آیا کسب و کار شما برای ورود هوش مصنوعی آماده است؟

دیدن بدیهیات همیشه کار سختیه؛ درست مانند دیدن چشم در صورت. اما اگه آینه ای مقابل ما نگه داشته شه چه؟

نوابغی مانند ایلان ماسک در مورد آینده هوش مصنوعی بیان نگرانی کردن که با نوآوریای اخیری که در ماشینای خودران گوگل، متروی هنگ کنگ و ساخت کامپیوترای با توانایی خوندن ذهن آدم انجام شده، این ترس قابل درک به نظر می رسه.

در آخر روزی فرا می رسه که تکنولوژی رنگ داستانای علمی و تخیلی رو به خود میگیره اما اون دسته از کارفرمایانی که منتطرند به لطف بخش از علم، رباتای آدم نما رو در اختیار بگیرن باید بدونن که با دست روی دست گذاشتن به جایی نمی رسن و فقط فضا رو واسه ورود رقبایشان آماده می کنن.

در ادامه این مطلب با سایت ما همراه باشین.

با در نظر داشتن پیشرفتای اخیری که در این بخش بوجود اومده، عقل حکم می کنه که مدیران کار و کاسبیای جور واجور هم به اثراتی که ممکنه هوش مصنوعی بر کسب و کارشون بزاره نگاه دقیق تری داشته باشن.

هوش مصنوعی اینجاس

داستانای علمی و تخیلی نشونه های نادرستی رو در مورد ورود هوش مصنوعی به زندگی بشر در اختیارش گذاشته ان و با گمراه کردن آدم باعث شدن که خیلی از نتیجه های انجام شده در این بخش تا حدود زیادی ندیده گرفته شن.

اینکه ماشینی بتونه رفتارهایی مثل آدم رو از خود نشون بده چیزی فوق العاده س اما واسه این منظور باید منتظر روزی باشیم که ماشینا رفتارامون رو تقلید کنن؟

انیشتین وقتی گفت اگه یه ماهی رو به خاطر توانایی اش در بالا رفتن از درخت مورد امتحان بذارین، تموم عمر با خود تصور می کنه که کودنه.

حال این سوال مطرح می شه که در دوره ای که کارکرد ماشینا در بعضی کارا به مراتب بهتر از انسانه، منتظر بودن واسه اینکه روزی کامپیوترها دقیقا مانند ما شن کوتاه فکری به نظر نمیاد؟

در هنگ کنگ و مانتین ویو پیامی مهم تر هست: هوش مصنوعی در لباسی نامرئی از راه رسیده و تقریبا در همه بخشا شاهدش هستیم: از پهپادها گرفته تا ماشینایی که به زودی می تونن شما رو به مقصد برسانند و در همه اینا شرکتا تلاش دارن با ارائه نرم افزارهایی، پردازش حجم یه عالمه از داده ها رو مکانیزه کرده و روند اراده کردن آدم رو از هر زمان دیگری دقیق تر کنن.

تاثیر هوش مصنوعی بر کار و کاسبیای کوچیک

ورود گسترده هوش مصنوعی به کار و کاسبیای چه معنایی داره؟ آدما شغلشون رو از دست میدن؟ زندگی واسه ما ساده تر می شه؟

این پرسشا مثل همانایی هستن که در اول انقلاب صنعتی مطرح می شدن و طولی نکشید که اثرات اون انقلاب رو بر رشد اقتصادی و افزایش فرصتای شغلی دیدیم.

اما باید در نظر داشت که با گسترش هر چی بیشتر این شاخه از تکنولوژی مشاغل زیادی در خطر قرار می گیرن و عوضش شغلای زیادی هم به وجود میان.

مطرح کردن پرسشای درست

رهبران و مدیران دانا با گسترش هوش مصنوعی پرسشای مهمی رو از تیمای تحت سرپرستی خود می پرسن که باعث می شه سازمان اونا در راس دیگه شرکتا به سمت جلو حرکت کنه و زودتر از اونا خود رو با اون وفق دهد: چه فناوریایی رو می تونیم به خدمت بگیریم تا بهره وری هر کدوم از کارکنان رو افزایش بدیم؟ چه سیستمای اطلاعاتی وجود دارن که می تونن نیروهای ما رو در در پیش گرفتن تصمیمات به موقع، دقیق و مهم کمک بدن؟ الان نرم افزار تازه ای در دست ساخته که به تیم کوچیک ما امکان دهد با قدرتای جهانی رقابت کنه؟

پاسخگویی به این پرسشا و موارد دیگه به سازمانا کمک می کنه که از انفجار هوش مصنوعی استفاده کرده و سریع تر خود رو با این تغییرات وفق بدن. به لطف تلاش شرکتایی مثل گوگل، دنیایی از آسودگی به لطف هوش مصنوعی در راه س.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*