دور همی؛ به صرف خشونت

پیشنهادهای شب گذشته کمی آروم و به دور از هر گونه خشونتی بود اما امشب می خوایم یه لیست سراسر خشونت رو به شما معرفی کنیم. از جنگای جهانی و جنگ آدما در فضا گرفته تا نبردی با نژادهای بیگانه که میخوان زمین رو از ما بگیرن.

در لیست پیشنهادی امشب ما، تجربه های کوتاه و چند دقیقه ای جایی ندارن و عوضش می خوایم بازیایی به شما معرفی کنیم که در طول تعطیلات عید می تونن اوقات فراغت شما رو پر کنن.

این بار بحث به طور کامل جدیه، خبری از بازیای خوشحال کننده و باحال و خوشحال نیس و فقط قراره بجنگیم و دنیا رو نجات بدیم. پس باید آماده جنگ باشین و اسلحه به دست به جنگ موجودات فضایی و متجاوزین برید.

سری بازی Gears of War

  • پی سی، اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰

شاید خشن ترین بازی پیشنهادی ما واسه تعطیلات عید همین Gears of War باشه. اما بذارین راحت باشیم، کشتن هیولاهایی که میخوان زمین رو از ما بگیرن و آدما رو به برده خودشون تبدیل کنن حالی اساسی داره. تیکه تیکه کردنشون با اره برقی در میان جنگ که اصلا نگو و نپرس.

سری Gears of War از همون اول که فرصت تجربه اش رو روی اکس باکس ۳۶۰ داشتیم، این توانایی رو داشت که به صورت دو نفره بازی شه. اگه فکر می کنین تجربه این بازی با گرافیک خوبی که داره به صورت دو نفره اشتباهه، میتونم به شما تضمین بدهم که شخصا هیچ کدوم از Gears of Warا رو بدون حضور برادرم تنونستم بازی کنم و تا وقتی که بازی دو نفره نبود، لذت واقعیش برام رو نمی شد.

پس این فرصت رو از خودتون نگیرید و تو یه نبردی سهمگین، هم پای همرزمتان اسلحه به دست بگیرین و لوکاستای وحشی رو از وسط به دو قسمت تقسیم کنین تا بفهمن زمین واسه کیست و اگه بخوان به خاک ما تجاوز کنن چه سرنوشتی در انتظارشون هست.

اگه اکس باکس وان داشته باشین که هر ۵ نسخه Gears of War منتشر شده رو می تونین روی این کنسول تجربه کنین (البته پیشنهاد می کنیم که Gears of War Judgment رو بی خیال شید و فقط شماره دارها رو بازی کنین) اما اگه اکس باکس ۳۶۰ دارین، به جز Gears of War 4، باقی رو می تونین تجربه کنین. واسه پی سی هم فقط Gears of War: Ultimate Edition (بازسازی نسخه اول) و Gears of War 4 منتشر شده.

سری بازی Call of Duty

  • پی سی، پلی استیشن ۴، اکس باکس وان، پلی استیشن ۳، اکس باکس ۳۶۰

Call of Duty شاید دیگه جایگاه والای خود رو در میان گیمرها نداشته باشه و اکتیویژن اسمش رو به سیاهی کشیده باشه اما هنوزم شماره های قدیمی اون واسه دور همیای خانوادگی لذت بخش هستن. مثلا شاید باورتون نشه اما هنوزم تجربه بخش ماموریتای خاص Call of Duty: Modern Warfare 2 روی اکس باکس ۳۶۰ یا پلی استیشن ۳ بالاترین درجه هیجانه.

مدرن وارفر ۲ به تنهایی شامل ۲۳ مرحله Special Ops بود که گرفتن هر ۳ ستاره اون ماموریتا ممکن بود ده ها ساعت به طول برسه. هماهنگی میان دو بازیکن واسه کشتن دشمنان، آهسته و آروم نفوذ کردن به پایگاه دشمن و به دست آوردن مدرک لازم فوق العاده هیجان انگیز بود.

به هر حال، گزینه ها فقط به سری مدرن وارفر محدود نیس. اگه از علاقه مندان به Call of Dutyای استودیوی Treyarch هستین، شک نداشته باشین میدونید که بخش زامبی این عناوین چه لذتی داره و چه کارا که نمیشه در اونا کرد.

نکته باحال اینکه میشه همه مراحل بخش داستانی Call of Duty: Black Ops 3 رو هم در حالت آنلاین و آفلاین به صورت دو نفره بازی کرد. پس اگه با بخش زامبی رابطه برقرار نمی کنین، می تونین چندین ساعت بخش داستانی رو دو نفره انجام بدین.

نکته باحال دیگه اینکه بخش دو نفره این بازی هم به صورت دو نفره روی یه تلویزیون قابل بازیه که واسه انتقامای شخصی بسیار جذاب میشه. می تونین هر مُدی که دوست دارین رو دو نفره بازی کنین، بدون حضور هیچ مزاحم دیگری، دو تیم تک نفره در برابر همدیگه.

اما به هر حال، پیشنهاد خاص ما، مراحل Special Ops و بخش زامبی هستن که از هر بخش دیگری باحال تر هستن.

سری بازی Halo

  • اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰

حتما میدونید که کورتانا از سری بازی هیلو اومده و حالا تبدیل شده به دستیار شخصی ما در ویندوز ۱۰٫ اما در اصل و اول، کورتانا دستیار شخصی و هوش مصنوعی شخصیت «مَستر چیف» در سری بازیای هیلو بوده و به اون کمک می کرده تا ماموریتای بزرگ و حساس رو به ثمر برسونه.

حالا اما در تعطیلات عید فرصت رو غنیمت بشمرید و رابطه احساسی میان مستر چیف و کورتانا رو دریابید تا بهتر از هر زمان دیگری بتونین با اون در ویندوز ۱۰ رابطه برقرار کنین. به جز هیلو ۵ که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد، باقی هیلوها از بخش چند نفره آفلاین بهره مند بودن که لذت بازی کردن رو دو برابر می کرد.

پس بهترین گزینه واسه کسائی که اکس باکس وان دارن، خرید یه مجموعه شامل ۴ بازیه به نام Halo The Master Chief Collection. البته اگه به صورت جداگونه Halo Reach رو هم بخرین که اصلا بهترین کار رو کردین.

هیلو یه شوتر کنسولی معرکه و درجه یه با بهترین خط داستانی و گیم پلی فوق العاده درگیر کننده ایه که شاید هر کسی اونو نپسندد اما اگه چند ساعت هیلو بازی کردین و کم کم به اون وابسته شدید، بدونین که کارتون تموم شده و تموم عید رو باید بشینین و هیلو بازی کنین.

بسته به اینکه ۲، ۳ یا ۴ نفر باشین، نمایشگر تلویزیون شما به قسمتای مساوی تقسیم می شه تا بتونین تجربه ای هیجان انگیز از این سری بازی رو روی یه مبل راحت و نرم به دست بیارین.

تموم کردن بخش داستانی هیلو روی درجه سختیای پایین زیاد طولی نمی کشه اما اگه بخواین یه رقابت اساسی رو در کنار خونواده خود داشته باشین (البته اگه هم بازی شمام گیمر باشه) پیشنهاد می کنیم که درجه سختی Legendary رو بیازمایید تا فهمیده باشین که سرعت عمل و هوش بالا، چه نقشی در بازیای ویدیویی دارن.

دورهمی؛ ماشینای فوتبالیست

دور همی؛ به صرف خشونت

دورهمی؛ با زامبیای احمق

دورهمی؛ در سرزمین نینتندو

دورهمی؛ عروسکای توانا

دورهمی؛ ارتش دو نفره

دورهمی؛ آشپزی کنیم

دورهمی؛ به طرف تجربه ای نو

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*