بوستان آهوان کیش

بوستان آهوان کیش

بوستان آهوان کیش

جزیره کیش علاوه‌بر اینکه به علت وجود خلیج فارس یکی از زیباترین و پرطرفدارترین نقاط گردشگری در ایران است؛ برای وجود جاذبه‌های طبیعی و تفریحی فراوانی که دارد نیز بسیار مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. یکی از این جاذبه‌های بکر و زیبا بوستان آهوان کیش است.

بوستان آهوان در زمینی با مساحت  ۲هکتار، در خیابان فردوسی جزیره نیلگون کیش  قرار دارد. این بوستان یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های جزیره کیش است. این مکان بر خلاف نامش فقط مخصوص نگهداری آهو نیست بلکه گونه‌های مختلف جانوری مانند روباه، گوزن، میمون، شغال، شیر، انواع پرندگان و… نیز در این بوستان زندگی می کنند.

به طور کلی این مکان ۱۷ قفس برای نگهداری گونه‌های مختلف جانوری دارد و تعداد زیادی از حیوانات این منطقه نیز بیرون از قفس زندگی می‌کنند که آهوان نیز جزء آنها هستند و دلیل نام گذاری این بوستان نیز به به خاطر وجود همین آهوان  است.  یک قطار کوچک بازدیدکنندگان را سرتاسر بوستان می‌چرخاند تا بتوانند زیستگاه همه جانوران این منطقه و خود آنها را از نزدیک ببینند. همچنین مسافران تور کیش می‌توانند در هنگام بازدید از بوستان آهوان  از امکاناتی که در این منطقه برای بازی کودکان تدارک دیده شده است نیز استفاده کنند و در طول این بازدید موجبات سرگرمی و شادی آنها را نیز فراهم کنند.

بوستان آهوان کیش مکانی بکر و بسیار زیبا است که به خودی خود گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.  اما مناظر و امکانات آن نیز مزید بر علت شده است.