویی تفصیلی به سوالات مطرح شده در خاص برنامه جام جهانی شبکه سه جواب داد.

از عملکردمون راضی هستم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جواب به این سوال که از کارکرد این تیم در مسابقات جام جهانی راضی هستین گفت: بله راضی بوده ام. البته رضایت به اندازه کافی نداشتم چون که آرزویم صعود به دور دوم بود. شما توجه کردین که ۹۹.۹ درصد از مردم دنیا به خصوص کارشناسان این بیانیه و این نظر رو دادن که خطا روی دژاگه و پنالتی در بازی با آرژانتین به طور کامل درست بود و من هم به عنوان مربی تیم ملی به طور کامل با این موافق هستم.

واسه آرزو داشتن نباید مالیات داد

کی روش ادامه داد: ولی به عنوان مربی این وظیفه منه که همیشه راضی باشم و همیشه به دنبال برد واسه تیم ام باشم اما همونطور که می دونین واسه آرزو داشتن نباید مالیات داد و من آرزویی داشتم و دیدید که توقع هواداران رو هم به اون سمت وسو هدایت کردم.

نتیجه دیدار با نیجریه خوب بود

ایشون اضافه کرد: بازی با نیجریه خیلی هدف دار بود و هر دو تیم خوب بازی کردن و نتیجه صفر بر صفر نتیجه مناسبی بود اگه در اون سطح بتونیم بازی کنیم خوبه. تیم های بزرگ هم خوب بازی می کنن و هم روش هدف دار خوبی رو پیگیری می کنن. ما هم می تونستیم بعد از بازی با نیجریه شانس صعود به دور دوم رو بازم در تیم ملی زنده نگه داریم.

توقع داشتن ۵ بر صفر به آرژانتین ببازیم

: بازی با آرژانتین بسیار قوی ظاهر شدیم، چون همه توقع داشتن این بازی رو ۵ بر صفر ببازیم، نه فقط همه مردم در جهان بلکه اکثریت کارشناسان و حتی مردم در ایران همه توقع داشتن یه شکست سنگین رو تجربه کنیم اما مقابل آرژانتین بازی سنگینی رو ارائه کردیم چون کلید صعود در این بازی بود. بازیکنان ما تقریبا میانگین یه کیلومتر بیشتر از هر بازیکن آرژانتین دویدند و ما چون یه روز کمتر وقت استراحت داشتیم در بازی آخر از بعد روانی و فیزیکی هزینه این موضوع رو دادیم و نتونستیم کارکرد موفقیت آمیز خود در دو بازی اول رو موندگاری ببخشیم.

هدف اصلی ما دست یافتن به افتخار و غرور بود

کی روش گفت: با این حال وقتی از دید فیزیکی این موضوع موندگاری پیدا نکرد اما از دید روانی بازیکنانم هیچ وقت دست از تلاش برنداشتند و کار رو رها نکردن. فکر می کنم هدف ما این بود که به دور دوم صعود کنیم اما هدف اصلی ما افتخار و غرور و کسب پرستیژ واسه فوتبال ایران در برزیل بود. روزی که به جام جهانی رفتیم وقتی همه از گروه ما صحبت می کردن هیچ کس اسم ایران رو نمی آورد و تنها گروه سه تیمه مسابقات بودیم اما وقتی برگشتیم اسم ایران در تاریخ فوتبال ثبت شد و این مهم ترین مسئله واسه ما بود که به جهانیان حالی کنیم که ایرانیان عاشق فوتبال هستن و ما می تونیم با غرور فوتبال بازی کنیم.

فدراسیون می تونست بهتر بکنه

سرمربی تیم ملی گفت: فدراسیون فوتبال با سختی خاصی امکانات رو درست کرد اما اگه یه مقدار بهتر برنامه ها اجرا می شد کارمون هم بهتر رو به جلو می رفت با این حال خوشحالی اصلی من به خاطر اینه که به هدف اصلی زدم و هدف این بود که مردم رو خوشحال کنیم و هیچ وقت اون رو فراموش نمی کنم.

عوامل موفقیت تیم ملی فوتبال ایران

کی روش در مورد اینکه چه دلیلی باعث موفقیت تیم ملی بود، گفت: فکر می کنم مهم ترین مسئله نگرشی بود که داشتیم و در این بازی ارائه کردیم. یه فرق بسیار بزرگ میان ترس و احترامه. ما همیشه تلاش کردیم در آماده سازی تیم یه چیز رو مهم بدونیمش و اون اینکه هیچ وقت احترام و جایگاه تیم ها باعث برد اونا نمی شه. در درجه اول تلاش کردیم احترام بذاریم اما این احترام باعث ترس ما نشه. هم من و هم بازیکنانم باخبر هستن اگه می خواهیم موفق شیم واسه ما مهمه که ازخودگذشتگی کنیم و رنج بکشیم چراکه تیمی نیستیم که بتونیم به صورت سیستماتیک به آرژانتین صدمه بزنیم بلکه تلاش کردیم با روحیه و جنگندگی تاکتیک مون رو پیاده کنیم و هروقت فرصتی اتفاق تلاش کردیم نشون بدیم که ما هم می تونیم برنده باشیم و گل هم بزنیم و مطمئنم که آرژانتین و نیجریه اینجور حسی رو دیدن و به خاطر همین بود که گروه بازیکنان ما ایمان آوردن که می تونن. وقتی یه تیم داریم که بازیکنانش مشغول بازی با هم هستن و به هم ایمان دارن این موضوع می تونه شما رو به اهداف تون برسونه.

تیم سی و دوم جهان بودیم

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: همیشه به بازیکنانم گفته ام که فرق یه گروه از بازیکنان و یه تیم در چیه. به بازیکنانم نشون دادم که به عنوان یه تیم می رویم و می جنگیم و این نقطه کلیدی بود که چیجوری بازیکنانم می تونن ضمن کسب احترام به حریف به دنبال هدف شون هم باشن. ما قبل از جام جهانی دست کم گرفته می شدیم و از بعد تکنیکی تیم سی و دوم جهان بودیم و این در حالی بود که تیمی مثل کره جنوبی ۱۶ بازیکن شاغل در اروپا داشت و ۱۶ بازی دوستانه قبل از جام جهانی برگزار کرده بود و هم اینکه الجزایر، نیجریه و بوسنی به همین ترتیب. اما وقتی تو یه راه مناسب و با هدف حرکت می کنیم به این مهم می تونید رسیده و موفق باشین. نقطه برجسته بازیکنان مون این بود که چیجوری جنگیدن.

اینجور بازیکنانی ندیده بودم

کی روش اعلام کرد: ما در جام جهانی از ۱۴ بازیکن استفاده کردیم در حالی که ۲۳ بازیکن داشتم که آرزوی تک تک اونا این بود که یه دقیقه در جام جهانی بازی کنن اما تموم اونا انگار در تمرین برخورد می کردن که هیچ وقت در تموم عمر مربی گری ام اینجور بازیکنانی رو ندیده بودم پس هواداران باید به این بازیکنان افتخار کنن.

به چه دلیل تیم ملی دفاع کرد؟

ایشون در مورد اینکه به چه دلیل تیم ملی مقابل بوسنی بازی هجومی از خود ارائه نداد، گفت: در ۳ سال گذشته طوری بازی کردیم که فقط ۵ درصد تمرینات به دفاع تخصص داشت و بیشتر تلاش می کردیم به حفظ توپ بپردازیم تا بتونیم در ضدحملات خوب عمل کنیم. شما فکر می کنین اگه بخواین جلوی تیم هایی مثل آلمان و الجزایر همه جوره حمله کنین قدرت اون رو دارین؟ ما باید به تیمی حمله می کردیم که در اون روز همه جوره بهتر از ما بود پس می خواستیم دفاع کنیم و از شانس هامون در ضدحمله استفاده کنیم و این نقشه دوم ما بود اما بوسنی از تجربه خود بهتر استفاده کرد و با حفظ توپ اجازه نداد ما به هدف مون برسیم.

به چه دلیل نگاه کی روش به فوتبال ایران بالا به پایینه؟

کی روش در جواب به این سوال که به نظر می رسد به فوتبال ایران از بالا به پایین نگاه می کنه، گفت: با این صحبت موافق نیستم و منظورتون رو نمی فهمم. من تلاش می کنم چیزی که درسته رو واسه تیم ملی انجام دهم. ۳۱ سال تجربه مربی گری داشتم و در این مدت هم باخته ام و هم برده ام. با این حال یاد گرفته ام تا شکست ام تکرار نشه. وقتی باور دارم که تصمیمات و برنامه ریزی من بهترین برنامه واسه بازیکنانه، وظیفه امه تا واسه این برنامه بجنگم و پای اون بایستم. وقتی می دانم چه کاری انجام می دهم پس نباید با مسائلی که می تونه به برنامه ام صدمه بزنه کنار بیام. دوستان نزدیکی دارم که منو می شناسن و می دانند با مسائل دوستانه برخورد می کنم اما اگه مسائلی باشه که کارکرد تیم ام رو خدشه دار کرده و به اون صدمه بزنه مقابلش قرار می گیرم چون به برنامه ام باور دارم.

مشکل شخصی با کسی ندارم

ایشون با ذکر مثالی از منچستر گفت: در ۶ سال حضورم در این تیم یاد گرفتم که هیچ کس نمی تونه ماورای منافع تیم باشه. وقتی کسی رو می ببینن که می خواهد اینجور باشه نمی تونید با اون کنار بیایید چون دیگه پای شخص مطرح نیس و این یه تصمیم حرفه ای مربی گریه. من هیچ مسئله شخصی با هیچ کس و هیچ فردی ندارم اما درک کنین به عنوان یه مربی بهترین تصمیم رو واسه تیم ام بگیرم.

ماجرای ایمیلی که کی روش به رحمتی زد

کی روش در جواب به این سوال که به نظر می رسد نبود وجود همکاران قابل در فدراسیون فوتبال باعث نگاه بالا به پایینی اون شده، گفت: این مسائل دیگه از دست من خارجه. اجازه بدید مثالی در مورد رحمتی و عقیلی بزنم. به عنوان یه مربی هیچ چیزی علیه این بازیکنان ندارم و برعکس تشکر بزرگی از اونا دارم و اگه بخوام واقعیت رو بگم واسه یه مربی تصمیم سختیه و واسه من هم سخت بود تا از بین یه بازیکن و یه تیم یکی رو انتخاب کنم با این حال به خاطر اصول مناسب زور پیدا کردم اون تصمیم رو بگیرم. مطمئن هستم رحمتی از دست من ناراحت نمیشه اگه بعضی صحبت های پنهونی رو بزنم. ما در ایمیل هایی که با هم ردوبدل کردیم به رحمتی گفتم قدردان زحماتش هستم اما واسه جام جهانی جایی براش ندارم اما پس از جام جهانی اگه بمونم واسه پست اون بازنگری می کنم. هنوزم عقیده دارم که رحمتی و عقیلی بهترین های پست خود هستن.

مثالی از والیبالیا

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه در مورد مربیان هم هیچ مسئله شخصی با اونا ندارم، اضافه کرد: با در نظر گرفتن تجربه ام فقط نقطه نظر متفاوتی با اونا دارم. شما به تیم های مکزیک یا کاستاریکا نگاه کنین که از چه مدت زمان قبل از جام جهانی بازیکنان خود رو به همراه داشتن. اجازه بدید در مورد تیم ملی والیبال صحبت کنیم. اونا به جمع شش تیم برتر جهان صعود کردن و این نتیجه کار بزرگ رو شادباش می گویم. والیبالی ها تونستن چون اولویت اونا تیم ملی بود و مطمئنم اونا خارج از قوانین فدراسیون جهانی والیبال کار کردن.

 

سوء تفاهم با کرانچار و قلعه نویی

در فوتبال قوانین از آلمان، برزیل و آرژانتین پشتیبانی می کنه پس باید بگم که یه سوءتفاهم فوتبالی با کرانچار و قلعه نویی دارم و همین موضوع اختلاف من با اونا هستش. حتی قلعه نویی به صورت خصوصی به من گفت که اگه آلمان واسه جام جهانی یه هفته خود رو آماده می کنه ما باید ۶ هفته این کار رو انجام بدیم. حتی قلعه نویی که باید از منافع خودش دفاع کنه به این عقیده داره پس این وظیفه من بود که واسه تیم ملی پاسخگوی ۷۷ میلیون باشم و این در حالیه که قلعه نویی و کرانچار باید پاسخگوی هواداران خود باشن.

دلیل حضور نداشتن مربیان ایرونی در کادر فنی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد نبود حضور مربیان ایرونی در کادر فنی گفت: وقتی تو یه تیمی رهبر هستین تصمیمات خود رو با وفاداری انجام می بدید. وقتی من وارد ایران شدم از چند مربی مصاحبه گرفته و اونا رو به کار دعوت کردم اما اولین اتفاقی که افتاد این بود که اکثریت اونا توقع دستمزد داشتن که فدراسیون نمی تونست اون رو پرداخت کنه اما من در مصاحبه های خود از سه مربی پشتیبانی کردم با این حال برام جالبه که انگار مارکار به من دروغ گفته چون با این تفاسیری که شما می گویید این مربی یا فرانسویه یا ایتالیایی و شاید هم پاسپورتش تقلبی باشه. این صحبت های شما بی احترامی به مربی ایرانیه که قبول کرد تقریبا مجانی کار کنه. مربی ای که وفادار و معتقد بود و من این موضوع رو قبول ندارم که با مربی ایرونی کار نکردم.

از منصوریان پشتیبانی کردم

ایشون اضافه کرد: حتی از منصوریان پشتیبانی کردم تا سرمربی تیم زیر ۲۲ سال شه اما وقتی یه اشتباه اداری بزرگ به وقوع ملحق شد باعث شد تا اون کارش رو از دست دهد در حالی که به جای سرمربی باید مدیر تیم اخراج می شد. همیشه گفته بودم که منصوریان باید به کارش ادامه می داد و در تیم ملی هم کنار ما قرار می گرفت. حتی من امید نمازی رو انتخاب کردم. با شرایطی که داشتیم نمازی می تونست در کنار مارکار زوج خوبی رو ایجاد کرده و ازم اطلاعات زیادی رو یاد بگیرن اما این تقصیر من بود که سه ماه قبل از جام جهانی ایران رو ترک کرده و به آمریکا رفت؟ اون سه سال با من کار کرد اما این تیم ملی آمریکا بود که تلاش کرد مربی منو که با فدراسیون فوتبال ایران هم قرارداد داشت رو به رقابت بکشونه. من باید به این موضوع عکس العمل نشون می دادم به چه دلیل هیچ کس با اینکه نمازی قرارداد داشت به این موضوع اعتراض نکرده و واکنشی نشون نداد؟ از سه سال گذشته با دو مربی ایرونی کار کردم و تموم داشته های خود رو با اونا تقسیم کردم. اگه این فرصت رو داشته باشم که بمونم، مارکار آقاجانیان هم در کنار من در کادرفنی می مونه چون واقعا وفاداره.

پول شخصی رو از کشورم می آوردم

سرمربی تیم ملی گفت: ما در تیم ملی یه دوران سخت رو گذروندیم، بعضی وقت ها ۶ ماه دستمزد نداشتیم و پول شخصی رو از کشورم می آوردم. پس از ۳ سال و ۳ ماه کار کردن با مربی ای مثل مارکار واقعا نمی تونستم اون رو از نیمکت جدا کنم تا جا واسه مجید صالح باز شه. طبق جلسه ای که با صالح داشتیم همه تماشاگر بودن که صالح گفت می خواهم واسه کسب تجربه بیام و هیچ وقت بحث نشستن روی نیمکت مطرح نبود اما در اتریش اون به من گفت اگه روی نیمکت نباشم نمی خواهم به تیم ملی بیام و من هم گفتم این مشکل توه چون نمی توان با یه هفته کار در تیم ملی درخواست نشستن روی نیمکت رو داشت.

اگه اشتباه کردم معذرت خواهی می کنم

ایشون گفت: اگه اشتباهی کردم از قلعه نویی، کرانچار و بازیکنان معذرت خواهی می کنم. من چیزی علیه اونا نداشتم و امیدوارم اونا هم علیه من در دلشون چیزی نداشته باشن. اگه سوءتفاهمی بوده معذرت خواهی می کنم. هیچ وقت نخواسته ام به کسی صدمه ای وارد کنم چون به کارام ایمان داشتم در واقع منو آوردن تا خودم باشم نه کس دیگه ای.

این نوشته را هم بخوانید :
طرز تهیه دلمه گیاهی خوشمزه

به چه دلیل آقاجانیان دستیار کی روشه؟

ایشون اضافه کرد: مارکار همیشه از دستیاران و مربیان من بوده. پس از ۳ سال و ۳ ماه تجربه بین المللی ایشون دقیقا می دونه که من چه احساسی دارم و چه درخواستی از اون دارم. به هیچ وجه منطقی نیس که من این اولویت رو به اون ندم البته اگه خودش خواست که در کادرفنی باشه بی شک این فرصت رو به اون میدم. خیلی مسئله ساده س!. من هیچ مشکلی ندارم که با چند مربی ایرونی کار کنم حتی اگه فدراسیون تصمیم بگیره که من ۵ کمک مربی ایرونی در کنارم داشته باشم. مسئله اینجا هستش که وقتی شما کادری در کنارت داری حتما می بایست این ایمان و باور رو داشته باشی که شب رو با راحتی بخوابی بدون اینکه هیچ احتیاجی داشته باشی که دور و برت رو بپایی و این دقیقا همون احساسی بود که من داشتم.

به چه دلیل به لیگ توجهی نداشتید؟

ایشون در مورد اینکه خیلی به لیگ برتر توجه نداشته گفت: من از دل لیگ بازیکنانی مثل علی کریمی و مهدی شریفی جوون رو دیدم. امروز تموم تمرینات و بازی ها رو به صورت ضبط شده داریم و من هر شب اونا رو با تموم جزئیات می بینم و تلاش می کنم تصمیم عادلانه ای بگیرم شاید بعضی مواقع این تصمیمات عادلانه نبود. یکی از تصمیماتم به عنوان مربی این بود که تنونستم جا رو واسه یه بازیکنی که خیلی دوست داشتم باز کنم و در دقیقه آخر ساعت ها زمان برد تا بتونم درخصوص خط زدن اون مطمئن شوم.

 

دلیل خط زدن بازیکن سپاهان

کی روش در ادامه گفت: به طور مثال امید ابراهیمی یکی از بازیکنانی بود که از نزدیک کارش رو دنبال کردم ابراهیمی جاش رو از دست داد اون زمان که سپاهان بازیکنانش رو واسه تیم ملی ترخیص نکرد. من به ابراهیمی اعتماد و باور داشتم اما کرانچار اجازه نداد اون به تیم ملی برسه و به خاطر همین زور پیدا کردم واسه همراهی بازیکنانی که با ما بودن یا به طور مثال حامد لک. اون یکی از بازیکنان با استعداد فوتبال ایرانه که باید بیشتر کار کنه اما باید تصمیماتی بگیریم که لحظه ای بوده و منتهی به انتخاب بهترین ها می شه یا در مورد بیرانوند اگه به اون توجه نمی کردم بازیکنی مثل اون دعوت می شد در حالی که بیرانوند هیچ وقت بازیکن بین المللی نبود یا همینطور آل نعمه و این نشون می دهد که چه توجهی به لیگ داشته ایم. اگه شما می گویید توجه نکرده ایم اگه واقعا توجه کرده بودیم چه اتفاقی می افتاد.

هر بازیکن پرونده داره

سرمربی تیم ملی ادامه داد: سیستم ویدئویی رو تعبیه کرده ایم که تموم بازی ها رو با دقت نگاه می کنیم و هر بازیکن واسه خودش پرونده ای داره. به طور مثال بازیکنانی مثل ابراهیمی، آندو و حقیقی بازیکنانی هستن که تموم اطلاعات اونا رو داریم و این راهیه که انتخاب می کنم تا تصمیم درست و عادلانه ای بگیرم.

دلیل خط زدن محمدرضا خلعتبری

کی روش در جواب به این سوال که اون بازیکنی که علاقه داشت که در لحظات آخر خط زد، که بود گفت: این بازیکن خلعتبری بود. اون فصل بدی رو گذروند و همونطور که می دونین نصف فصل رو روی نیمکت بود اما من به خلعتبری علاقه زیادی دارم چون اون نتیجه های زیادی واسه تیم ملی به همراه آورد. در کل اینکه ما بدون کریمی، رحمتی، عقیلی، نوری و رضایی نمی تونستیم به جام جهانی بریم و امیدوارم فدراسیون در مراسمی این بازیکنان رو جمع کرده و از تک تک اونا تشکر کنه. چون بدون اونا کاری که در جام جهانی کردیم ممکن نبود.

به چه دلیل حقیقی دروازه بان شماره یه شد؟

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه صحبت هاش در مورد خلعتبری با تصمیمی که درباره علیرضا حقیقی گرفت در تضاده گفت: هیچ اختلافی وجود نداره. شاید شما درست متوجه حرف ام نشده اید. امروز فقط بازیکنی مثل مسی و رونالدو ثابت هستن و حتی امثال ژکو و آگوئه رو هم جایگاه ثابت ندارن. خلعتبری فصل سختی داشت که این موضوع روی شرایط اون تاثیر گذاشت و اون رو تحت الشعاع قرار داد در حالی که بقیه بازیکنان شرایط بهتری از اون داشتن.

کی روش به حقیقی چه پیشنهاد ای کرده بود؟

سرمربی تیم ملی ادامه داد: من همیشه پتانسیل بسیار خوبی در این علیرضا حقیقی می دیدم حتی یه مدت پیش به حقیقی گفتم که تو دروازه بان خوبی هستی و باید خودتو به رقابت بکشی و واسه اینکه بتونی در تیم ات بازی کنی به خارج از ایران برو اما بدیش اینه ایشون به باشگاه خوبی نرفته بود اما بیشترین تلاشش رو کرد که باشگاهش رو عوض کنه و به باشگاه خوبی بره پس عزمشو جزم کرد که به پرتغال بره و فکر می کنم که همین تصمیم بود که دوران حرفه ای اون رو واسه آینده رقم زد و این رو هم بدونین که لیگ ۲ پرتغال هم هیچ فرقی با لیگ ۲ انگلیس نداره و بسیار حرفه ایه. اگه می خواستم بازیکنی رو که بازی نکرده دعوت نکنم رضا قوچان نژاد رو هم می بایست به تیم ملی دعوت نکنم اما این مسئله منطقی بود که قوچان نژاد به تیم ملی دعوت نشه؟

آینده رو نباید به شعبده باز داد

ایشون اضافه کرد: مهم ترین مسئله اینه که تموم بازیکنان مستعد باید از این روش پیروی کنن. شما ببینین تیم هایی مانند بوسنی و الجزایر در این جام جهانی ۲۱ بازیکن لژیونر داشتن یا ژاپن و یا استرالیا که ۶۲ بازیکن در اروپا داره. مسئله ای که می تونه به پیشرفت فوتبال ما کمک کنه اینه که هیچ وقت نباید باور داشته باشین که آینده رو به دست شعبده باز بدین. مربیانی هستن که بیشتر پیروز می شن و یا خیلی شکست می خورند اما ما هیچ وقت نباید قدم جادویی در فوتبال داشته باشیم. واسه ضمانت فوتبال ایران باید بتونیم مقابل ژاپن، کره و ازبکستان بازی کنیم اما قبل از اون باید مقابل تیم هایی مانند امارات، بحرین، قطر و… به پیروزی برسیم تا بتونیم مقابل اونا بازی کنیم شما فکر می کنین قطری ها و اماراتی ها نشسته ان و کاری انجام نمی بدن و خوابیده ان؟ به هیچ وجه این جوری نیس. اونا می بایست در جام ملت ها اعتبار از دست رفته خود رو به دست بیارن و واسه این کار مطمئنا منابع بزرگی رو هزینه می کنن.

در مورد من اشتباه کردن

کی روش گفت: وقتی اومدن و به من گفتن که فوتبال عرب رو نمی شناسم اونا اشتباه می کردن من فوتبال اعراب رو عالی می شناسم چراکه با اونا کار کرده ام و الان و با بازی هایی که در جام جهانی انجام داده ایم اونا می دانند که ایران در جهان افتخار کسب کرده و پرستیژ به دست آورده و هم حالا در فکر دوستان من در فدراسیون قطر و امارات و… تنها یه فکر هست و اونم اینکه ایران رو شکست بدیم.

اندازه توقع هواداران فوتبال بالاست

ایشون اضافه کرد: هواداران فوتبال ایران واسه من بسیار مهم هستن. شما فکر می کنین که توقع هواداران از تیم ایران بالاتر از این هستش یا کمتر از این بازی هایی بود که ما انجام دادیم؟ مطمئنا توقع اونا قهرمانی در آسیا هستش. باید این سوال رو پرسید که چه کاری باید انجام شه که بتونیم بهتر از این باشیم. این فقط مربوط به من نیس. درباره خواسته همه هواداران ایران درباره آینده س. همیشه در مصاحبه ها و جلساتی که با رئیس فدراسیون در ۱۱ ماه گذشته داشته ام گفته ام که می خواهم در ایران بمونم و خواسته ام این بود و ۱۲ ماه زمان برد تا اینکه امروز این نامه کتبی رو از فدراسیون گرفتم.

مسئله الان کارلوس کی روش نیس

سرمربی تیم ملی ادامه داد: الان مسئله فقط در مورد کارلوس کی روش نیس مسئله توقعه که می خواهیم قهرمون شیم؟ من این سوال رو از کرانچار، قلعه نویی می پرسم که می خواهیم قهرمون شیم و اگه اینگونه س برنامه چیه؟ راه حل چیه؟ این مربیه که راه حل رو ارائه می دهد ما باید راه حل کلی ارائه بدیم چراکه فقط همین اولین و آخرین فرصت رو داریم و واسه رسیدن به این مهم باید بازی های خوبی داشته باشیم. ما در گروهمان به ژاپن و کره می خوریم. اونا همونجوری که می دونین ۱۶ بازی دوستانه قبل از جام جهانی داشته ان که ۱۲ تای اونا خارج از فیفادی بود و این تعهدی بود که اون کشورها و فدراسیون شون نسبت به تیم ملیشان داشتن. اونا ۱۶ بازی انجام دادن و طبق قوانین فیفا از زمان صعود ما تا شروع بازی های جام جهانی فقط دو بازی دوستانه داشتیم و یه تاریخ فیفا که در نوامبر بود.

باید راه حل متعادل بوجود بیاریم

ایشون در ادامه گفت: به دلیل اینکه اونا صعودشان رو به جام ملت ها قطعی کرده بودن اون لحظه ای که دست ایران رو واسه بازی های مقدماتی جام ملت ها بستند و همون موقع بود که ما می بایست یه راه حلی رو ارائه کنیم چراکه کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور ۳ تیم اول جام ملت های قبلی رو در جام ملت های استرالیا قطعی کرده بود و به خاطر همین تیم ما بعضی از تاریخ ها رو از دست داد و ما واسه این کار یه پلن B داشتیم اما نقطه نظر من درباره آینده اینه که ما دو نوع کشور داریم تیم هایی که بازیکنان در باشگاه ها آماده می شن تا واسه تیم ملی شون بازی کنن و کشورهایی که بازیکنان در تیم ملی واسه بازی در باشگاه آماده می شن که ما از کشورای گروه دوم هستیم. ما باید یه راه حل متعادل به وجود بیاریم که در تاریخ های بازی های لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و بازی های تیم ملی تعادل و هماهنگی بوجود بیاد. من به طور کامل برخلاف این عقیده هستم که صحبت از این شد که می خواهند جام حذفی و لیگ برتر رو متوقف کنیم تا بازی های ملی برگزار شه. من مخالف بودم اما این اتفاق افتاد چراکه ما نتونستیم راه درست رو که واسه هر سه جام خوب باشه پیدا کنیم. نقطه نظر من واسه آینده هم همین کاره و اگه این جوری نشه مطمئن باشین در طول فصل به مشکل برمی خوریم و هممون ضربه می خوریم چراکه سرمربی تیم ملی، سرمربی پرسپولیس و استقلال و… هر کدوم یکی نقطه نظر دارن.

نگفتم آخرین مصاحبه

ایشون در مورد اینکه آخرین مصاحبه اشه، جواب داد: نگفتم آخرین مصاحبه، چون می خوام دست کم ۲۰ سال دیگه زنده باشم اما گفتم شاید آخرین فرصت واسه بحث در مورد این مسائل باشه و بعد از خوابیدن گرد و غبارها دیگه فرصتی نیس.

الان در بازار پیشنهادات هستم

کی روش درباره توافق با فدراسیون فوتبال ایران گفت: می خوام شفاف بگم تا اینجا اینجور توافقی با هیچ جایی ندارم. من حالا در بازار پیشنهادات هستم. ۱۱ ماه گذشته آماده بودم این توافق رو انجام دهم. پنجشنبه ساعت ۷ عصر یه درخواست نوشتاری گرفتم. توافقم با رئیس فدراسیون این بود که درباره این پیشنهاد فکر کنم و نظرم رو در اسرع وقت بدهم.

امیدوارم با فدراسیون ایران به توافق برسیم

ایشون اضافه کرد: امیدوارم به توافق برسیم اما اگه این مهم ممکن نبود می خوام از کفاشیان بخاطر فرصت سرمربیگری ایران تشکر کنم. واقعا دوست داشتم در جام جهانی برزیل باشم. این فکر شخصی من بود و کفاشیان این فرصت رو به من داد که بخاطر همین از اون تشکر می کنم.

می خوام در صلح بروم

ایشون تاکید کرد: می خوام مطمئن شوم در صلح میرم. همونطور که در صلح آمدم در صلح هم بروم. هواداران استحقاق شنیدن این رو داشتن که در اسرع وقت به فدراسیون فوتبال جواب میدم. تموم گمانه زنیا درباره درخواستای مالی من غیر واقعیه. هیچ وقت تا وقتی که من نوشته شده جواب ندم درخواست مالی از فدراسیون نکرده ام. می خواین باور کنین یا نه اما به کفاشیان گفتم مهمترین مسئله واسه من بازیکنان و زمینیه که قرار هستش در اون تمرین کنیم.

هنوز پاکت رو باز نکرده ام

کی روش گفت: من پنجشنبه پاکتی گرفتم که اون رو باز نکردم. هر پیشنهاد مالی باشه من با اون بحث نخوام کرد. آماده ام در مورد شرایط مالی بحث کنم منوط بر اینکه شرایط تمرینی ما مشخص باشه چراکه من همون خواسته هواداران ایرونی رو دارم، قهرمانی در جام ملتای آسیا. من این رقابت رو مقابل سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و اصحاب رسانه می ذارم، فوتبال ایران تعهد کامل واسه قهرمانی در آسیا رو داره؟ شما واسه قهرمانی بحث دستمزد مربی رو ندارین بلکه بحث یه زمین تمرینه.

نظارت بر تیمای پایه چی می شه؟

کی روش درباره نظارت بر تیمای پایه ای تاکید کرد: من برام نظارت مسئله ای نیس ولی آمادگی این رو ندارم که آبروی خودمو وارد این کار کنم بعد هرکاری اونا میخوان بکنن. باید قدرت رو به من بدن. اگه میخوان مسئولیت رو بدون اختیارات به من بدن خیلی ممنون نمی خوام.

ماجرای هماهنگی بازیهای تدارکاتی

ایشون در مورد اینکه می گن فقط دیدارهای تدارکاتی مورد تایید بامداد میرزایی رو قبول می کنه هم گفت: همچین چیزی غلطه. از وقتی آمدم گفته شده قراره با آرژانتین، شیلی و برزیل بازی کنیم. حتی بازیای تدارکاتی ما قبل از جام جهانی براساس ارتباطات خصوصی من با روسای فدراسیون این کشورها بود که اونا بدون هزینه با ما بازی کردن. واسه بازی با شیلی باید به این کشور می رفتیم تا به آماده سازی اونا کمک کنیم. هزینه این بازی هم برعهده خودمون بود. گزینه مالی اونم هیچ وقت محقق نمیشه.

آفریقای جنوبی چقدر میخواس؟

ایشون اضافه کرد: خیلی صحبت می شه درباره این تیما که میخوان بیان اما وقتی صحبت پرداخت می شه دچار مشکل می شیم. آفریقای جنوبی واسه بازی تو تهران، درخواست ۲۰۰ هزار دلار داشت و ما پولی نداشتیم. با در نظر گرفتن وقت و امکانات آماده سازی خوبی انجام دادیم. چند تیم ملی تو یه کشور اردو دارن و تیمای ملی دیگه رو میارن و طبق برنامه جو می رن؟

دلیل اختلاف با آل اشپورت

ایشون درباره اختلافاتش با آل اشپورت و پایان یهویی اون گفت: هیچ وقت منافع شخصی ام رو بالاتر از منافع تیم نگذاشتم. فکر کنم این داستان تموم شده، اتفاقات واسه تیم ملی خوب نبود اما فکر کنم حالا مناسب نیس که بخوایم این گرد و غبار رو بلند کنیم. من مقابله کردم و بلند شدم چراکه اعتقادم این بود بازیکنان ما استحقاق به کار گیری بهترین البسه رو دارن اونا نماینده کشور در رویدادی با ۳ و نیم میلیارد بیننده بودن.

کی روش گفت: در اون زمان به فکر بودم این البسه مناسب نیس. قبل از اومدن در رسانه ها به صورت سربسته این صحبت رو کرده بودم. من هیچ وقت درخواست مالی از اونا نداشتم. اونا یه طرز تفکر دیگری داشتن. وقتی ایران در قطر یا کره بازی کرد، بازی هامون رو در رطوبت بالایی انجام دادیم. وقتی شما البسه مناسب ندارین بدن بازیکنان آب بیشتری از دست میده و روی کیفیت تیم تاثیر میذاره. بعد از اینم در هر تیمی کار کنم اتفاقی علیه منافع تیم من باشه با من مشکل دارن.

منو مقابل معلمان قرار دادین

ایشون درباره انتخابش به عنوان بهترین مربی خارجی در این برنامه گفت: این سوال عادلانه نبود منو مقابل معلمانم قرار دادین. برانکو و ایویچ معلمام هستن و احترام زیادی واسه اونا قائل هستم و چیزای خیلی از اونا یاد گرفتم.

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

noindex اخبار داغ فوتبالی خبرگزاری مهر

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*