اشتباهات رایج در سئو محلی

یکی از مباحث جدید در مورد بهینه سازی سایت، بحث سئو محلیه. مهمترین هدف سئو محلی اینه که سایت شما بوسیله آدمایی که در موقعیت جغرافیایی شما قرار دارن، دیده شه این موضوع مخصوصا واسه سایتایی که که تجارت الکترونیک انجام میدن اهمیت بیشتری داره چون وقتی که کاربران قصد خرید اینترنتی دارن، بهتر می دونن که به سراغ سایتایی برن که شرکت اونا از نظر جغرافیایی در نزدیک ترین محل قرار گرفته.

یکی از اقدامات در سئو محلی اینه که وبمستر در قسمت تماس با ما، تموم اطلاعات مثل شماره تلفن، فاکس، نشانی شرکت یا کارخانه و… رو بذاره تا کاربر خیلی راحت بتونه شرکت شما رو پیدا کنه اما بدیش اینه بعضی از وبمسترها در این مورد اشتباهاتی مرتکب می شن که مهمترین اونا عبارتند از:

۱-     وبمستر شماره های تماس رو کامل درج نمی کنه.

نکته مهم در ثبت شماره ها اینه که کد شماره تعیین کننده موقعیت شرکت شما هستش و بدیش اینه در بعضی از سایتا ما با شماره هایی روبرو میشیم که کد ندارن در نتیجه اگه نشانی قید نشده باشه، نمی تونیم تشخیص بدیم که این شرکت در کدوم استان قرار داره.

۲-    نشانی شرکت رو ثبت نمی کنن.

وقتی که شما از نقشه گوگل واسه تعیین موقعیت خود استفاده می کنین، باید نشانی رو به صورت متنی هم زیر اون بنویسین تا گوگل راحت شما رو واسه کاربر پیدا کنه.

۳- پروفایل شما ناقصه.

مطلب مهم در هر سایت اینه که پروفایل، حکم رزومه سایت و مدیران رو داره بنابر این قسمتی رو به عنوان پروفایل طراحی کرده و تموم اطلاعات مربوط به شرکت رو در اون قید کنین تا کاربر بهتر شما رو بشناسه.

۴-  سرعت سایت شما پایینه.

گوگل در زمان ارائه یافته ها واسه کاربر، به سراغ سایتایی میره که در کنار تموم فاکتورهای یه سایت ایده آل، سرعت بالایی داشته باشن و خیلی سریع بالا بییند.

۵-  نباید زیادتر از اندازه از کلمات کلیدی استفاده کرد.

بعضی وبمسترها فکر می کنن که در سئو محلی و هم اینکه سو، هر چی از کلمات کلیدی بیشتر استفاده شه بهتره و بعضی از انا واسه بهبود سئو محلی، از کلمات کلیدی زیادی  دور و بر موقعیت جغرافیایی خود استفاده می کنن این کار اشتباهه و گوگل خیلی سریع متوجه شده و امتیاز منفی به شما میده.

۶-  سایتا در شبکه های اجتماعی حضور ندارن.

مهمترین راه واسه شناسایی سایت شما بوسیله کاربران محلی، شبکه های اجتماعی هستن چون افراد در اونا فعالیت زیادی دارن و بدیش اینه بعضی وبمسترها به این عامل توجهی ندارن.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*