بدون چون و چرا به پروتکل HTTPS مهاجرت کنید

مهاجرت فقط مخصوص آدم ها نیس. تغییر شرایط در محیط اون قدر شدید تر از دنیا ما آدم ها هستش که سایت ها بعضی وقتا دفعات مهاجرتشان از ما بیش تر می شه! اگه مدیر کارکشته ای باشین عالی با این نقل و انتقالات آشنا هستین و می دونین آمادگی امنیتی بهترین ابتکار عملیه که یه سایت از نظر گوگل می تونه داشته باشه. از اون جایی که گوگل بیش تر از شما نگران امنیت وب سایتتانه از راه های جور واجور تلاش کرده مدیران سایت رو واسه تلاش جهت افزایش ضریب امنیتی سایت و از راه قرارداد HTTPS تشویق کنه.
مثلا الان قرارداد HTTPS یه سیگنال مهم در رتبه بندی سایت ها به حساب می رود و گوگل تاکید کرده چه قدر مهاجرت به این قرارداد می تونه ارزون و ساده باشه. حتی وب سایت های HTTP الان از سمت گوگل کروم غیرایمن (non-secure) معرفی می شن بلکه کاربران هر چی زودتر از قرارداد قدیمی HTTP به سمت قرارداد HTTPS دل بکنن!
با این حال هنوزم اما و اگه هایی واسه این مهاجرت و چگونگی تاثیر اون در هست. این مطلب شما رو واسه مهاجرت بی چون و به چه دلیل به قرارداد HTTPS راضی می کنه.

امنیت با https
امنیت با https

مهاجرت بی چون و به چه دلیل به قرارداد HTTPS

ارتباطات امنی که به صورت خاص در اینترنت صورت می گیرد در بستر قرارداد HTTPS انجام می شن. وقتی که یه سایت خود رو با قرارداد HTTPS تطبیق دهد در واقع سه لایه امنیتی کامل و پیشرفته رو واسه کاربران خود پیش بینی کرده:
۱ – گرفتن هویت : هویت سنجی در این قرارداد از حملات فرد واسط در ارتباطی که شکل گرفته جلوگیری می کنه. اینجوری فرد مطمئنه ارسال و دریافت پیام ها مستقیما از مبدا به سایت پذیرنده صورت می گیرد.
۲ – رمزگذاری : حریم خصوصی آدما به واسطه رمزنگاری اطلاعاتی که رد و بدل کردن می شه به صورت کامل حفظ می شه. رمزگذاری تضمین می دهد که هیچ صحبت ای استراق سمع نمی شه و اطلاعاتی هم به سرقت نمی رود.
۳ – حفظ تمایت داده ها : قرارداد HTTPS تمامیت و کمال داده رو در راه انتقال بیمه می کنه.

به چه دلیل قرارداد HTTPS در سئو اهمیت پیدا کرده؟

علاوه بر امنیتی که خود صاحب سایت و کاربران احساس می کنن دلایل زیاد دیگری هم درباره ضرورت به کار گیری قرارداد HTTPS در هست. مدتیه در بحث رتبه بندی از این قرارداد یاد می شه و به همین دلیله بیشتر سایت ها با HTTPS خود رو ایمن کرده ان.
با این که این قرارداد از نظر امنیتی اهمیت زیادی داره اما هنوز به اندازه عواملی مثل و رعایت اصول موثر نیس. گفته می شه گوگل به اندازه ۱ تا ۵ درصد واسه سایت هایی با قرارداد HTTPS امتیاز قائل می شه.
هیچی در قابل پیش بینی نیس! حتی با وجود اهمیت کم این قرارداد در رتبه بندی خطر نکنین؛ شاید در آینده گوگل واسه سایت هایی با قرارداد HTTPS امتیازات خاصی در نظر بگیره.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*