آمار و ارقام اولیه منتشر شده از فروش اپ استور tvOS حاکی از محبوبیت بالای بازی هاست

Beautiful abstract photography of mold in a pan

سه روزی می شه که اپل تی ایشون جدید به بازار عرضه شده و اونطور که کارکنان این شرکت می گن با استقبال خوبی از طرف خریداران روبرو گردیده.

اما یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگیای این محصول که توجه کاربران رو به خود جلب کرده اپ استور tvOSه. تصویری که در اول این مطلب مشاهده می کنین عکس رسانه ای استور جدید ایجاد شده واسه اپل تی ویه که بخش Top Charts و Categories اون هنوزم قابل دسترسی نیستن و فقط عناوین اختصاصی این سایت میشه دیدشون.

اینطوری اگه بازی یا اپلیکیشنی در قسمت اختصاصیا نباشه اون وقت در اون وجود نداره و تنها راه واسه دسترسی به اون تایپ اسمش در سرچ باکسه.

استیو ترافتون اشمیت پیشرفت دهنده ایه که با آزمایش مستقیم داده های اینترنتی و آمار و ارقام سرچای انجام شده واسه دانلود این اپا به اطلاعات جالبی در این رابطه دست یافته و لیستی از بهترین اپلیکیشنای پولی، بهترین موارد رایگان و فهرست پرفروش ترینا رو تا روز گذشته به دست آورده.

در ادامه این مطلب با سایت ما همراه باشین.

جای تعجب نداره اگه بگیم که بازیا هم در میان موارد پولی و هم موارد رایگان بیشترین توجه رو از طرف کاربران به خود جلب کردن و این وسط میشه به Beat Sports، Galaxy on Fire، Lumino City و Alto’s Adventure اشاره کرد.

یکی از موارد پرتی که در این لیستا قرار داره SimpleX (یه کلاینت شخص سوم واسه پلکس) است که جایگاه دوم بهترین عناوین پولی و رتبه پنج پرفروش ترینا رو به خود اختصاص داده.

از روی همین اطلاعات میشه که صاحبان اپل تی ایشون به دنبال پیدا کردن راهی واسه به کار گیری پلکس روی دستگاه های خود هستن هرچند که یه کلاینت رسمی هم واسه این نرم افزار ارائه شده با این همه، اون کلاینت هنوزم تایید نشده و در نتیجه SimpleX بهترین راه حل واسه به کار گیری این نرم افزاره.

از دیگر اپلیکیشنای «کاربردی» که جایگاه های دهم تا بیستم رو به خود دادن میشه از AirVideo و Carrot Weather یاد کرد که ظاهر با موفقیت بالایی هم همراه بودن.

در فهرست بهترین اپلیکیشنای رایگان هم رقابت بین بازیا (مواردی چون Crossy Road و Rayman) و اپلیکیشنای ویدئویی (مثل HBO Now، Nat GEO TV، فاکس و نتفلیکس) است.

جالبه بدونین قیمت اپلیکیشنای پولی ارائه شده واسه این دستگاه به مراتب بیشتر از نمونه های مشابه ساخته شده واسه iOSه. عناوین برتر معمولی رنج قیمتی بین ۵ الی ۱۰ دلار دارن و این در حالیه که تعداد کمی از اونا با قیمت ۹۹ سنت عرضه می شن.

در ادامه توجه شما رو به لیست ده تایی بهترین اپلیکیشنای پولی واسه tvOS جلب می کنیم تا خودتون قیمتای تعیین شده واسه اونا رو قضاوت کنین. همونطور که مشاهده می کنین تنها یکی  از اونا ۹۹ سنت قیمت گذاری شده.

۱- Beat Sports (با قیمت ۹٫۹۹ دلار)

۲- SimpleX (با قیمت ۲٫۹۹ دلار)

۳- Galaxy On Fire (با قیمت ۵٫۹۹ دلار)

۴- Lumina City (با قیمت ۴٫۹۹ دلار)

۵- Alto’s Adventure (با قیمت ۲٫۹۹ دلار)

۶- Does not Commute (با قیمت ۲٫۹۹ دلار)

۷- Battle Supremacy (با قیمت ۴٫۹۹ دلار)

۸- Geometry Wars 3 (با قیمت ۹٫۹۹ دلار)

۹- Shoot The Zombies (با قیمت ۹۹ سنت)

۱۰- Oceanhorn (با قیمت ۸٫۹۹ دلار)

اینکه پیشرفت دهندگان بازم بتونن اینجور قیمتایی رو از کاربران طلب کنن یا خیر موضوع ایست که با گذشت زمان مشخص می شه. البته کاربران اینجور شرایطی رو در سال ۲۰۰۸ و همزمان با رونمایی از اپ استور هم تجربه کرده بودن و واسه اپای خود به صورت میانگین ۹٫۹۹ دلار رو پرداخت می کردن.

روشنه که این موضوع روی آیفون ادامه نیافت و رقابت بین اپلیکیشنا جوری شدید شد که قیمت تعیین شده واسه اونا به ۹۹ سنت یا صفر سقوط کرد.

بدون وجود قسمتایی مثل Top Charts و  Categories (یا دسته بندیا) در اینترفیس اپ استور tvOS پیدا کردن اپلیکیشنا و بازیایی غیر از موارد به تصویر کشیده شده به وسیله اپل در صفحه اول واسه کاربران خیلی سخت میشه.

همونطور که در تصویر می بینین این بخشا وجود دارن و در نتیجه امکان اینکه به زودی فعال شن بسیار بالاست. شاید دلیل غیر فعال بودن این تکمها اون باشه که اهالی کوپرتینو منتظر ارائه اپلیکیشنای بیشتری واسه اپل تی ایشون هستن. محض اطلاع تون باید بگیم که براساس برآورده های انجام شده الان بیشتر از ۱۰۰۰ عنوان به کاربران این دستگاه عرضه گردیده. اینکه اپلیکیشنا و بازیای بیشتری در اپ استور به نمایش در آیند در کل باعث می شه که قدرت میان همه اونا به شکل مساوی تقسیم شه و رقابتی شدن هرچه بیشتر اونا هم قیمت شون رو شک نداشته باشین تحت تاثیر قرار میده.