بررسی میزان تعامل کاربران در شبکه های اجتماعی

شما به عنوان یه وبمستر واسه این که بتونین سایت خود رو به بهترین شکل ممکن بهینه کنین، باید بخشی از فعالیتای روزمره خود رو به این موضوع بپردازید و در این راه از روشای مختلفی که واسه به صورت قانونی تعریف شده استفاده کنین. در مقالات قبل این مسئله بیان شد که در افزایش رتبه بندی سایت، نباید از ، غافل بود. حتی بعضی از اونا مثل فیسبوک، هر چند ارزش خیلی کمی واسه سایت شما دارن ولی از نظر گوگل اندازه مشارکت در انا خیلی با اهمیته چون این نشون میده که شما به دنبال افزایش کاربران سایت هستین چون کانون توجه این شبکای اجتماعی، همین کاربران هستن بنابر این اندازه تاثیر شبکه ها بر سایت شما، بستگی به اندازه تعامل کاربران داره.

منظور از اندازه تعامل کاربران، اندازه فعالیت اونا واسه اشتراک گذاری مطالب، لایک کردن پستا، کامنت گذاری در زیر مطالب و.. است بنابر این اگه تعداد کاربران شبکه اجتماعی شما زیاد ولی تعامل اونا کم باشه دقیقا مثل حالتیه که کاربری وارد سایت شما می شه ولی چون انتابش غلط بوده خیلی سریع سایت رو ترک کرده و دلیل افزایش می شه.

روشای اندازه گیری اندازه تعامل کاربران

پس این مهمه که بدونین کاربران شبکه اجتماعی شما چقدر با فعالیتاتون در تعامل هستن واسه امتحان این اندازه، از چند روش مهم میشه استفاده کرد:

۱-     توجه به اندازه اشتراک گذاری مطالب

وقتی که کاربران در شبکه اجتماعی، مطالبی رو به اشتراک می ذارن، این بدون معنا هستش که نه فقط خودشون ان محتوا رو پسندیده ان بلکه چون متوجه به درد بخور بودن اون شدن به خاطر همین عزمشونو جزم کردن که با اشتراک گذاری، بقیه هم از انا استفاده کنن.

۲-    اندازه لایک کردن مطالب

البته اهمیت لایک کردن از اشتراک گذاری مطالب کمتره چون تقریبا لایک کردن، یه امر گسترده شده و حتی بعضی کاربران به صورت ناخواگاه هم ازش استفاده می کنن. ولی کلا وقتی که اندازه لایک یه مطلب زیاد باشه، نشون میده که بیشتر بازدید می شه.

۳- تعداد کامنت گذاریا

تعداد کامنتای هر پست نشون میده که چه اندازه این پست واسه کاربران جذاب بوده که نظرها و یا سوالات خود رو به صورت کامنت ارائه می کنن. با اینکه روشای دیگری هم واسه تعیین اندازه تعامل کاربران در شبکه های اجتماعی هست ولی اعتبار انا کمتره و این روش ها اطلاعات دقیق تری به شما میده.

 

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*