بررسی انواع سرورهای اینترنتی

Adhesive note with shopping cart

وقتی که شما سایت خود رو راه اندازی می کنین، نیاز به یه سرور دارین که سایت روی اون بارگذاری شده و این امکان رو جفت و جور می کنه که کاربران در هر نقطه از دنیا بتونن سایت شما رو روی اینترنت ببینن. اما همونجوریکه میدونید اگه بخواین خودتون سرور رو مدیریت کنین، وقتی که کامپیوتر رو خاموش می کنین، سایت شما از روی اینترنت محو شده و از دسترس گوگل خارج می شه از طرف دیگه مدیریت سرور حساسه و اگه شما به این کار وارد نباشین بارگذاری سایت شما بسیار کنه هستش در نتیجه بهتر که شما این کار رو به افراد متخصص بسپارین و انتخاب سرور  رو به شرکتایی بسپارین که در این مورد تخصص دارن.

شکل های جور واجور سرورها

وظیفه شرکتای ارائه کننده سرور اینه که شرایط ایده آل رو واسه سایتا تقاضا کننده جفت و جور کنه تا از نظر کمی و کیفی واسه اونا مشکلی پیش نیاد. واسه این منظور، سرورها رو به ۳ دسته تقسیم می کنیم:

۱-     سرورهای اشتراکی

یکی از ارزون ترین و رایج ترین نوع سرورها، سرورهای اشتراکی است در این نوع سرورها، چندین سایت به صورت مشترک از یه سرور استفاده می کنن و امکانات این سرورها واسه تموم سایتای استفاده کننده، قابل استفاده س.

۲-    سرورهای اختصاصی

در سازمانا و موسسات بزرگ و پر کار، مدیران تمایل ندارن از سرورهای اشتراکی استفاده کنن و بهتر می دونن که واسه خود یه سرور جدا از هم داشته باشن تا سرعت کارای اینترنتی اونا بیشتر باشه واسه این منظور از سروهای اختصاص استفاده می کنن. این سرورها مزیتای زیادی دارن:

–         تسلط کامل روی سرور

–         امکان ذخیره سازی زیادتر از اندازه عادی

–         امکان نصب هر گونه نرم افزار روی سرور

–         مدیریت آزادانه روی سرور

–         امکان ایجاد هر تعداد پایگاه اینترنتی

–         و…

سرورهای اختصاصی از نظر امنیتی قوی تر از سرورهای اشتراکی هستن و به خاطر همین نه فقط سازمانای بزرگ بلکه سایتای زیادی به سراغ این سرورها می رن مثلا کسائی که در سایت خود تجارت الکترونیک انجام میدن تمایل دارن از این سرورها استفاده کنن.

۳- سرورهای مجازی

این نوع سرورها، ویژگیای هر دو سرور اختصاصی و اشتراکی رو دارن به این صورت که هر سرور رو چند سایت می تونه استفاده کنه ولی سرور قسمت بندی می شه و هر قسمت با سخت افزارهای خاص خود، به عنوان یه سرور اختصاصی عمل می کنه.

 

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست