بررسی تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی – پایانامه کارشناسی ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی

تکه ای از متن پایان نامه :

بخش دوم: نجات­شناسی

به طور کلی، تعدادی از پیشگویی­ها مربوط به اورشلیم و تخریب معبد، آشوب­های خانوادگی و ظهور مسیحیان دروغین هستند که زمان وقوع آنها نزدیک می باشد (مرقس، 5:13-6؛ 11-14) و بعضی دیگر، خبر از وقوع جنگ­ها و حوادث وحشتناک طبیعت می­دهند که زمان وقوع آنها معلوم نیست و در آینده­ای دور اتفاق خواهند افتاد (مرقس، 7:13-24). این آیات کاملاً مفهوم آخر­الزمانی دارند.

 

غسل تعمید داده گردید) پایان جهان را نزدیک می­دید و مردم را به توبه دعوت می­نمود و می­گفت فقط کسانی رستگارند که قبل از رسیدن آن روز خود را از گناه شسته و شایستۀ رحمت خداوند شوند (مرقس 14:1-15، متی2:3، 6).

افزون ­بر این در مکاشفه (12:20 به بعد) به داوری مردگان نیز اشاره شده می باشد که هرکس بر حسب اعمالش داوری می­گردد، بدکاران به آتش جهنم انداخته می­شوند، نیکوکاران وارد ملکوت پدر خواهند گردید و برای همیشه در آنجا جاویدان خواهند ماند و مثل فرشتگان و پسران خدا خواهند زیست (متی، 43:13، 30:22؛ لوقا، 36:20). آغاز روزِ بزرگِ داوری و رجعتِ عیسی ناگهانی می باشد و علامتی از وقوع آن خبر نمی­دهد (مرقس، 35:13، متی، 1:25-13؛ لوقا، 35:12-46؛ 20:17-24، اول قرنتیان، 51:15-52). اما زمان نزدیک شدن به رجعت عیسی علائمی دارد و حوادثی قبل از آن روی می­دهد، پیامبران کذّاب ظاهر خواهند گردید،

 مطالعه تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی

این نوشته را هم بخوانید :
پایانامه ارشد : بررسی تکنولوژی های موجود برای سولفورزدایی از نفتای برج تقطیر و شبیه سازی فرآیند آن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تقابل الهیات مسیحی با آیین گنوسی