بررسی انواع انکر تکست ها (Anchor Text)

در بین روشای و افزایش رتبه بندی در گوگل، به کار گیری انکر تکستا، یکی از راه هاییه واسه لینک سازی و افزایش بازدید از صفحات دیگه سایت بسیار استفاده می شه. سئوکارها پیشنهاد می کنن که انکر تکستا از کلمات کلیدی باشن تا هم واسه گوگل معتبر باشن و هم در زمان سرچ بوسیله کاربر، شانس دیده شدن اونا و در نتیجه شانس ورود به صفحات دیگه زیاد شه. اما شاید متنی که نوشته اید، بشه به طو مستقیم از کلمات کلیدی به عنوان انکر تکست استفاده کرد به خاطر همین میشه از شکل های جور واجور دیگه کلمات هم به عنوان هم استفاده کرد:
۱- به کار گیری اسامی برند
اگه شما از برند خاصی در سایت خود استفاده می کنین می تونین نام برند رو در خود بذارین.
۲- به کار گیری انکر تکستای مستقیم و عمومی
مثلا شاید تا حالا در بعضی مقالات سایتا دیده باشین که نوشتن: “واسه آگاهی بیشتر، اینجا کلیک کنین” ، این انکر تکستا عمومی هستن و در خیلی از سایتا دیده می شن.
۳- از تگ alt در تصاویر استفاده کنین.
در بعضی از مقالات سایتا دیدین که متنی در زیر تصاویر هست که امکان لینک دهی با اون به صفحات دیگه س. این عبارات در اصل واسه این منظور به کار می رن که اگه امکان باز شدن تصویر واسه کاربر نبود، این متن جانشین تصویر شه و عکس رو توضیح میدن. حال بعضی از ادما از این تگ به عنوان انکر تکست استفاده می کنن.
۴- به کار گیری کلمات کلیدی
در این حالت، دقیقا خود کلید واژه به عنوان به کار میره و بنابر این به اون دقیق هم می گوند. اما کاربرد این حالت فقط یه بار واسه هر مقاله شدنیه.
۵- به کار گیری کلمات هم معنی
به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هر کلید واژه در هر متن، فقط یه بار می تونه انکر تکست باشه پس اگه نیاز به استفاده بیشتر شد، از هم معنیا و هم خونواده های اون استفاده کنین.
۶- حضور نسبی کلید واژه در انکر تکست
بعضی وقتا عبارتی به عنوان استفاده می شه که بخشی از اون، کلمه کلیدیه و بقیه نه. به این حالت حضور نسبی کلمه کیدی می گن.
۷- به کار گیری جملات
دیده شده که در بعضی مقالات، یه جمله رو واسه لین دهی انتخاب می کنن. در این حالت بهتره کلید واژه، بخشی از جمله تشکیل بده.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*