دانلود پایانامه ارشد با عنوان : بررسی تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن92

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

محلول آمین حاوی H2S و CO2 و سایر ترکیبات گوگردی نظیر مرکاپتان­ها در دمای °C 90-60 و در دمای bar 40-20  صورت می­گیرد و سپس به برج بازیابی ارسال می­گردد.

شرکت شل، به­جای دی اتانل آمین از دی ایزو پروپیل آمین که در مورد جذب H2S انتخابگری بیشتری دارد، بهره گیری نمود. این روش اقتصادی­تر ات و برای بازیابی حلال نیاز کمتری به بخار آب دارد و حتی در روش­های جدیدتر نیز از دی گلیکول آمین بهره گیری شده می باشد که مشخصات بهتری ارائه می­دهد.

با تمامی مواردی که در بالا اشاره شده می باشد با این حال در صنعت محلول­های اتانل آمین معمولتر می باشد.

محلول­هایی که معمولا به­کار می­روند عبارتند از منواتانل آمین 15 تا 20% و دی­اتانل آمین 20 تا 30% و انتخاب هر یک از این دو با در نظر داشتن نکات زیر بایستی انتخاب گردد:

  • حلالیت H2S و CO2 در محلول­های منواتانل آمین بیشتر از دی اتانل آمین می باشد. پس کاربرد منواتنل آمین امکان کاهش محلول در گردش را می­دهد و در نتیجه می­توان از واحد کوچکتری بهره گیری نمود.

از راکتور اول، پس از آنکه مقدار COS کاهش یافته می باشد به راکتور دوم محلول دی­اتانل آمین همراه با آب به فرآیند اضافه شده می باشد. در این فرآیند H2S و CO2 در یک جهت از فرآیند (فلش دو فازی پایین) و مرکاپتان­ها نظیر M-Mercaptan و  E Mercaptan همراه با هیدروکربن سبک از جهت دیگر فرآیند (فلش سه سه فازی بالا) جمع­آوری شده می باشد. بخش زیادی از H2S و CO2 در خروجی از راکتور توسط انشعاب به ورودی راکتور اول بازمی­گردد و بخش دیگر از آن به عنوان خروجی به جداساز دو فازی فرستاده شده می باشد و از سیستم خارج شده می باشد که توضیحات بیشتر در تک­تک مراحل ارائه شده می باشد.

این نوشته را هم بخوانید :   دانلود : بررسی تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی

 مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه:مطالعه تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن