ال جی واحد موبایل خود را از نو سازماندهی می کند تا «سبک بارتر و سریع تر» به جلو حرکت نماید

ال جی امسال شرایط مالی نادری داره؛ از یه سو گزارش مالی اون در سه ماهه اول امسال حکایت از سود بودن کسب و کارش داره، از سویی واحد موبایل این شرکت اونطور که باید درآمدزا نبوده و شرایط خوبی نداشته. اگه بخوایم شرایط حال این شرکت رو به زبانی ساده تر براتون توصیف کنیم می تونین بگیم که به جهات زیادی مثل شرایط حریف ژاپنی اش یعنی سونی بوده.

همین کارکرد ناموفق و البته زیانای مالی دراز مدت، مدیران این شرکت رو برآن داشته تا دست به تغییراتی سازمانی بزنن و هرطور شده شرایط بد پیش اومده رو کنار بزنن.

اونطور که سایت خبری Korea Herals اعلام کرده، چو جانو مدیرعامل این شرکت که ریاست واحد موبایل اونو هم رو دوش داره ایمیلی رو واسه کارکنان خود ارسال کرده و در اون آورده:

ما واسه اینکه حرکتی سریع تر و راحت تر به جلو داشته باشیم باید چگونگی کار کردن خود رو تغییر بدیم. دیگه واحدهای ال جی هم به نیروهای بخش ارتباطات موبایل نیاز دارن. از همین رو به جابجایی پرسنل شرکت ادامه میدیم.

جالبه بدونین که واحد ارتباطات موبایلی این شرکت حالا واسه سومین فصل پشت سر هم زیان ده شده و طبق آخرین گزارش مالی منتشر شده این شرکت که بازه وقتی ژانویه تا مارس رو شامل می شه، زیان این واحد برابر با ۱۷۰ میلیون دلار عنوان شده.

نشریه Korea Herals در گزارش خود ادامه داده: انتظار میره که این واحد سازماندهی خود رو ساده تر کرده و از تعداد نیروهای خود کم کنه تا از این روش با سرعت عمل بیشتری به تقاضاهای متفاوت بازار جواب دهد.

این خبر البته می تونه بسیار نگران کننده باشه با این همه، یکی از سخنگویان این شرکت اعلام داشته که اینجور اقدامی فقط بخشی از روند هرساله جابجایی نیروها در الجیه.

حتما یادتون هست که در آخر سال ۲۰۱۴، شرایطی مشابه به این واسه سامسونگ اتفاق افتاد و در ادامه مشخص گردید که پرچمدار گلکسی اس ۵ اون نتونسته انتظارات قبلی رو برآورده کنه. در مورد ال جی اما، شکست جی ۵ در برآورده ساختن انتظارات قبلی می تونه با انتقال بعضی از مدیران واحد موبایل اون به دیگر قسمتا که سال قبل سود بودن کرد یابد.

جی ۵ زنده نیس؟

ممکنه با خوندن این خبر اینطور دلیل آوردن کنین که جی ۵ تازه عرضه شده و در نتیجه هنوز واسه ثابت کردن خود به زمان نیاز داره. نکته دیگه اینکه فروش واحد موبایل در بازه وقتی ژانویه تا ۳۱ مارس این محصول رو شامل نمی شه. به بیان دیگه جی ۵ در اول ماه آوریل وارد بازار شد و در نتیجه اونطور که در ورج اومده، این موبایل فقط در افزایش زیانای واحد موبایل ال جی نقش داشته؛ شرکت مورد بحث قبلا اعلام کرد که در بازه وقتی یاد شده، هزینه های زیادی رو صرف بازاریابی و تولید جنسای تبلیغاتی واسه این محصول کرده.

در همون گزارش ال جی بیان امیدواری کرده که در سه ماهه دوم امسال ۳ میلیون دستگاه G5 رو به فروش برسونه و از این روش درآمدهای خود رو به ۳٫۶ تریلیون ون برسونه که حتی در این صورت هم سود اون با هزینه هاش برابر می شه.

رقابت با بقیه

ادامه فعالیت واحد موبایل الجی تا حدود زیادی به اجناس بزرگی بستگی داره که درآینده از طرف اون عرضه می شن. واسه نمونه نسخه جانشین واسه موبایل V10 می تونه گزینه خوبی باشه. از طرف دیگه، طبق گزارشات و شایعات گذشته، موتورولا هم در نظر داره امسال سری تازه ای از موبایلای ماژولار موتو اکس خود رو وارد بازار کنه در نتیجه پیش بینی می شه که واحد موبایل الجی به واسطه این اتفاق به مدت کوتاهی شدیدا ضعیف کردن شه.

می گن که موتورولا طیف بزرگی از ماژولا رو واسه موبایلای خود در نظر گرفته در حالی که تعداد ماژولا یا دوستان جی ۵ بسیار محدوده. در هر حال خیلی از رسانه ها روی این موضوع متفق القول هستن که روش هدف دار در پیش گرفته شده از طرف این شرکت نسبت به ال جی برتره.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*