مقاله با موضوع پایان نامه، روند بارش

دانلود پایان نامه

3-1: کوههای جنگلی کم ارتفاع از سلسله جبال البرز تا قلل مدور متشکل از ماسه سنگ و شیل و آهک و عمدتاً توف و سنگهای آذرین و دگرگونی با شیب 25 تا درصد و ارتفاع حداکثر 800 متر از سطح دریا که دارای خاکهای اسیدی نیمه عمیق تا عمیق یکنواخت با بافت سنگین می باشد این نوع خاک که مساحت زیادی از محدوده ی مورد مطالعه را در بر می گیرد در مرکز، شرق و جنوب غرب محدوده قرار دارد.

4-1: کوههای کم ارتفاع مرتفع با فرسایش و فرورفتگی های بسیار زیاد متشکل از مارنهای گچی و آهکی، نمکی و ماسه سنگ با شیب 30 تا 80 درصد که دارای خاکهای کم عمق با بافت متوسط تا سنگین بر روی مواد مارنی که در غرب شهر رودبار محدوده بسیار کمی را پوشش داده می باشد.

5-1: کوههای جنگلی مرتفع از سلسله جبال البرز با قلل تیز مشتکل از سنگ های آهکی – شیل و توف و سنگهای آذرین و دگرگونی با شیب 50 تا بیش از 100 درصد که ارتفاع 300 تا 2500 متر از سطح دریا را بسیار زیادی از محدوده ی مورد مطالعه را در شمال و شمال شرق شهرداری رشت، خمام و کوچصفهان و آستانه را در بر می گیرد.

2-5: قسمتهای پایینی دشتهای رسوبی رودخانه سفیدرود همراه با اراضی طشتکی نسبتاً مسطح تا مقعر با شیب کمتر از 5/0 درصد که دارای خاکهای عمیق برنج زار با بافت سنگین و همراه با منقوطه های رنگی بوده و در شمال و شمال غرب محدوده ی مورد مطالعه مساحت زیادی را در بر می گیرد.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   تحقیق درباره بورس اوراق بهادار، حاکمیت شرکتی

3-5: رسوبات قدیمی حاشیه رودخانه سفیدرود با شیب نسبتاً ملایم و مقدار کمی پستی و بلندی با شیب عمومی حدود یک درصد و شیب جانبی 1 تا 2 درصد بوده و دارای خاک های عمیق برنجزار با بافت متوسط تا سنگین همراه با مقداری منقوطه های رنگی بوده و در شرق محدوده مورد مطالعه و شمال شهر لاهیجان مساحتی را در بر می گیرد.

1-6: دشت های پست ساحلی و اراضی پست تقریباً مسطح تا مقعر با شیب کمتر از 5/0 درصد که دارای خاکهای عمیق بافت سنگین با مقدار زیادی مواد آلی همراه با ماسه های ساحلی بوده و در شمال محدوده‎ی مورد مطالعه و در حاشیه ساحل کیاشهر و شمال شرقی شهرستان لاهیجان مشاهده می گردد.

2-6: اراضی پست مسطح تا مقعر و اراضی طشتکی که از رسوبات قدیمی سفیدرود به وجودآمده و دارای شیب 5/0 تا 2 درصد بوده و دارای خاکهای عمیق با بافت بسیار سنگین و مقدار زیادی مواد آلی می باشد این نوع خاک در شمال و شمال شرق محدوده مورد مطالعه مشاهده می گردد.

 مطالعه تغییرات روند بارش سالانه، ماهانه و فصلی در دره سفید رود

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید: