اهمیت نقشه سایت

نکات و ترفندهای زیادی در مورد سئو هست که به بهینه سازی سایت کمک می کنه و یکی از این موارد مهم که بیشتر ندیده گرفته می شه، نقشه سایت است. نقشه سایت یه صفحه س که در اون ساختار سایت خود، بخش های اون، لینک های بین اونا و چیزای دیگه ای به جز اینا رو نشون می بدید. نقشه سایت، انتقال بین بخش های جور واجور سایت شما (نَویگِیشن) رو آسون می کنه. در حالی که در فایل robot.txt به موتور جستجو می گویید کدوم بخش ها از ایندکس حذف شن، در نقشه سایت، به موتورهای جستجو می گویید که به کجا برن.

نقشه های سایت گوگل از فرمت (XML) خاصی استفاده می کنن که با فرمت های عادی واسه بازدیدکنندگان انسانی فرق داره. شاید سوال کنین که به چه دلیل نقشه سایت مهمه. جواب این سوال اینه که هم واسه آدم ها و هم واسه اسپایدر ها وجود نقشه سایت مهمه.

به چه دلیل از نقشه سایت استفاده کنیم

به کار گیری نقشه سایت نه فقط نویگیشن رو ساده تر می سازه، بلکه دیده شدن بوسیله موتورهای جستجو رو هم افزایش می دهد. نقشه سایت به موتور جستجو این فرصت رو می دهد که از تغییرات سایت شما به صورت آنی باخبر شه.

در صورت داشتن نقشه سایت، احتیاجی به لینک های خروجی که موتورهای جستجو رو به سایت شما هدایت می کنن، نیس. اگه سایت شما جدیده یا بروزرسانی جدید مهمی دارین، به کار گیری نقشه سایت واسه موفقیت شما حیاتیه. نقشه سایت هم اینکه در درسته بندی محتوای سایت به شما کمک می کنن.

تولید و ثبت نقشه سایت

اول باید نقشه سایت بسازین، بعد اون رو در سایت خود آپلود کنین و در آخر به گوگل اطلاع بدید. دو راه واسه ایجاد نقشه سایت هست: دانلود و نصب نرم افزار ایجاد نقشه سایت یا به کار گیری وسیله آنلاین تولید نقشه سایت. البته می تونید از نرم افزار تولید نقشه سایت گوگل هم استفاده کنین.

پس از ایجاد نقشه سایت باید اون رو در سایت خود آپلود کنین و به گوگل اطلاع بدید. اطلاع دادن به گوگل شامل اضافه کردن سایت خود به حساب نقشه های سایت گوگله. الان یاهو و MSN از نقشه های سایت مورد استفاده گوگل پشتیبانی نمی کنن، اما شایدً تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست این وضعیت تغییر می کنه.

 

اهمیت نقشه سایت
  • اهمیت نقشه سایت

۵

خلاصه

اهمیت نقشه سایت !!! نقشه سایت یه صفحه س که در اون ساختار سایت خود، بخش های اون، لینک های بین اونا و چیزای دیگه ای به جز اینا رو نشون می بدید

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*